Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S2] CM13 nie mogę wgrać gapps'ów


Gość Asverus

Pytanie

Witam.

Proszę o pomoc lub podzielenie się opinią.

Wgrywam bez problemu CM12 i gapps 5.1 na SGS2 (i9100) wszystko chodzi jak należy.

Gdy wgrywam CM13 i gapps 6.0 - gappsy już się od razu wywalają - nie wgrywają się z pliku zip, a system CM13 chodzi bez zarzutu.

Nie mam jednak Sklepu Play :-( więc na samym Androidzie trochę nie za bardzo...

Nie mam pojęcia o co chodzi?

Zaraz potem wracam do CM12 i gapps 5.1 i nie ma żadnego problemu.

Proszę mi powiedzieć co mam podać tu na forum żeby ktoś fachowy mógł się wypowiedzieć w czym problem. Czy jakieś zrzuty ekranu czy co? 

Zaznaczam że mam nikłą wiedzę ale jak dotąd wystarczyła by z oryginalnego systemu przejść bez problemu na 11 potem 12 a teraz nie mogę na 13 :-(

Czy ktoś już na SII miał podobny problem, a może komuś udało się bez problemu i mi pomoże.

Dodam że CM ściągam z CyanogenMod Downloads, a gappsy z OpenGapps.org - zdawało mi się że źródła zaufane i kompatybilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy dla tego pytania

Top użytkownicy dla tego pytania

Opublikowane grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
31 minut temu, DaRkShAdOw napisał:

Jakiś błąd przy wgrywaniu?

 

Zdaje się że zawsze error code 70 (ale robocik trochę zasłania, przy którejś paczce gappsów wyraźnie 70)

32 minut temu, Mitlex napisał:

Pobierz i zainstaluj gappsy stąd: http://cyanmod.pl/gapps/ Wgraj TWRP a następnie paczkę CM 13 a kolejno Gappsy na cm 13 standard :)

To że nie masz Sklepu play, to wina Twoich gappsów :)

Dzieje się to samo co przy wszystkich innych paczkach (ja wybieram zawsze pico a ta wskazana to nano - ale efekt ten sam)

37 minut temu, Mitlex napisał:

Witaj, temat został poprawiony zgodnie z regulaminem. Następnym razem tworząc temat zapoznaj się z tematem Jak zakładać temat.

Przepraszam, upomnienie biorę na klatę i się poprawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Mitlex napisał:

A czy powiekszales partycje systemową?

Chyba nie - bo nawet nie wiem co to znaczy i jak się to robi. Mogłem to zrobić przypadkiem? Fakt że gdzieś po angielsku czytałem jak się te gappsy wywaliły że coś mam za mało miejsca i mam spróbować mniejszą paczkę (tak zrozumiałem) dlatego to pico ściągałem zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, DaRkShAdOw napisał:

spróbuj z wersja aroma

 

Już ściągam tą Aroma (700MB) Może głupie pytanie ale czy mogę teraz jak mam CM13 działające wywołać TWRP i dograć tylko plik zip z gappsami czy muszę wszystko od nowa robić czyli CM13 i gappsy jednocześnie wgrywać (sorry że porażam poziomem ale uczę się dopiero tego wszystkiego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Napisało mi w Aroma: Error 10 Failed to set-up Open Gapps pre-bundled busybox. Please use TWRP as recovery instead - co to znaczy?

 

19 minut temu, DaRkShAdOw napisał:

 to powinno działać i wystarczy jak wgrasz gapps, tylko gapps

Czy ja mam wgrać to TWRP Isorec? Bo posługuję się tym które mam w CM13 - chyba że czegoś nie rozumię (TWRP to dla mnie oznacza recovery które wywołuję Volup+Power+Home - czy tak?) Bo jeszcze sam żadnego innego nie wgrywałem i nie wiem jak to zrobić.

Napisało mi w Aroma: Error 10 Failed to set-up Open Gapps pre-bundled busybox. Please use TWRP as recovery instead - co robię nie tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pisze że musisz używać TWRP, wgraj te co podałem i tyle. A VOL+, Home i Power to wywołujesz Recovery. CWM, TWRP, Cyanogen to są rodzaje recovery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, DaRkShAdOw napisał:

Pisze że musisz używać TWRP, wgraj te co podałem i tyle. A VOL+, Home i Power to wywołujesz Recovery. CWM, TWRP, Cyanogen to są rodzaje recovery

No właśnie nie wiem jak zrobić tą prostą rzecz "wgraj te co podałem i tyle". Ściągnąłem ten plik "twrp-3.0.2-0-i9100.img" i co teraz? Muszę użyć Odina? czy jak?

Znalazłem instrukcję która w ogóle nic mi nie mówi: "

Sposób instalacji:

1. Przyciskamy dłużej przycisk Power i powinno się pojawić zaawansowane menu i klikamy na Reboot Recovery. Następnie wchodzimy do katalogu, do którego mamy Recovery i suwaczkiem flashujemy nowsze TWRP.

2. Instalujemy przez TWRP Manager. Chwilowo brak na liście, ale w niedługim czasie będzie"

 

Ja naciskam Power dłużej to mam tylko Uruchom ponownie, Wyłącz i Tryb Samolotowy. A pojęcie "suwaczkiem flashujemy" brzmi dla mnie magicznie.

Bardzo proszę o wyrozumiałość i pomoc co zrobić z tym plikiem .IMG

Dzięki że w ogóle macie do mnie cierpliwość.

 

Znalazłem w Cyanogenmod Recovery opcję Reboot Recovery, czy o to chodzi? Czy mogę po prostu kliknąć na tym pliku "twrp-3.0.2-0-i9100.img" i on się wgra? Czy nic to nie zaszkodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czekaj, bo się już sam pogubiłem, jeżeli masz już wgrane CWM lub TWRP to flashujesz tą paczuszkę i masz najnowsze recovery twrp-3.0.2-0-i9100.img
http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/development-derivatives/recovery-twrp-3-0-0-0-t3330457

 

PS. Sorki za wprowadzenie w błąd. I nie cytuj postów wszystkich

@@Asverus tu masz linik z filmikiem co i jak 

 jeszcze raz przepraszam za wprowadzenie w błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
No właśnie nie wiem jak zrobić tą prostą rzecz "wgraj te co podałem i tyle". Ściągnąłem ten plik "twrp-3.0.2-0-i9100.img" i co teraz? Muszę użyć Odina? czy jak?

Znalazłem instrukcję która w ogóle nic mi nie mówi: "

Sposób instalacji:

1. Przyciskamy dłużej przycisk Power i powinno się pojawić zaawansowane menu i klikamy na Reboot Recovery. Następnie wchodzimy do katalogu, do którego mamy Recovery i suwaczkiem flashujemy nowsze TWRP.

2. Instalujemy przez TWRP Manager. Chwilowo brak na liście, ale w niedługim czasie będzie"

 

Ja naciskam Power dłużej to mam tylko Uruchom ponownie, Wyłącz i Tryb Samolotowy. A pojęcie "suwaczkiem flashujemy" brzmi dla mnie magicznie.

Bardzo proszę o wyrozumiałość i pomoc co zrobić z tym plikiem .IMG

Dzięki że w ogóle macie do mnie cierpliwość.

 

Znalazłem w Cyanogenmod Recovery opcję Reboot Recovery, czy o to chodzi? Czy mogę po prostu kliknąć na tym pliku "twrp-3.0.2-0-i9100.img" i on się wgra? Czy nic to nie zaszkodzi?

Wrzuc plik img z twrp na sd. Pobierz apk rashr flashtool http://www59.zippyshare.com/v/a3uQErAI/file.html zainstaluj, odpal i tam wybierz other from storage, zlokalizuj ten plik z twrp kliknij go i wybierz recovery

Wysłane z mojego GT-S6500D przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na samym końcu podałem link do filmiku na YT gdzie chłopak pokazuje krok po kroku jak to zrobić. Też miałem problem z Gapps'ami ale udało sie. Co prawda filmik jest po Hiszpańsku (chyba) ale jeżeli zastosujecie sie do jego instrukcji i pobierzecie te pliki co poniżej filmu to zainstalujecie Gapps'y. Pozdrawiam.

Podam link raz jeszcze jak by co.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

10 godzin temu, DaRkShAdOw napisał:

Wrzuc plik img z twrp na sd. Pobierz apk rashr flashtool http://www59.zippyshare.com/v/a3uQErAI/file.html zainstaluj, odpal i tam wybierz other from storage, zlokalizuj ten plik z twrp kliknij go i wybierz recovery

Wysłane z mojego GT-S6500D przy użyciu Tapatalka

Najpewniej czułbym się z tym co zaproponował @DaRkShAdOw tyle że aplikacja po wybraniu pliku .img

ostrzega: "This image hasn't been recognised as a valid Android-Image. If you are really sure thet this image twrp-3.0.2-0-i9100.img is not corrupt you are able to disable the Validation in the settings and try it again. I've warned you!"

Pytam co teraz zrobić (polecenie rozumiem) ale czy nic się złego nie stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, DaRkShAdOw napisał:

w razie czego odpal ten plik winrarem, jak bedzie be błędów to wgrywaj

Ten plik ma rozszerzenie img zainstalowałem własnie winrara i gdy klikam na nim (img) to pisze plik obrazu dysku jest uszkodzony.

Ja mam obecnie takie recovery. Czy któraś funkcja z nich się nadaje żeby wgrać twrp?

DSC_0003.JPG

DSC_0006.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

teoretycznie apply update ale recovery musi być w zip.. poczekałbyś do jutra wieczorem? spróbuje taki zrobić, niczego nie obiecuje, ale może..

a spróbuj z tym 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@@DaRkShAdOw

 

Masz na myśli spakowanie TWRP najnowsze w .zip? Sam bym chętnie takie cuś przegarnął, żeby zaktualizować TWRP, bo w TWRP Manager na razie staruszki nie ma na liście tylko jakieś jej inne warianty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, DaRkShAdOw napisał:

Właśnie tak, miałem narzędzie do tworzenia tych rzeczy

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Ja też cierpliwie poczekam na Twoją pomoc bo zaproponowane rozwiązanie niestety nie przerabia prawidłowo pliku .img

Proszę nadal o wsparcie.

11.JPG

12.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności