Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Sony Xperia M] ROOT-owanie Android 4.3


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli mam : a) czekać  b)szukać(chodź z moją wiedzą na ten temat ..niewykonalne)   c) oddać do serwisu (ale chyba za grzebanie w sofcie nie przyjmą gwarancji) 

Jak tylko dałbyś radę znaleźć tego czystego kernela  ;) Byłbym bardzo wdzięczny  :lol:

 

Rozumiem ,że jeśli wgram tego kernela (czyli ten plik .img) to telefon ODPALI z odblokowanym BL i Root-em ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę znaleźć czysty kernel ? Wiem google nie boli ,ale zawsze łatwiej odszukać coś na forum ewe. na jakiejś stronce stworzonej tylko do uploadu takich oto rzeczy. 

 

Jeśli nawet znalazłbym czysty kernel to wgrać go identycznie jak tego co jest w temacie ? 

 

Edit: Z tego co wyczytałem na jakimś Portugalskim forum wystarczy we flashtoolu odpalić BLU i zablokować BL ,w taki sposób mój problem powinien zniknąć.  Prawda czy nieprawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

też szukałem w internecie i nie widzę na M-ke stock kernela 

http://mobilecon.info/kernel-stock-and-custom-firmware-for-sony-xperia-m-single-sim-dual-sim.html           -  nie wiem czy można wstawiać linki z innych stron ale ... 

 

Teraz pytanie do Ciebie który ,co wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam pytanie. Otóż chciałem zrootować telefon. Odblokowałem bootloader, chciałem potem odpalić telefon w trybie fastboot (tak jak w poradniku) i od tego momentu pojawiają mi się kolorowe maziaje sony i tylko to. Po ponownym włożeniu baterii sam się włącza i w kółko maziaje. Moje pytanie następujące, czy coś zrobiłem źle czy co? 

 

#edit: OK! Już działa. Dokończyłem rootowanie i już wszystko działa :)

#edit2: Jednak nie działa, znowu cały czas maziaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam to samo. Po sflashowaniu i odblokowaniu bootloadera telefon zmienil sie w cegle . Zainstalowalem CMW i zrobilem roota przez CWM wybierajac opcje przy reboocie telefonu. Dalej nie chce sie uruchomic. Sflashowalem ponownie, zablokowalem bootloader i nadal jest to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest takie ryzyko.

jeszcze raz musisz wgrać stocka z tft i go od nowa flashować, root, bootloader, znów root i cwm

Teraz masz kod odblokowujący więc.. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogl bys opisac wszystko po kolei?

Zmienilem takze kernel na ten 4.3 z cwm z opisu. Nastepnie uruchomilem CMW, reboot. CWM zasugerowal root, zrobilem go. Po tym telefon loopuje na tej kolorowej petli w trakcie uruchamiania.

Rozumiem, ze mam zainstalowac stockowego 4.1.2 a potem zrootowac go tym *******************/ sposobem?

Edytowane przez NeoCM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu też masz opis : http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1173-sony-xperia-m-root-owanie/

 

Nie bardzo tolerujemy tamto forum :P 

 

Prościej Ci będzie wykonać root-a na poprzedniej wersji systemu (słabsze zabezpieczenia) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie flashuje 4.1.2 z tej http://xperiafirmware.com/8-firmware/40-sony-xperia-m-c1905 strony. Root na 4.1.2 mialem zrobiony wlasnie ta metoda, ktora podales w linku i wszystko smigalo jak zloto. Ale czlowiek glupi i skusil sie na aktualizacje do 4.3 :P

 

EDIT:

Wielkie dzieki za pomoc, telefon dziala z powrotem :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Hej, utknalem na 15, po zainstalowaniu tego pliku supersu .zip gdy dalem na restart telefonu ladowanie (latajace swiatelka kolorowe) trwa wiecznie, próbowalem juz czego sie da, co robic ?

 

EDIT: Powtórzylem wszystko od nowa, i sie okazalo ze SuperSU spokojnie wystarczyl, ten drugi jest zbedny, dzieki ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Najlepszym wyjściem na dzień dzisiejszy jest wgrać 15.4.A.1.10: https://mega.co.nz/#!iJVnwajJ!ILqIfFCHhs3Z_M5JLt5S6PX4UIyPD3vPT-Rqu6nro4U,

następnie CWM: https://mega.co.nz/#!fI8lHKaI!faTHFNMn8MkskL93uahJSDeEWrwmZymhF44LcK9d-bg,

pobrać towelroot i odpalić. Potem dograć sobie BusyBox i zainstalować binarki w /xbin.

 

Szybciej i pewniej. Stary tutorial nie działa bowiem z powodu zmian w SuperSU z Google Play (a co za tym idzie brak zgodności po instalacji "SuperSU-UPDATE" w CWM.

 

 

Odnośnie: skąd wziąć plik 4.3-boot.img ? - link drugi powyżej oznaczony jako CWM :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności