Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Sony Xperia M] ROOT-owanie Android 4.3


Rekomendowane odpowiedzi

Po co to podwójne rootowanie ? czy mam rozumieć że jak przed rootem mając androida 4.3 poddam go procesowi rootowania wg tego poradnika co jest wyżej, bootloader zostanie zablokowany? a jego odblokowanie skasuje roota? nie ogarniam tego chyba muszę poszukać kogoś kto mi zrobi tego roota. tyle zachodu a ja chce tylko apki mieć na karcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się, że mając root'a na 4.1 przy wgrywaniu 4.3 zablokuje Ci BL i jego odblokowanie z kolei usunie root'a (nie jest to zasada z tego co wiem, ale ja tak miałem na trzech M-kach).

Co do instalowania apek na karcie, to Sony nie pozwala na taki myk. Nigdzie w oprogramowaniu nie znajdziesz takiej opcji.

Można to obejść przez pewne modyfikacje, ale nie ma na to 100% pewności działania. Część programów widzi a część nie taka modyfikację.

Tyle wiem na dzień dzisiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/548-poradnik-jak-przenosi%C4%87-zainstalowane-aplikacje-na-kart%C4%99-sd/

 

po zrobieniu roota i ewentualnie postąpieniu wg tego co jest w linku nie ma pewności że będę mógł przenosić aplikacje na karte tak żeby nie zawalić pamięci wewnętrznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtorzę: NIE MA 100%-owej metody na instalację/przenoszenie aplikacji na zewnętrzną kartę SD.

Z tego co czytam to w prawie każdej metodzie coś nie działa do końca tak jak powinno:

jedne aplikacje dają się przenosić inne nie, lub występuje problem z widzialnością karty (np. jest widziana tylko część jej pojemności).

 

Metoda która podałeś jest tak samo dobra jak każda inna. Wszystko zależy od tego czy zadziała na Twoich aplikacjach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym przypadku stanowią aplikacje.

Bo:

Część aplikacji instaluje dane aplikacji na karcie pamięci

A druga część na pamięci ROM ( gdzie znajduje się system)

Ciężko wyczuć która aplikacja/gra gdzie się instaluje. To zależy od developera gry/aplikacji czy wstawi ścieżkę instalacyjną na sdcard0 czy na sdcard1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starszych telefonach przez pare komend można było zmienić miejsce domyślnej instalacji :P

W moim wypadku aplikacje które za pomocą root'a instalują na SD widzą tylko niektóre gry.

Po prostu Sony nie spodziewał się że M będzie używana do gier... (GPU by na to nie wskazywało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, bo nigdzie nie mogę wyczytać jednoznacznie... Mam aktualnie Cyanogenmoda (FXP316), CWM i tak dalej. Jeżeli teraz wgram firmware przez Flashtool'a, to czy bootloader się zablokuje? Nawet bez kluczy DRM? Telefon ogólnie powróci do stanu przed wszystkimi modyfikacjami i nie pozostanie żadnego śladu po nich? Jeżeli tak, to po co robić backup kluczy DRM?

 

Jak to jest, ktoś może mi wytłumaczyć? Będę wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróci ci blokada bootloader

Co do tych kluczy.. to sprawa nie do końca jest jasna...

Robi sie przed odblokowaniem bootloadera, a nie przed wgraniem stocku- bo nie da sie tego przywrócić bez roota 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po sflashowaniu firmware'u przez Flashtool otrzymuję telefon, po którym nie widać, że coś było "kombinowane"? Recovery, bootloader itp., wszystko wraca do postaci oryginalnej? Dzięki za szybką odpowiedź! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z

 

pkt 13. We flashtool'u wciskamy ikonkę pioruna i wybieramy opcję Fastboot mode. Naciskamy Select kernel to flash i wybieramy pliki .img a następnie zaznaczamy plik 4.3-boot.img i czekamy moment aż nam podmieni recovery na CWM.

 

po wskazaniu pliku 4.3-boot.img flashtool wyświetla mi nastepujący komunikat: ERROR - This action can only be done in fastboot mode

 

jak moge sobie z tym poradzić, jak to obejść probowałem kilkakrotnie za każdym razem wyświetla error, prosze o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wybrałem fastboot ale chyba problem jest w sterownikach bo nie wszystkie sterowniki udało mi się zainstalować przy nie których wyskoczył mi błąd, że nie da się ich zainstalować.

 

Jak wpinam telefon trzymając + (plus) wyskakuje mi komunikat

27/030/2014 19:30:01 - ERROR - Drivers need to be installed for connected device.
27/030/2014 19:30:01 - ERROR - You can find them in the drivers folder of Flashtool.

 

Jak wpinam telefon trzymająć - (minus) wsystko jest ok łaczy bez problemu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zainstalował to nie zainstalował, bez nich nie da rady. Jaki masz system operacyjny w komputerze/laptopie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, już na normalnej wersji 8 są problemy ze sterownikami (sam się z tym męczyłem). Nie może ich zainstalować dlatego że są nie podpisane.

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1333-fastboot-adb-driver-fix-dla-windows-8-z-komunikatem-wating-for-devices/ - Tutaj masz temat jak zainstalować na win 8 sterowniki fastboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki sterowniki juz są ale teraz chyba nie chce mi podmieni recovery na CWM

oto co mi wyskakuje:

 

27/023/2014 20:23:13 - INFO  - Device disconnected
27/023/2014 20:23:33 - INFO  - Device connected in fastboot mode
27/023/2014 20:23:53 - INFO  - Selected kernel (boot.img or kernel.sin): C:\Users\Samsung\Desktop\SXM Root\4.3-boot.img
27/023/2014 20:23:53 - INFO  - Flashing selected kernel
27/023/2014 20:23:54 - INFO  - sending 'boot' (10444 KB)...
27/023/2014 20:23:54 - INFO  - OKAY [  0.654s]
27/023/2014 20:23:54 - INFO  - writing 'boot'...
27/023/2014 20:23:54 - INFO  - FAILED (remote: Command not allowed)
27/023/2014 20:23:54 - INFO  - finished. total time: 0.657s
27/023/2014 20:23:54 - INFO  - FASTBOOT Output:
 sending 'boot' (10444 KB)...
OKAY [  0.654s]
writing 'boot'...
FAILED (remote: Command not allowed)
finished. total time: 0.657s

27/023/2014 20:23:54 - INFO  - Please check the log before rebooting into system
27/025/2014 20:25:52 - INFO  - Device disconnected

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej sygnaturze masz link jak zainstalować sterowniki na Win 8

Miałem ten sam problem.

Windows 8 ma tak, że nie instaluje niepodpisanych/starych sterowników.

Dlatego trzeba wyłączyć sprawdzanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to zrobiłem sterowniki zainstalowały sie poprawnie ale nie chce mi podnienić recovery na CWM

 

 sending 'boot' (10444 KB)...
OKAY [  0.654s]
writing 'boot'...
FAILED (remote: Command not allowed)
finished. total time: 0.657s

27/023/2014 20:23:54 - INFO  - Please check the log before rebooting into system

 

telefon mam z sieci play, nie wiem czy to nie jest problem z odblokowaniem bootloader

 

jak robie to zgodnie z instrukcją patrz pkt 11 to wyskakuje mi nastepujący komunikat:

 

27/004/2014 21:04:35 - INFO  - Please connect your device into flashmode.
27/004/2014 21:04:36 - INFO  - Opening device for R/W
27/004/2014 21:04:36 - INFO  - Reading device information
27/004/2014 21:04:36 - INFO  - Phone ready for flashmode operations.
27/004/2014 21:04:36 - INFO  - Current device : C1905 - YT910DRAMD - 1274-5468_R1C - 1272-2325_15.4.A.0.23 - WORLD-i_15.4.A.0.23
27/004/2014 21:04:46 - ERROR - No loader found for this device
27/004/2014 21:04:46 - INFO  - Your phone bootloader cannot be officially unlocked
27/004/2014 21:04:46 - INFO  - You can now unplug and restart your phone

 

Jak wpisuje do telefonu kod *#*#7378423#*#* to przy rooting status pisze mi, że bootloader unloked :yes wiec jest odblokowany.

 

W czym tkwi problem jestem już ta blisko, proszę ponownie o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jest odblokowany 

Pozyskaj kod najpierw.

Są różne komendy w tych xperiach. Wydaje mi się że powinno być bootloader unlocked done - tak miałem z Xperii L 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to zrobić jakoś inaczej skoro pkt 11 nie działa???

 

11. I tu ważna rzecz. Mnie po aktualizacji Firmware zablokowało bootloader. Wyłączamy więc telefon i trzymając Volume (-) podpinamy kabelek. Wchodzimy do Flashtool'a i wciskamy ikonkę BLU. Wpisujemy IMEI naciskamy Get Unlock Code otrzymamy kod odblokowujący który wpisujemy do Unlock Code i wciskamy Unlock.
Po chwili mamy odblokowany bootloader.

 

Łączy się bez problemu ale po naciśnięciu ikony BLU nie mam gdzie wpisać numer IMEI wyskakuje mi pusta tabelka i nie poza tym... po jej zamknięciu mam komunikat:

 

27/004/2014 21:04:46 - ERROR - No loader found for this device
27/004/2014 21:04:46 - INFO  - Your phone bootloader cannot be officially unlocked
27/004/2014 21:04:46 - INFO  - You can now unplug and restart your phone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności