Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Sony Xperia M] ROOT-owanie Android 4.3


Rekomendowane odpowiedzi

Tak samo jak te CWM się wgrywa.

Używając flashtoola

 

Bo jak tak nie będzie działał..

to będziesz zmuszony sciągnąć firmware w postaci ftf i wgrać również przez flashtoola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm oj kolego.

Teraz to pobierz i zainstaluj od nowa system na telefonie i znów odblokuj bootloader itp

mASZ TU : https://docs.google.com/file/d/0B6Ht_lRwbxboQXIwMzlHVWVkZ28/edit

Umieść ten plik w C:/fashtool/firmwares

Potem wgraj. podobnie sie robi jak z kernelem.. tylko telefon podłączasz z trybie flashmode...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, bo nigdzie nie mogę wyczytać jednoznacznie... Mam aktualnie Cyanogenmoda (FXP316), CWM i tak dalej. Jeżeli teraz wgram firmware przez Flashtool'a, to czy bootloader się zablokuje? Nawet bez kluczy DRM? Telefon ogólnie powróci do stanu przed wszystkimi modyfikacjami i nie pozostanie żadnego śladu po nich? Jeżeli tak, to po co robić backup kluczy DRM?

 

Jak to jest, ktoś może mi wytłumaczyć? Będę wdzieczny.

 

Po wgraniu obrazu z oryginalnym firmware'm niestety Bootloader mi się nie zablokował (chciałem powrócić do oryginalnej postaci telefonu). Musiałem ręcznie przywrócić klucze, które wcześniej skopiowałem ze swojego telefonu. Teraz nie widać, że coś było grzebane w telefonie :)

 

EDIT:

W stockowym romie (Android 4.1 brandowany przez Plusa) miałem wszędzie ciemne tło każdego menu (ustawienia itp). Po aktualizacji do Androida 4.3 (15.4.A.0.23 CE) tło wszystkich menu jest szare. To taka uroda romu? Da się to gdzieś zmienić? Dużo bardziej podobało mi sięczarne tło... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Coś w tym tutarialu jest spierdolone tak jak moj tel teraz !!!



OK, zaraz powtórzę całą operacje jeszcze raz od początku.

Nic się nie zmienia dalej nie wstaje, zrobiłem wszystko krok po kroku i nic.

 

 

Udało cie sie to naprawić ? Jesli tak to jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14. Odpinamy kabelek. Włączamy telefon i naciskamy miarowo

Volume (+) aż dioda zrobi się błękitna. Mamy już dostęp do CWM więc wybieramy Install from zip i wybieramy plik UPDATE-SuperSU-v1.94.zip. Zatwierdzamy, czekamy i robimy restart telefonu.

Po wykonaniu tej operacji i i restarcie telefonu - zawiesza się na wygaszaczu sonego -podobnie jak u kolegi "Sony Xperia"

 

 

Przynajmniej powiedzcie jak cofnąć go do czystego 4.3 JB  ...  

Jakieś pomysły/sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś mi wyjaśnić co robię nie tak ?? 

 

Mam wgrany "Xperia M C1905_Google Android 4.3 (Jelly Bean)_15.4.A.0.23.ftf " tak jak w pierwszym poście 

Wszystkie te programiki mam na tel ,bootloader-a mam odblokowanego a recovery podmienia się na CWM. 

Wchodzę do CWM wybieram UPDATE-SuperSU-v1.94.zip.  Restartuje telefon i tutaj jest już cegła .. 

Wiem ,że jestem bardzo blisko ale czegoś mi brakuje ewe. coś źle robię .. lub w złej kolejności. 

 

Jeśli miałbyś czas to krótkie "spotkanie" na "Teamviewer" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doinformowałem się co to jest i odpowiedź brzmi : Nie     

Robię wszystko tak jak opisałem wyżej. Rozumiem ,że jeśli wygram czystą podstawę bez CRW(?) to będzie ok ?

W tych sprawach jestem zielony :)   

Gdzie to znajdę ? Na jakiejś oficialnej stronce Sony ?     

 

 

 

 

Tak poza tematem duży + dla forum ,że tak szybko odpisujecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu stoi na ..(ciężko to będzie wyjaśnić) tuż po napisie SONY masz jakby ekran ładowania i przelatuje taka kolorowa wiązka (jak masz Z-tke na pewno wiesz o co chodzi)  Właśnie w tym momencie nie chce dalej iść ,pewnie powiesz ,że trzeba poczekać :) czekałem dobre 40 min i bez efektów  -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności