Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Ogólna dyskusja o mobilnym systemie operacyjnym M$


PeliKan

Rekomendowane odpowiedzi

Temat który zrobił się offtopicowy przenoszę tu, link do niego http://forum.cyanmod.pl/index.php/topic/6017-microsoft-lumia-532/

gdyż tamten topic tyczy się zamiany poszczególnego smartfona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tesknie za androidem(xD) za tymi modami, custom romami i możliwością instalacji apek spoza marketu np. Xdd

@up wersja duo ? [emoji14]

no raczej na pasku przeciez są ikonki xD

Hehe

No ja siedzę na Lumii 535 i szczerze nie chce wracać na androida

To przejściowe tez tak mialem ale jedt jak wyżej napisałem xdd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym moim na Windows Phone był htc 8s. Telefon zacny, system świetny. Po poprzednich przygodach z Androidem, głównie korzystałem z symbianowych nokii. WP zachęcił mnie prostotą. 8s był popularnym modelem, niestety polityka htc dała się we znaki. Był to pierwszy model globalny z WP8, który przestał dostawać aktualizacje. Miał też pewne wady fabryczne, jak z czasem wyrabiający się przycisk zasilania, ekran lubiący pękać. Ale do samego WP przyczepić się nie można. Potem była Lumia 620 i 720. L620 miała wszystko co można zamarzyć, poza baterią. W tym wypadku cena była na tyle atrakcyjna, że i baterie można wytrzymać. L720 to już konkretny model dla wymagających. Może i ma 512 ramu, ale 4 dni na baterii przy takim zwyczajnym użytkowaniu było świetnym wynikiem. Co mi się bardzo rzuciło w oczy, za pomocą Windows Phone robiło mi się o wiele lepiej zdjęcia. Nie jestem fotografem, nie znam się na tym. Lecz jakoś łatwiej łapało mi ostrość i zdjęcia wychodziły ładne. HTC dostał wsparcie od Microsoftu w postaci programu PfD, więc zawsze to coś. Aktualnie korzystam z Androida, ale rozglądam się za czymś na Windows Phone, bo polubiłem ten system.

Takie główne zalety:

- rewelacyjna klawiatura, świetnie się na niej pisało (tego mi głównie brakuje na Androidzie)

- prosty i płynny system, wszystko jakoś szybko rozgryzłem (tu z Androidem bywa różnie, od dłuższego czasu korzystam z Samsunga i9195, nie narzekam. Ale po wygrzebaniu s7560 i uruchomieniu, ciężko to działa)

- bezpieczeństwo, nie martwiłem się o jakieś lewe pliki

- kafelki! rewelacyjne rozwiązanie, niby proste, a pomaga w codziennym użytkowaniu (na moje grube palce lepiej spisywały się niż ikonki androida)

- przyjemne zarządzanie baterią od wersji 8.1 (jakoś łatwiej było mi się w tym odnaleźć, niż w badaniu wakelocków, czasu w ds itd na androidzie)

Często pada jako wada brak wielu aplikacji i brak możliwości instalacji aplikacji z innych źródeł niż sklep. Mi tam nic nie brakowało, może jedynie Yanosik w tle, ale to już wina wydawcy, a nie systemu. Co do instalacji aplikacji z innych źródeł, jakoś nigdy nie było to dla mnie problemem. Mam konto dev, przydało mi się może kilka razy (głównie modyfikacja rejestru). Ale tak poza tym, to jakoś mi to nie przeszkadzało. Jak chciałem grę czy płatny program to kupowałem (oczywiście wcześniej testując wersję próbną i czytając opinie). Sporo mam też aplikacji płatnych z promocji, które były. Czyli zazwyczaj za darmo, lub jakieś groszowe sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz jest Fifa 16 a wy o 15 gadacie [emoji23] [emoji23] [emoji23]

A jakie zmiany w stosunku do 15? Nigdy nie zrozumiem fenomenu tych gier wydawanych rok w rok.

Jeszcze tak mi się przypomniało o Windows Phone, że aktualnie często widzę z tym systemem urządzenia u osób. U mnie wielu znajomych używa, chwalą sobie. Jeśli coś z fizyczną klawiaturą powstanie od Microsoftu na tym systemie, biorę w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pixo7 jak dla mnie system od M$ będzie małym przełomem dla urządzeń dla klasy lowendowej jak i midendowej, dlaczego?

trudno znaleźć urządzenie z androidem za 300zł nowy który by się nie zacinał, no chyba że tu mowa o na przykład galaxy wave, ale ten system nie jest już rozwijany i nie pojawiają się juz żadne nowe urządzenia na tym systemie (o Firefox OS nie wspomne, dla mnie to jest tylko eksperyment uruchomienia systemu na html na urządzeniu mobilnym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pixo7 są też highendowce, na przykład lumia 1020, czy 1080, już nie pamiętam, ta z 41mega aparatem, aczkolwiek robić będą urządzenia zawsze takie na którym a najwięcej zarabia, dla przykładu taki kowalski, ma 400zł i chce niwy telefon który nie będzie się ciąć, co ma do wyboru? rozumiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakąś godzinę to mam więc Ci nie powiem zbytnio. Ale ogólnie jest ok.

Jak siostra która się zbytnio nie zna powiedziaa, że jest ok to jest ok

Nie wiem jak na 532 ale powinno być ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie zginęły :D

Chodziło mi o to, że nie wiem jak będzie chodziło na 532 :D

Przy powrocie do 8.1 giną

#WP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności