Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Ogólna dyskusja o mobilnym systemie operacyjnym M$


PeliKan

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze nie ukończona 10 :D Szczególnie na 535 z problemami z ekranem... :D

Ogólnie 8.1 mi się bardziej podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pixo7 są też highendowce, na przykład lumia 1020, czy 1080, już nie pamiętam, ta z 41mega aparatem, aczkolwiek robić będą urządzenia zawsze takie na którym a najwięcej zarabia, dla przykładu taki kowalski, ma 400zł i chce niwy telefon który nie będzie się ciąć, co ma do wyboru? rozumiesz

Lumia 1020 miała taki aparat,podobny jak model Nokii 808 PV. Niestety 808 nadal jest niedościgniona pod względem aparatu dla mnie. Kolejnym kombajnem jest 1520. L930 miała być czymś wow, ale jednak nie tego chyba rynek oczekiwał. Miałem do czynienia z wieloma modelami na Windows Phone, podoba mi się ten system bardzo. Mam nadzieję, że zachowa swoją inność i nie będzie powielał androida, a tworzył coś zupełnie innego. Windows 10 Mobile jeszcze ma swoje problemy, ale jest to wersja testowa. Aktualnie całkiem dobrze to się spisuje. Aktualnie sobie testuję telefony na Androidzie, lecz jednak jako główny Windows Phone najbardziej mi pasuje, bo płynnie i sprawnie zawsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się znasz to może być ok. Ja miałem takie problemy jak opóźnienia dotyku nie znalezienie piosenek przez aplikację k dziwne ściszanie dźwięków. Ale tak to chodził :D nawet Subway Surf xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne zachowanie poziomów dźwięków miałem, winna okazała się folia (zakrywała czujniki). Dotyk to przypadłość modelu 535, nie miałem z nim styczności więc się nie wypowiadam. Podobno jakaś łatka była, ale czy poprawiła coś to posiadacze L535 muszą. Utwory na systemowym w formacie mp3 mi bez problemu wyszukiwało. Niestety, tu problem, że na Windows Phone najlepiej mp3, a część miałem we flac. Jakiś tam program znalazłem do przerzucania na mp3, nawet chyba mam na dysku do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pixo7ta wada z dotykiem o której wspominasz to fabryczna była. Pierwsze serie tej lumii tak miały. Wyszła aktualizacja systemowa. Ale nie rozwiązała ona tego problemu.

I microsoft za darmo wymieniał dotyk w tych lumiach. Wystarczyło tylko oddać taką lumie na gwarancję. Było głosno o tym swego czasu na wykopie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh,a mi teraz trochę świruje xDD apki z karty mi poginęły przy prawie każdym włączeniu tele skanuje kartę sd w poszukiwaniu błędów, i chyba trza będzie kartę wymienić i czasem sie nie chce wybudzić,a teraz nie mogę pobrać tuch poginiętych apek bo pokazuje ze niby nie zaktualizowałem systemu do końca i prosi o zaktualizowanie a w ustawieniach nic nima xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadą WP są częste aktualizacje, gdzie nagle giną aplikacje, lub się pojawiają.

Też miałem kilka telefonów i WP jest okey..ale Android jest wygodniejszy.

 

Nawet nie wiecie jak mocno WP inwigiluje ludzi..zbiera poufne informacje - gorzej niż Google. System 10 ma być taki, iż ma dopasowywać się do właściciela..czyli oglądasz strony o telefonach, to będzie je podsyłał. Z tymi aparatami też było różnie.. jedna aktualizacja wprowadzała poprawki, a kolejna już szkodziła. I tak z tym systemem jest. A androidzie mamy podobnie....ale są środki do tego by coś zmienić. Podłączam telefon i na kompie widzę co jest.. A WP jest zabezpieczony i to rodzi już sporo problemów. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nigdy aplikacje nie gineły, a 2 lata na tym systemie byłem. Karta klasy 10, ani razu nie miałem problemu. Niestety 8S ma na WP pamięci za mało, szybko ubywa. Lumie poza jednym modelem mają minimum 8GB i to już daje pewien komfort. Jeśli nie korzysta się z PfD lub Insider to raczej nie miałem problemów. Zawsze miałem aktywną kopię po wifi i po przywróceniu dawało radę. Co do zbierania inforamcji, mam uczucie, że czy Android, czy WP, czy iOS to za wiele nie można ukryć. MS święty nie jest, ale inne firmy też mają swoje wymagania. Samo wymaganie założenia konta do pełnego dostępu już wpływa co o nas wielki brat wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiecie jak mocno WP inwigiluje ludzi..zbiera poufne informacje - gorzej niż Google. System 10 ma być taki, iż ma dopasowywać się do właściciela..czyli oglądasz strony o telefonach, to będzie je podsyłał.

W ustawieniach można to wyłączyc

Mi nigdy aplikacje nie gineły, a 2 lata na tym systemie byłem. Karta klasy 10, ani razu nie miałem problemu. Niestety 8S ma na WP pamięci za mało, szybko ubywa. Lumie poza jednym modelem mają minimum 8GB i to już daje pewien komfort. Jeśli nie korzysta się z PfD lub Insider to raczej nie miałem problemów. Zawsze miałem aktywną kopię po wifi i po przywróceniu dawało radę. Co do zbierania inforamcji, mam uczucie, że czy Android, czy WP, czy iOS to za wiele nie można ukryć. MS święty nie jest, ale inne firmy też mają swoje wymagania. Samo wymaganie założenia konta do pełnego dostępu już wpływa co o nas wielki brat wie.

Mi aplikacje zginęły po ostatnim większym update z nowymi funkcjami teraz nie mogę pobrać aplikacji bo prosi o aktualizacje której niema
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi aplikacje zginęły po ostatnim większym update z nowymi funkcjami teraz nie mogę pobrać aplikacji bo prosi o aktualizacje której niema

Aktywny był jakiś program testowy dla systemu? Poprzednia aktualizacja to 8.1 Update 2 przypadkiem? Jaki aktualnie system jest na urządzeniu? O numer mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak w ogóle w międzyczasie była premiera Lumii 950, 950XL i 550.

950 to kombajn. Snapgrzałka 810 3 GB RAM i 5".

Natomiast 550 to ulepszona 640.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KitLer mogli dać snapka 800/801 a nie ten co się grzeje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@DaRkShAdOw

Insider czy finalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też śmigam na W10M od tygodnia xD Oczywiście najnowszy bulid (10586). Jest duuuuuuuuużo zmian. Ale najważniejszym jest zmniejszenie dpi. Od tej pory oglądam wszystkie filmy na mojej lumii. I koniec problemu z ekranem gdy podpięta jest ładowarka ^^ Ale bateria ciągnie mocno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety...

Masz 10586? Zauważyłeś, że w informacjach jest Windows 10 mobile bez technical preview? 10586 to wersja RTM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności