Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Odblokowanie bootloadera Xperia Arc/Arc S


Grzesiek95112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sony Ericsson dał możliwość developerom odblokować bootloader, nawet na ich stronie napisali jak. Niestety nie w naszym języku. Dzisiaj opiszę proces łamania bootloadera na nasze Arc/Arc S po Polsku. Tą metodą można odblokować inne nowsze telefony Sony Ericssona. Jakie można sprawdzić na oficjalnej stronie Sony.
 

Musisz wiedzieć, że ingerowanie w telefon wiąże się z utratą gwarancji. Nikt nie odpowiada za uszkodzenia spowodowane poniższą procedurą.


Zanim zabierzesz się za odblokowanie bootloadera musisz zainstalować Android SDK.

Sprawdzenie możliwości odblokowania bootloadera:

  • Wpisz tak gdzie się wpisuje numery telefonów *#*#7378423#*#*.
  • Przejdź do Service info > Configuration > Rooting Status.
  • Jeśli Bootloader unlock allowed pokazuje Yes, bootloader może zostać odblokowany, jeśli pokazuje No, nie da się odblokować bootloadera tą metodą.

Proces odblokowania bootloadera:

  • Pobierz sterowniki i fastboot.zip
  • Wejdź na tą stronę i kliknij przycisk Yes, I'm sure, zaznacz wszystkie "ptaszki" oraz kliknij I accept. Wpisz imię, Twój e-mail oraz imei telefonu, w którym odblokowujesz bootloader.
  • Powinno wyskoczyć okienko z kodem, który będzie potrzebny w następnych punktach.
  • Wypakuj fastboot.zip w dowolne miejsce, wejdź do folderu.
  • Przytrzymaj Shift, PPM w dowolne puste miejsce i wybierz opcję Otwórz okno polecenia tutaj. Nie zamykaj nowego okienka, one również będzie potrzebne w następnych punktach.
  • Wyłącz telefon, wyjmij baterię.
  • Wsadź baterię i podłącz telefon w trybie fastboot(jak patrz niżej)
  • W oknie poleceń wpisz:
    fastboot.exe -i 0x0fce getvar version
  • Jeśli wartość jest zwrócona, to telefon jest dobrze podłączony. Nadal nie zamykaj wcześniej otwartych okien.
  • Wpisz(XXX to kod z punktu 3):
    fastboot.exe -i 0x0fce oem unlock 0xXXX

Jeśli wszystko poszło tak jak trzeba, to bootloader w Twoim telefonie został odblokowany.

Tryb fastboot:
Xperia Arc/Arc S, Xperia neo/neo V, Xperia Pro - przytrzymaj MENU i podłącz USB do komputera
Xperia Play - przytrzymaj przycisk Search i podłącz USB do komputera
Xperia mini/mini pro, Xperia ray, Xperia active, Live with Walkman - przytrzymaj VolUp i podłącz USB do komputera

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Na przyszłość informuję - > Nawet nie próbować tego sposobu na telefonach z salonu Orange. Kuszące telefony w atrakcyjnej cenie mają poblokowane co się da i praktycznie root to max.

w związku z tym - nawet nie próbować tą metodą odblokowywać bootloadera.

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez aloisy
Drobne poprawki stylistyczne ;)
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,mam małe pytanie.Czy jeżeli po wejściu do  Service info > Configuration przy Rooting statu mam napisane:Bootloader unlocked:YES to bootloader został już odblokowany? kupiłem używanego ARC a jest to mój pierwszy android.Pozdrawiam serdecznie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Na przyszłość informuję - > Nawet nie próbować tego sposobu na telefonach z salonu Orange. Kuszące telefony w atrakcyjnej cenie mają poblokowane co się da i praktycznie root to max.

w związku z tym - nawet nie próbować tą metodą odblokowywać bootloadera.

Pozdrawiam ;)

A to dlaczego nie probować ?

Tak btw. To witam wszystkich serdercznie :)

Dobra już wiem. Doczytałęm :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak btw. To witam wszystkich serdercznie :)

Witaj! :)


A to dlaczego nie probować ?

Pomimo tego że już wiesz poinforumje innych. Ta metoda na orange'owskim ArcS najprawdopodobniej wywali wam kilkogramy błędów w cmd a być może ucegli nam telefon. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomocy. Kiedy uruchamiam program to mam takie coś :

 

http://postimg.org/image/oz21duh5j/

 

Jestem laikiem, ale to jest zbyt długo bo robiłem to już kilka razy i czekam już dobre 15 min.

 

Moja konfiguracja sprzętowa:

Intel I3 Sandy Bridge 2330M 2.38 GHz x 4

Windows 7 SP1 Home Premium

4GB ram

Kabel USB to zwykły kabelek od Nokii Lumii 820

Xperia Arc s android 4.0.4

 

I on czeka na to urządzenie w nieskończoność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stery zainstalowałem, i nadal nic. :angry: Wybrałem to od Xperii Arc/S

 

 

PS. Telefon ma być w trybie ładowania czy wejść do systemu?

Dobra Dzięki.

 

Źle zainstalowałem sterownik, i zamiast menu trzymałem home. Nie wiem dlaczego ale... Czasami tak mam. Nie mądry Ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Starowniki. Lub zmień port usb. Czasami tak się zdarza, i trzeba zmienić komputer - przyczyna nie jest mi znana.

Wysłano z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Killer, tak z tego co napisałeś wynika że bl jest złamany. Jeśli by pisało Bootloader allowed unlocked: yes. To znaczy że nie jest odblokowany ale jest taka możliwość.

Ja mam tak samo jak Killer, ale np Tintanium Backup wyswietla mi komunikat, że mam sprawdzić czy tel jest zrootowany. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności