Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Sony Xperia M] ROOT-owanie Android 4.3


Rekomendowane odpowiedzi

1. Pobieramy Flashtool
 
2. Pobieramy   15.4.A.0.23 oficjalny na Polskę czysty  lub Oficjalny czysty CE z oszczęnością znaków w SMS-ach +  dodatkowy kernel czysty z 4.3 z CWM by zrobić root
 
3. Po zainstalowaniu Flashtool'a wchodzimy do katalogu: ../Flashtool/drivers/ i uruchamiamy Flashtool-drivers.exe
    Zaznaczamy najlepiej wszystkie opcje sterowników (dłużej potrwa instalacja ale przynajmniej niczego nie pominiemy)
 
4. Do katalogu ../Flashtool/firmwares/ wrzucamy plik Xperia M C1905_Google Android 4.3 (Jelly Bean)_15.4.A.0.23.ftf i odpalamy Flashtool'a
 
5. Wyłączamy telefon i trzymając wciśnięte Volume (-) podłączamy go kabelkiem do komputera
 
6. W Flashtool'u naciskamy ikonkę z piorunem a następnie wybieramy opcję "Flashmode"
 
7. Jak ktoś robi upgrade z zachowaniem ustawień/softu i danych odznacza w sekcji Wipe opcje CACHE i DATA.
    Ci co chcą czystego JB 4.3 pozostawiają te opcje zaznaczone.
 
8. Naciskamy Flash i trzymamy kciuki by nic się nie wydarzyło (meteoryt, żona z suszarka wywalająca korki, etc.)
 
9. Uruchamiamy telefon, wchodzimy w Ustawienia/Informacje o telefonie i klikamy w Numer kompilacji tak długo aż pojawi się komunikat "Brawo! Zostałeś programistą!". Cofamy do Ustawień i wchodzimy w Opcje programistyczne. Tam zaznaczamy "Debugowanie USB".
 
10. Pobieramy ze Sklepu SuperSU oraz Busybox Installer. Ponadto pobierzcie UPDATE-SuperSU-v1.94.zip np. na kartę pamięci (tak by łatwo potem znaleźć).
 
11. I tu ważna rzecz. Mnie po aktualizacji Firmware zablokowało bootloader. Wyłączamy więc telefon i trzymając Volume (-) podpinamy kabelek. Wchodzimy do Flashtool'a i wciskamy ikonkę BLU. Wpisujemy IMEI naciskamy Get Unlock Code otrzymamy kod odblokowujący który wpisujemy do Unlock Code i wciskamy Unlock.
Po chwili mamy odblokowany bootloader.
 
12. Odpinamy kabelek. Trzymamy wciśnięte Volume (+) i wpinamy z powrotem.
 
13. We flashtool'u wciskamy ikonkę pioruna i wybieramy opcję Fastboot mode. Naciskamy Select kernel to flash i wybieramy pliki .img a następnie zaznaczamy plik 4.3-boot.img i czekamy moment aż nam podmieni recovery na CWM.
 
14. Odpinamy kabelek. Włączamy telefon i naciskamy miarowo Volume (+) aż dioda zrobi się błękitna. Mamy już dostęp do CWM więc wybieramy Install from zip i wybieramy plik UPDATE-SuperSU-v1.94.zip. Zatwierdzamy, czekamy i robimy restart telefonu.
 
15. Uruchamiamy w telefonie Busybox Installer wybieramy ostatnią wersję i instalujemy. 
 
16. Mamy root.
 
UWAGA. PRZYWRACANIE KLUCZY DRM TYLKO NA STOCKOWYM KERNELU!

PONOĆ MOŻNA SIĘ OBEJŚĆ BEZ BUSYBOX'A, ALE MNIE SIĘ TO NIE UDAŁO.

 
Mam nadzieję, że pomogłem :)

  • Lubię to 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A istnieje możliwość zrobienia root'a na zablokowanym bootloader? (Orange blokuje możliwość odblokowywania bootloader'a) 

Ew. czy istnieje możliwość odblokowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 40zł?

Ino widziałem że można do sony napisać , tylko trzeba posiadać kod jakim sie simlocka odblokowywało. (no ale ja aktualnie już go nie posiadam.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie to wiedziałeś.

Orange jeszcze dodatkowo blokuje bootloader i tu jest problem.

A ty mówisz o kodzie do odblokowania bootloadera.

Abyś zauważył różnice...to orange tak jakby blokuje go 2 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NeoCM,

Żeby nie podawać linków zacytuje z XDA:

1) Odblokuj simlocka

2) Jeżeli odblokowaliśmy Simlock i posiadamy owy kod, wysyłamy email na ten styl:
 

 

 

 
To: Sony mobile Support E-mail (it changes depending on your country)
Subject: Request for unlock FastBoto of -your device here- - IMEI: XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Good morning/evenening/afternoon

I own a Xperia device wich have no permanency with any operator and i posses the unlock code of the Simlock that my operator gave to me.

Because of that i request the fastboot unlock, that would change the "Rooting Status: Bootloader Unlock Allowed: NO" to "Rooting Status: Bootloader Unlock Allowed: YES" to have the same privileges than an unlocked device and later if i wish to, aplly in your web the opening of Bootloader.

To making that possible i supply you my device information:

IMEI: XXXXXXXXXXXX (you can get this by dialing *#06*)
SimUnlock Code: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX (the one we asked to the operator)
Model/Device: -Your device here-
Mail: -Your mail here-
Phone: -Your phone number here-

With no other particular, accept my best regards and I hope your answer.
Thank you.

-Your name here-

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tu opisuje się SIMLock

A my mówimy o dodatkowym zabezpieczeniu.

A ty masz blokadę simlock na swojej Mce ?

Ps. linki z anglojęzycznych for.. mogą być dodawane..

Z resztą taka ciekawostka : http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=47900538&postcount=20

Ta metoda co podałeś nie jest skuteczna i praktycznie część serwisów w Europie odwraca kota ogonem mówiąc "we dont known..."

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie posiadam blokady SimLock. Sciągnięta kodem.

(W Orange nie było by "Don't know", a "What is bootloader?")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zbrandowanego przez Plusa firmware z androidem 4.1 i brak aktualizacji do 4.3. Doszedłem do punktu 8. Teraz mam niezbrandowany firmware z androidem 4.3. Oczywiście telefon był bez żadnych modyfikacji i taki właśnie pozostał (gwarancja, bo to tel służbowy). Wielkie dzięki! :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że pomogłem. W zmienionym tutorialu dodałem link do wersji 4.3 z oszczędnością znaków w SMS-ach. Oficjalny nie ma tej możliwości i trzeba uważać przy pisaniu SMS'ów.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o słownik, tylko powiadomienie o tym, że podczas pisania używane są znaki diaktryczne co zwiększa zużycie znaków (zamiast 160 jest sporo mniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słownik nie zmienia slowa na słowa ? Przez co jedne znam zabiera nawet 30 znaków sms?

Chyba o tym samym piszemy lecz inaczej.

 

Chciałem wiedzieć, czy w ustawieniach klawiatury Xperia jest opcja nie poprawiaj słów, nie proponuj itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W romie "15.4.A.0.23 oficjalny na Polskę czysty" podczas pisania SMSa cały czas na wysokości okienka z pisanym tekstem pojawia się komunikat o ilości znaków, jakie można będzie wpisać w smsie. Całkowicie zasłania to okienko z pisanym tekstem i pisze się praktycznie na czuja. Strasznie wkurzające. W romie "Oficjalny czysty CE z oszczęnością znaków w SMS-ach" nie ma tego komunikatu? CE to oficjalny ROM na Central Europe?

 

Jeszcze tylko upewnie się... Czy wgranie innego firmware, ale bez zdejmownia blokady z bootloadera powoduje utratę gwarancji? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanko co zrobić z tym dodatkowy kernel czysty z 4.3 z CWM by zrobić root bo ponoć jest potrzebny do roota i czy nie jest potrzebny program framroot czy jakoś tak bo też się natknąłem w innych miejscach na taki programik. Pytam bo nie robiłem nigdy czegoś takiego i wole najpierw wszystkiego się dowiedzieć. i zgodnie z nast. punktami muszę mieć zainstalowanego flashtool?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Framaroot dla M z andkiem 4.1.2, na 4.3 zwyczajnie nie działa. Nie jest potrzebny.

A co do 4.3-boot.img

Zwyczajnie wgrać, CWM - Clockwork Mod. Podmienia oryginalne Recovery.

 

 

13. We flashtool'u wciskamy ikonkę pioruna i wybieramy opcję Fastboot mode. Naciskamy Select kernel to flash i wybieramy pliki .img a następnie zaznaczamy plik 4.3-boot.img i czekamy moment aż nam podmieni recovery na CWM. 
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z instalowaniem na kartę pamięci jest większa polka...

Z tego co się orientuje to trzeba używać mod'a(?) lub zewnętrznego programu a i tak nie do końca wszyscy są zadowoleni z efektów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności