Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Samsung Galaxy S2] CyanogenMod 12.1 - Oficjalny


Pawliniak

Rekomendowane odpowiedzi

powinienem poszukac ale zadam pytanie, czy jak mam wgrana wersje nizsza 12.1-20150617 to jak przez aktualizacje CyanogenMod z ustawien telefonu moge aktualizowac automatycznie czy musze robic wipe i instalowac z karty? czy wszystko robi sie z automatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałeś odinem?

Twoja metoda niestety nie podziałała, lecz podziałała własna xD Pogrzebałem w opcjach dla programistów i tam zaznaczyłem bodajże "Aktualizacja recovery" czy coś w tym stylu. Później tylko zainstalowałem aktualizację, którą dziś dostałem. I jak narazie działa.

Nie bawiłem się odinem. :)

No to grunt, że poszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja z CWM 11 do 12.1 nie dziala usluga google play, wipe i przywrucenie do ustawien fabrycznych dodatkowo w play store jestem zalaogowany ale nadal wywala aby zaktualizowac tylko ze nic z twgo nie wychodzi tak jakby play store nie szialalo... Ktos cos poradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jednak wipe, q google play się zaciął, bo czeka na te okno z zgodą itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podzielić zmianami, które chciał nie chciał mnie spotkały ze strony CM, a dokładnie aktualizacje.


W piątek, wieczorkiem 3 lipca spojrzałem, że pojawiła się aktualizacja - nie wchodziłem w dziennik zmian, po prostu kliknąłem pobierz i zainstaluj. Po ponownym uruchomieniu, moim oczom ukazała się zupełnie inna ikonka przeprowadzania instalacji - spoko, może chcieli poprawić lifting? Po około 15 minutach rzeźbienia moim oczom ukazał się komunikat o uszkodzonym root i zapytaniem czy go naprawić - kliknąłem fix - chwilę później jest CM12.1 - pomyślałem, fajowo!


 


NIE, NIE, NIE!! W cale nie fajowo! Po chwili wywaliło błąd, że przestały działać usługi google play - po próbie zalogowania się do sklepu Play ciągle wywalało błąd z komunikatem, że ma być to poprawione i udostępnione. Spoko, poczekam... System działał... "jako-tako". Lagował, ale stabilnie. Oprócz wszystkiego co związane z Usługami Google, reszta działała (wi-fi, bluetooth, sms, mms, gps... itp.)


 


W sobotę zabrałem telefon na kajaki, cyknąłem nim kilka fotek, nagrałem filmik, sms, mms... wszystko działało. Wróciłem wieczorem to nic więcej nie chciało mi się z nim robić. Ikonka baterii pokazywała, że jest jeszcze 33% - postanowiłem podłączyć do ładowania i położyłem się spać.


 


Niedzielny poranek przywitał jeszcze większym upałem niż sobotnie kajaki  ;) Prysznic, śniadanie, zabawa z dzieckiem i czas na zgranie zdjęć z telefonu na kompa (google Zdjęcia nie działało - to backup się nie zrobił). Tradycyjnie kabel do komputera, słuchawka pod kabel... i sruuu... CM12.1 opętał demon! Wywaliło brak zasięgu, folder z kary pamięci to raz był widoczny innym razem znikał. Nie można było nic skopiować ani wgrać. Na dodatek zdechł proces usługi google. Co chwilę jak stuknąłem palcem w ok, to pojawiał się komunikat, że dany proces został zatrzymany... Używanie tym samym telefonu było niemożliwe. Aby uratować dane, musiałem zabić proces usług play (wtedy okienko z komunikatem się nie pojawiało). Zgrałem co mi do szczęścia było potrzebne. Wyłączyłem telefon, wyciągnąłem kartę pamięci pobrałem CM12.1 oraz gapps. Włączyłem tryb recovery (wyglądający zupełnie inaczej niż dobrze mi znany CWM) dałem wipe, install zip. System poszedł ok, ale gapps w wersji micro pod koniec wywalało, że jest za mało dostępnej pamięci... Dla próby postanowiłem uruchomić ponownie słuchawkę. Co dziwnego... ale nic się nie usunęło! Wszystko było jak przed wipem. No nic... dawaj to samo tylko z gapps pico. Poszło... ale niestety dalej wipe nic nie dał...  wszystko było tak jak poprzednio. Wkurzony postanowiłem powrócić do CM11. Pobrałem wszystko co trzeba. Dawaj wipe itd. Poszło cacy... CM11 + gapps. Ponowne uruchomienie telefonu... proces android... google coś (tylko mignęło) został zatrzymany... ponowne uruchomienie telefonu. (wipe robiony, dalej nie pomogło). Już załamany, że telefon szlak trafił. Poczytałem jeszcze, że można powiększyć partycję w telefonie poprzez PIT, ale ogólnie olałem to... 2GB pamięci systemowej to i tak jak dla mnie wystarcza. Przy pełnym obładowaniu tego co mi do szczęścia potrzebne, było wolnego jeszcze 430MB. 


 


Postanowiłem, że dam szansę jeszcze raz dla CM12.1. Włączam recovery i moim oczom ukazał się poprzedni CWM! No to wipe wszytko co możliwe, install zip (gapps pico), wipe i reboot. Poszło gładko, fix root - w końcu!! Przywitał mnie ekran powitalny! Login-hasło Cyanogen, login-hasło google, poszło! DZIAŁA!! Cała procedura zaczęła się o 10:00, została ukończona sukcesem o 13:15. Chciał, nie chciał... mam CM12.1 - różnicy w szybkości działania raczej nie stwierdzam - na pewno nie laguje tak jak miało to miejsce po aktualizacji. Jak z baterią... tego nie jestem jeszcze w stanie określić. Mam powiększoną, oryginalną 2000mAh. Oby nie było gorzej... Na pewno brakuje mi opcji zarządzania I/O, CPU. Po za estetyką, to raczej nic więcej się nie zmieniło. 


 


DODAJE CO ZAOBSERWOWAŁEM - 2 dni użytkowania.


  •  lepsze zarządzanie zużyciem baterii - w niedziele po wgraniu softu, zostało 46% (poziom naładowania baterii) podłączyłem słuchawkę do ładowania około godziny 14:00. Wstępnie skonfigurowałem konto google, gmail, zdjęcia (backup), itp. Zostawiłem tak podłączony telefon w celu synchronizacji. Po 1,5 godziny było już 100%. Wszystkie kontakty, smsy, zdjęcia się zsynchronizowały. Wykonałem rozmowę, kilka smsów, poczta i ustawiłem alarm, dźwięki itp. Kiedy kładłem się spać około 22:30 poziom baterii wynosił 93%. Nad ranem było 91% (wi-fi, BT, lokalizacja, transmisja 3G wyłączone). Do chwili obecnej wykonałem połączeń na sumę 27 minut, oraz 15 sms, wi-fi - 377MB, 3G - 28MB, ekran podświetlony na około 50%, GPS - 20 minut (Endomondo - rower) - obecnie jest 53% stanu naładowania baterii.
  • na CM11 w wersji 4.4.4 wystarczyło, że włączyłem wi-fi (youtube) na 30 minut to wciągało 20% baterii (a telefon był gorący). Wystarczyło, że wi-fi było w stanie czuwania i wciągało baterie. W godzinę potrafiło spokojnie wyparować 10%. Obecnie w stanie czuwania na aktywnym połączeniu wi-fi w godzinę poleci z 1-2%. 
  • nie zauważyłem, żeby coś nie działało. BT + słuchawka działa! (przy CM11 były problemy ze stabilnością po zakończeniu rozmowy), kabel HOST + pendrak działa. Działa płynnie. Fotki oraz Video rejestruje.

Na chwilę obecną nie mam zastrzeżeń - jak na wersję Nightly działa świetnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś podobny problem do mojego? Gdy próbuje wrzucic coś na pamięć telefonu/Karte pamięci podłączam telefon w trybie pamięci masowej i gdy chce coś zgrać na telefon wyskakuje komunikat "nie można odczytać z pliku lub dysku źródłowego". I tylko dzieje sie to na CM 12.1. Wracałem do CM11/CM10 i wszystko pięknie działało, a w CM 12.1 nie mogę zgrać nic na telefon, jest to trochę męczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj na aktualizację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spróbuj usunąć apke przez root explorer i pobrać z google play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Jakie macie wrażenia po prawie całym miesiącu użytkowania?  System łapie często "czkawki"?  Większych błędów nie ma czy a są? ;)  Pytam się bo chciałem poczekać trochę z zainstalowaniem tej wersji  i wlasnie po tych paru dniach chcę się zdecydować na instalacje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem tu nowy, aczkolwiek bardzo doświadczonym userem z innego forum :)

Co do waszych problemów z gapps'ami rozwiązanie jest wgranie innych gapps'ów niż te od CyanogemMod.

Wgrywajcie stąd: http://forum.xda-developers.com/android/software/tk-gapps-t3116347

Mnie po wgraniutych  Gapps'ów nic się nie wywala działa w miarę ładnie :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc. Staram się zainstalować przez recovery CMW v6.0.4.5 ponieważ nie potrafię wgrać nowszego. tzn aktualizacja/instalacja przebiega pomyślnie ale wersja się nie zmienia.

Gdy instaluję CM 12.1 wyskakuje mi komunikat "This package is for device: galaxys2,i9100..." itp. this device is s2vep <---- wydaje mi się że takie urzadzenie było przypisane do sgs2+ w TMWP którym bawiłem się na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walcze dalej i mam już dosyć. Podrzuci ktoś jakimś poradnikiem? Jak wgrać TWRP przez odina? Którą wersję ściągnąć? Czy CWM mam jakoś usunąć czy nie ma takiej potrzeby? Tryb Download dla Odina się odpala.


Zalecane jest instalowanie romów przez TWRP, możesz je wgrać przez odina

W odinie wiem jak instalować system jedno plikowy. W przypadku cm12.1 jest kilka folderów, jak to ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TWRP się instaluje przez Odina, a romy właśnie przez TWRP. Jak zainstalować TWRP przez Odina? Albo szukasz gotowego pliku .tar/.tar.md5, albo szukasz paczki instalowane przez recovery i wyciągasz plik boot.img zmieniasz format na tar.md5(na forum są do tego poradniki) i tak instalujesz ;) mam nadzieję że się nie przeraziłeś :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shizeR29

 

Hmmmm... Osobiście to preferowane Gapps'y radziłbym przetestować na właśnej skórze, a jak nie będą działać, to wtedy możesz posiłkować się innymi Gapps'ami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności