Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Xperia Arc/Arc S] Instalacja Cyanogenmod 9


Grzesiek95112

Rekomendowane odpowiedzi

wgrywałem to co jest podane w opisie

https://www.dropbox.com/s/teqdksg7kts4um1/2013_07_18_18.40.08.png 

ROM 4.1.B.0.587 Generic Trade Central Europe 1 (4.0.4) (1254-2716) (Polska)ze strony http://[link nie zgodny z regulaminem]/f308/oprogramowanie-dla-sony-ericsson-xperiaa-arc-s-147007/

choć nie jestem pewien czy się zainstalował wgrałem go jak jest napisane w instrukcji na karte SD 

nie robie takich zmian za często i nie jestem na tyle biegły :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czyli masz andka 2.3.7 np. i chcesz wgrać 4.0.4 ?

przepraszam, ucięło mi to na poprzednim screenie - z opisu wynika, że 4.1.2. https://www.dropbox.com/s/jk67x419fgxlr6h/2013_07_19_14.51.09.png 

 

chodziło mi o to by była kamera po wgraniu CM nie było jej wcale musiałem wgrać jakiś program dalem camera zoom fx ale systemowym aparatem lepiej sie robi zdjęcia.

teraz po włączeniu systemowego mam taki podgląd choć zdjęcia robi dobre tylko nie ma podglądu:

https://www.dropbox.com/s/u2m92e16hxch85f/camera_20130719151307158.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Co zrobic gdy Arc S zacina sie na logu SONY ???? Nie zdazylem wgrac CM10 ;/

 

Jestem w tym zielony ale mam roota i bootloader działał ale gdy zrobiłem full wipe to juz sie niechce wlaczyc. Robilem flash kernela ale nic to nie dalo i nie wiem do konca czy dobrze to zrobilem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem czy dobrze zrobilem ale wgralem sam kernel z paczki wskazanej w tym tutorialu. Pytanie czy ten nowy kernel ma prawo prawidlowo dzialac bez wgranego CM10? Telefon na chwile obecna nie chce mi sie uruchomic, po wlaczeniu pojawia sie tylko nowe logo free xperia i dalej ciagle czarny ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wgrywalem CM tylko sam kernel z tego CM. Znalazlem stockowy kernel i telefon sie uruchomił. Nie chcialbym zmieniac romu bo ten ktory mam obecnie czyli stockowy 4.0.3 mi odpowiada ale chcialbym miec jakiegos kernela ktory by z nim wspolpracowal ale dawal mozliwosc przetaktowania procesora oraz stworzenie partycji na karcie sd na dodatkowy RAM, niestety przy stockowym kernelu te opcje sa niedostepne. Gdzie moge zdobyc sam kernel?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wgrać Custom rom aby w takie funkcje się bawić.

Może być na bazie oficjalnego.

Nie obejdzie się bez roota i odblokowania bootloadera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wgrać Custom rom aby w takie funkcje się bawić.

Może być na bazie oficjalnego.

Nie obejdzie się bez roota i odblokowania bootloadera

 

 

roota i bootloadera mam odblokowanego, moglbys mi polecic roma ktory bedzie dawal mozliwosc zabawy z oc procka i ramem ale bedzie na bazie oficjalnego roma? Nie chcialbym zeby zmienialo sie duzo w wygladzie a najwazniejsze dla mnie zeby wszystko bylo stabilne i dzialaly wszystkie funkcje w telefonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

:) Dołącze także sie do dyskusji bo juz nie wiem co mam robić :). Chce na mojej xperi arc S zainstawlować właśnie tego CM9. Na początku miałem problem z stery (waiting for device - windows 7) pozbyłem sie takowego problemu :). Później następnym problemem okazał sie brak roota :). Wiec poszukałem gdzieś znalazłem taki azjatycki  - ok zainstalowało sie. Mam ikonke superusera zainstawlowałem ROM Manager i on działa elegancko. Więc spowrótem próboje Zainstalować. Kernela a Tu to samo ,że root nie jest wgrany. Użyłem programu Super One Click ( zeby wykonac root) Ale pokazało mi ,że mam wykonanego root'a! Takze jestem Dalej w kropce :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm spróbuj dograć bussybox installer z google play.

Zrób restart telefonu i sprawdź.

Samą aplikację superuser też możesz pewnie zaktualizować. 

 

BTW: Ale bootloader masz odblokowany rozumiem ? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności