Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Xperia Arc/Arc S] Instalacja Cyanogenmod 9


Grzesiek95112

Rekomendowane odpowiedzi

A wipy porobione?? Bo często to jest przyczyna.

wytapane ze zrootowanego P760

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz temat dla zielonych i objasnij nam proszę te pojęcia.:blink:

wytapane ze zrootowanego P760

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem początkującym użytkownikiem i mam kilka pytań odnośnie instrukcji instalacji Cyanogenmoda.

Wymagania:

Recovery

Czy można prosić o rozwinięcie czym jest 'recovery'? Jak zainstalować recovery?

Przed wgrywaniem nowego romu polecam zrobić backup ustawień i innych programem titianum backup.

Titanium backup wymaga 'root'. Gdzie znajdę łatwą (krok po kroku) instrukcję jak to zrobić? (szukałem w google ale nie chcę zepsuć telefonu gdyż może znalazłem złą instrukcję)

Rom i Google Apps Addon kopiujemy na karte pamięci

Rozpakowane czy w formacie .zip?

Czy instrukcja działa na telefonie z Android 4.0.4, 4.1.b.0.587?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

recovery spróbuj wgrać tym http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/495-tool-recoverx-instalator-recovery-dla-prawie-wszystkich-urzadzen-z-systemem-android/#entry2657

poradnik roota spróbuje dodać dzisiaj , ale jak nie chcesz czekać to próbuj śmiało raczej nie zepsujesz ;)

gappsy i rom nie wypakowujesz tylko wgrywasz przy pomocy recovery

weź sobie to na spokojnie a na pewno się uda

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie. W opisie jest napisane:

8. Gdy operacja się zakończy odłączamy telefon i na razie nie włączamy.

a następnie:

1. Włączamy telefon i przyciskamy kilkakrotnie przycisk sciszania, aby wejść w tryb recovery.

Dlaczego jest napisane "na razie nie włączamy" a potem, że należy włączyć telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie program wykonuje jakies operacje czy cuś ;) tym się nie przejmuj

powracając do recovery to nie musisz je instalować gdyż po złamaniu bootloadera (największe ryzyko) robisz flasz kernel i w nim masz już recovery ;)

wiec tak :

1 root

2 łamiesz bootloader

3 flash kernel

3 wgrywasz rom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powracając do recovery to nie musisz je instalować gdyż po złamaniu bootloadera (największe ryzyko) robisz flasz kernel i w nim masz już recovery ;)

Dokładnie to tak - dzięki uprzejmości typa który napisał Flashtoola kernel możesz zmieniać bez złamanego bootloadera (scfanie omija S-ON'a) Arc S którym się zajmowałem miał bootloadera zablokowanego (Orange ofc ;_;) więc kernel Flashtoolem wgrać bez problemu możesz (jak znajdziesz pliki odpowiednie)

Btw - root nie jest wymagany przy "łamaniu bootloadera" i wgrywaniu Recovery i romu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze słyszę ze flashowac kernel da się na złamanym - słyszałem o modelach które nie były zablokowane mimo ze były nowe z salonu

pierwsze słyszę ze recovery i rom można wgrywać bez roota

zgodzę się ze do łamania bootloadera nie jest wymagany root lecz wszyscy piszą ze należy mieć wiec tak i ja pisze ;)

albo robisz kogoś w bambuko , albo ja o wszystkim nie wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze słyszę ze flashowac kernel da się na złamanym - słyszałem o modelach które nie były zablokowane mimo ze były nowe z salonu

Flash tool to umożliwia. LWW i Arc S na którymi siedziałem (nie były to miłe wspomnienia) miały zablokwany Bootloader (Niech Cie szlag Orange!!) i każdym wgrywałem Kernel z 2.3.3 na 4.0.4 za pomocą flash toola ;)

pierwsze słyszę ze recovery i rom można wgrywać bez roota

zgodzę się ze do łamania bootloadera nie jest wymagany root lecz wszyscy piszą ze należy mieć wiec tak i ja pisze ;)

Oczywiście ze się da. na Telefonach Sony nie próbowałem za to mój alcatelek nie jąknął . Sprawa S-OFF. A Recovery w zablokwanych bootloaderac do wgrania recovery jest wymagane gdyż podmienia się same pliki , certyfikat sprawdzany przy jego odpaleniu pozostaje bez zniam. Tak gdzieś wyczytałem. ;)

A wszyscy każdą roota robić przed zabawami bo narzędzia odpowiednie (tj SOC) Robią nam S-Off'a. Takie tam wytłumaczenie - żeby nie było że rzucam słowa na wiatr. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okey stockowy kernel można podmienia bez złamanego bl , lecz nie powiesz mi ze custom tez ;)

recovery bez roota i busyboxa nie da rady na sony

raz próbowałem flash kernel na złamanym bl w sony xperii mini pro bo myślałem ze to stockowy z modami i po prostu się nie wgrał

nie wiem jak jest z nowszymi modelami , które maja wbudowane recovery , oraz z innymi markami niż sony tjk. samsung gdzie nie lamie się bl , ale jestem jednego pewien , gdyż siedzę w temacie xperii i nie obilo mi się o uszy takie newsy o jakich mówisz ;)

hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności