Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Sony Xperia Z1 Compact] Problem z GPS-em


MARI0

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, tylko własnie z tym flaeshtool"em mam problem- z instalacją na kompie. NIE MAM GO 

 

super! chętnie poczekam do 16 tylko ja na spokojnie będę mógł zasiąść przed kompem od 19.30 ;))) dzięki za chęć pomocy 

info dla Ciebie:

plik ftf właśnie pobiera mi się lepiej poprzez przeglądarkę - trzeba trochę poczekać- bo to ponad 900 MB ale pobiera - potem wyskakuje ten komunikat o braku programu do jego otwarcia

chyba że popełniam błąd i zamiast go otwierać mam 'kliknąć zapisz" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tylko własnie z tym flaeshtool"em mam problem- z instalacją na kompie. NIE MAM GO 

 

super! chętnie poczekam do 16 tylko ja na spokojnie będę mógł zasiąść przed kompem od 19.30 ;))) dzięki za chęć pomocy 

info dla Ciebie:

plik ftf właśnie pobiera mi się lepiej poprzez przeglądarkę - trzeba trochę poczekać- bo to ponad 900 MB ale pobiera - potem wyskakuje ten komunikat o braku programu do jego otwarcia

chyba że popełniam błąd i zamiast go otwierać mam 'kliknąć zapisz" 

 

Ok. DaRkShAdOw- próbowałem , lecz coś mi nie wychodzi- to czekam , na "zdalną pomoc". dodałem zdjęcie ale też "obróciło" mi się ;( 

 

zakladamy więc ,ze startuję od zera.. pozdr ( a chcę się też czegoś nauczyć :) to faja rzecz- jak się umi ;)))

IMG_screen_flashtool (1).JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz go pobrany po raz 10, Ty nie musisz go otwierać, w folderze flashtool jest folder firmware i tam wrzucasz go i wlazisz w flashtool, klikasz w piorun, opcja flashtool i wybierasz soft, czekasz na komunikat o podłączeniu telefonu i się wgrywa

dokładnie pisze w poradniku który podałem wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz zdjęcie . Przepraszam , że odwrócone na tym etapie koniec instalacji .( u mnie) 

Robie tak : klikam podatny przez Was link - otwiera sie strona firmware yips- klikam firmware- pojawia sie nazna sony( D5503) , ponizej jest link :

"14.2.A.1.114 Dostosowanie FR"- klikam to - "lewą myszą" - pojawia sie kumunikat ( zdjęcie), ze potrzebuje skojarzonego programu 

klikam "prawą myszą"- 2 opcje: kopiuj adres linki, zapisz jako ...

i tu sie kończy moja kompetencja :)) co mam zrobic ? 

 

pliki  .tft - fakt 10 razy zapisane w folderze: Pobrano ale chyba jednak puste ( biały plik 23 kB) , chyba nie tak ma wyglądac plik 900MB 

 

JA MAM PROBLEZM Z ROZPOCZĘCIEM PROCEDURY. 

Nie jestem komputerowiec . Wy piszecie jak bym wszystko kumał ( dla Was to juz banał) :)  TOTAL nowość coś takiego dla mnie. 1 raz takie rzeczy robię . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

"klikam" linki jakie podajecie > pojawia się strona> klikam "firmware"> jako pierwszy jest link dla D5503 [o treści: 14.2.A.1.114 Dostosowane FR]

na dziś;

 w folderze "pobrane"- mam takie pliki: 

1. [z tego linku] https://mega.co.nz/#!ElR0QTjJ!Genap4CzcOtHjWEcHjH0Bt6uYHnNSIapsGfK0ol1bzc ftf

1a. [ ten plik] D5503_14.4.A.0.108_Generic_UA_1279-4053.ftf  [962,9MB]

2. [z tego linku] http://flashtool.net/ program do flashowania - z tego linku : 

2a. [ ten plik] D5503_14.2.A.1.114_Customized_FR.ftf.torrent    [ 36kb

- co teraz mam zrobić? kto cierpliwy -proszę niech  napisze "idiot-instrukcję". ( od punków lub myślników najlepiej)

- co >gdzie>  mam  zapisać? czy mam stworzyć podany poniżej folder ?? :

 C:/Users /nazwa twojego konta /.flashtool/firmwares > nie mam takiego folderu

              [ o jakie konto chodzi???] - mam laptop Acer 

chodzi może oto : C:\Usurs\Acer\.flashtool\firmwares ??? mam stworzyć taki folder 

 

znalazłem tylko to- link:

 http://stumskikarol.blogspot.com/2016/01/instalowanie-oprogramowania-na.html

 

flastool'a nie mam (nadal) zainstalowanego- nie potrafię tego zrobić a jeszcze ktoś pisał o "wipach"...czyli???

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie może ważne pytanie:

Dziś odkryłem taka rzecz: USTAWIENIA> INFO O TELEFONIE> CERTYFIKATY

mój certyfikat ma takie parametry:

w panelu głównym [ZAKŁADKI ; INFO O TELEFONIE] widnieje :

MODEL TELEFONU                                                       dla porównania kolega wysła swój certyfikat [sieć orange]:

D5503                                                                          D5503

- w certyfikacie :                                                            W JEGO CERTYFIKACIE:

TYPE: PM-0800-BV                                                         TYPE:PM-0640-BV

MODEL: 6603 [nie powinno być: 5503????]                       MODEL: 5503

poniżej :

EU 0682(!) [wykrzyknik w kółeczku]                                     EU 0682

1 informacja o telefonie się nie zgadza

CO WYJUSTOWANE  MOŻE MIEĆ ZNACZENIE NA MÓJ PROBLEM Z GPS-em??

panowie może ważne pytanie:

Dziś odkryłem taka rzecz: USTAWIENIA> INFO O TELEFONIE> CERTYFIKATY

mój certyfikat ma takie parametry:

w panelu głównym [ZAKŁADKI ; INFO O TELEFONIE] widnieje :

MODEL TELEFONU                                                       dla porównania kolega wysła swój certyfikat [sieć orange]:

D5503 

- w certyfikacie :

TYPE: PM-0800-BV

MODEL: 6603 [nie powinno być: 5503????]

poniżej :

eu 0682(!) [wykrzyknik w kółeczku]

------------------------------------------------------------------------------------------------

ok film nieco naświetlił mi proces

ale ja mam problem z początkiem . Nie mam folderu [ flastool ] na dysku C. Zatem ponawiam pytanie: jak mam pobrać program flashool i jak zapisać. 

Mam Windows 7 ( w filmie jest 8, 8.1 lub to już Win10)

 

Czy jest szansa by ktos mi przez telefon pomógł lub przez messengera ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi wgrano w punkcie- czyli mogę reklamować?

ja się na tym nie znam. telefon bardzo płynnie działa. od wgrania ( miesiąc) 1 raz lekko się zawiesił. wszystko działa bdb , płynnie, net  szybko łączy . LTE mam, 

tylko ten GPs, który "widzi" mnie ale fixem nie umie ustalić mojej pozycji. podaje sugnał jest pomarańczowy ( powinna byc zielona kropka)

Gdy ide pieszo google maps tez mnie widzi , jest niebieska kropka. ale nie przesuwa się płynnie - ( spr. to z mapą z tabletu)

wygląda to na niby  drobny problem - mapy częsciowo nawigują.

 

lecz widac ,że jest coś nie tak. to jedyny problem jaki mam w tym telefonie . Xperia Z1 compact

 

prosze Was już o konkrety , czy mam robić ten brand telefonu. jak tak to jak wgrać na mój laptop- program  flastool ( mam windows 7)

bede od 19.30 i cała noc;))

 

jakimś cudem udało mi się wgrać wersję flashtool 0.9.19.10. i mam dostępną taką wersję:

D5503, version: 14.4.A.0.108, branding: Generic_UK_1279-4053 

czy ta wersja jest właściwa?? ma język polski?

 

O 8 marca 2016o22:36, DaRkShAdOw napisał:

Hej ! 

Udalo mi sie te pliki pobrać . Program  flashtool pobrałem z innego źrodła . Na tym wątku dostałem filmik jak to zrobic . Zrobiłem wg. Instrukcji filmu . Zainstalowałem w C:\Users\flasgtool\ firmware te 2 pliki . Program Flashtool znalazł 1 oprogramowanie do mojej Z1 rozpocząłem procedurę . Jednak cos poszło nie tak przez 3.5 godz. Pasek pobierania ( zielona kreska nie drgnęła) 

efekt : niej teraz nic Anie starego ani nowego softu czy androida .

w telefonie wyświetla sie napis , ze ( chyba) komunikacja została przerwana , by: jeszcze raz podłączyć telefon do kompa i zrobic ponownie  "update " . Co teraz ? Pomożesz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, DaRkShAdOw napisał:

daj screena O.o

Niestety przerwałem proces . Czy to oznacza koniec telefonu ? Zrobie i wyśle .

Telefon sie włącza pojawia sie komunikat w języku angielskim , ze:"  zerwano połączenie - podłącz jeszcze raz do komputera i wykonaj operacje "

28 minut temu, MARI0 napisał:

Niestety przerwałem proces . Czy to oznacza koniec telefonu ? Zrobie i wyśle .

Telefon sie włącza pojawia sie komunikat w języku angielskim , ze:"  zerwano połączenie - podłącz jeszcze raz do komputera i wykonaj operacje "

 

To notatnik  ostatniej operacji 

co ci trzeba ? 

image.jpeg

A tu screeny jak robiłem: 8 zdjęcie . Kliknąłem flash i podłączyłem telefon zgodnie z instrukcja- po chwili - zainstalowały sie sterowniki na kompie i czerwony napis (następne zdjęcie nr9) , zniknął .

rozpoczął sie proces . Najpierw szybko wypełnił sie dolny pasek na zielono - następnie pojawił sie 2 jego etap ( ostatnie zdjęcie - kursor wskazuje miejsce gdzie sie zatrzymal) i tak stał przez 3,5 godz. Sygnał netu znakomity . Nie uzywałem kompa , prąd był .

ale wszystko wyglądało jakby sie jednak zawiesiło .....

i... Niestety przsrwałem proces .... 

Wgralem wszystko jeszcze raz na nowo i zaskoczyło - ale zielony pasek znów zatrzymał sie w tym samym miejscu .

 

czy da sie system telefon uratować ??? Czy "go zabiłem "? 

Jaki błąd popełniłem . ?  Z 1 strony cieszy , ze cos nowego sie człowiek nauczył z 2 ... 

Moze jest nadzieja ....

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DaRkShAdOw napisał:

musisz z folderu c:/flashtool/.firmwares/ usunąć folder prepared

a tego 14.2 ci nie wykrywa bo to jest torrent.. inaczej się go pobiera..

To napiszesz jak ? 

Znalazlem jeden zapisany w innym pliku podam jakie teraz mam w firmwares: 

D5503_14.2.A.1.144_Customized_FR.ftf

D5503_14.2.A.1.144_Customized_FR.ftf.torrent

D5503_14.4.A.0.108_Generic_UA_1279-4053.ftf

 

i czy da sie urarować telefon ? Bo teraz tylko wyświetla napis SONY :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MARI0 napisał:

To napiszesz jak ? 

Znalazlem jeden zapisany w innym pliku podam jakie teraz mam w firmwares: 

D5503_14.2.A.1.144_Customized_FR.ftf

D5503_14.2.A.1.144_Customized_FR.ftf.torrent

D5503_14.4.A.0.108_Generic_UA_1279-4053.ftf

 

i czy da sie urarować telefon ? Bo teraz tylko wyświetla napis SONY :( 

 

14 minut temu, MARI0 napisał:

To napiszesz jak ? 

Znalazlem jeden zapisany w innym pliku podam jakie teraz mam w firmwares: 

D5503_14.2.A.1.144_Customized_FR.ftf

D5503_14.2.A.1.144_Customized_FR.ftf.torrent

D5503_14.4.A.0.108_Generic_UA_1279-4053.ftf

 

i czy da sie urarować telefon ? Bo teraz tylko wyświetla napis SONY :( 

Folder usunięty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności