Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Xperia M] Cyanogenmod 13 - Oficjalny


Mitlex

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będzie dział żaden port sim. Musisz czekać na fix do dualsim. Na CM12.1 wiem że po wgraniu cyanogenmoda trzeba było wgrać fix właśnie na dual sim. Wiem bo pomagałem kumplowi na xperii m z dual sim. Dodam że nie zawsze to działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie koledzy, mam emke z CM i tym Cyanogen Recovery, chciałem przez OTA zainstalować CM13, ale był jakiś błąd (nie pamiętam bo aktualnie nie mam telefonu). Jeśli chciałbym wgrać CM13 to jak zainstalować wymagane CWM bądź TWRP, trzeba od stocka zaczynać? Bo jak znam życie to przez te z cyjanka nie pójdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrane właśnie stamtąd, próbowałem, chciałem stocka wgrać bo myślałem, że to przez to, ale też nie moge, wgrałem CM13 przez CyanogenRecovery, ale mam problem z gappsami, da sie jakoś to TWRP zainstalować z poziomu telefonu? Chyba że jakoś można rozwiązać ten problem ze sterownikami 

29 minut temu, Mitlex napisał:

Wyłącz wymuszenie podpisu sterowników

 

Jak to zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączyć:

-Wchodzimy w Uruchom
-Wpisujemy komendę shutdown.exe /r /o /f /t 00
-System uruchomi się ponownie
-Wybierz opcję Rozwiąż problemy
-Następnie Opcje zaawansowane
-Następnie Ustawienia uruchamiania
-Kliknij Uruchom ponowie
-System uruchomi się ponownie do „Ustawienia uruchamiania"
-Wybieramy opcję Wyłącz wymuszanie podpisów sterowników poprzez naciśniecie klawisza 7
- Komputer uruchomi się ponownie i możemy już instalować sterowniki które nie mają podpisu. 

 

A Odpowiadając na Twoje pytanie czy TWRP/CWM można zainstalować z poziomu telefonu. Oczywiście że można! Musisz ściągnąć Rashr z google play oraz mieć recovery.img wrzucony gdzieś na telefonie. Tym programem będziesz mógł wybrać właśnie recovery i zainstalować. Po uruchomieniu ponownie telefonu będziesz miał nowe recovery. 

 

Przez Cyanogenmod recovery nie wgrasz gappsów, musisz to zrobić z poziomu TWRP/CWM. Polecam TWRP 2.8.7.0 lub nowsze (3.0.0.0).

 

Spróbuj na początku wgrać te sterowniki mając wyłączone wymuszanie podpisu sterowników, a przy instalacji akceptować wszystkie sterowniki.

Jeżeli uda Ci się zainstalować sterowniki, to zerknij na PIERWSZĄ stronę tego posta i w którejś odpowiedzi masz instrukcje jak dobrze zainstalować CM13.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś z was ściągał bootloader?
Bo z tego co wiem...Sony od Orange są nie do odblokowania bootloadery. Oni dodatkowo zabezpieczają ten bootloader i to jest powodem problemów.

A ściągają simlocka za gwarancje.. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to Orange działa wbrew regulaminom. Android jest systemem open source wiec każdy ma prawo w nim coś modyfikować. Zachowują się jak świnie bo blokują bootloader razem z fastbootem, a sony wyrażał się na ten temat mówiąc ze odganiają klientów przez blokowanie bootloadera i jest to sprzeczne zasadom oprogramowania. Jak na razie to nie na metody na odblokowanie bootloadera od Orange, zostało nam kląć na Orange przez ich głupie rozumowanie blokowania bootloadera (wtajemniczeni wiedzą o co mniej więcej się rozchodzi)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, NeoCM napisał:

A ktoś z was ściągał bootloader?
Bo z tego co wiem...Sony od Orange są nie do odblokowania bootloadery. Oni dodatkowo zabezpieczają ten bootloader i to jest powodem problemów.

A ściągają simlocka za gwarancje.. 

Masz rację też o tym słyszałem .. Dlatego unikam telefonów z Orange jak ognia :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy system jest powiedzmy sobie "otwarty" to inna sprawa.

Google nie zależy, kto co i jak użytkuje ich system.

 

Schody robią się przy producentach telefonów. To oni dają wam "gwarancje na nowy produkt" - więc ze systemem nie ma to nic wspólnego. Zasada jest jedna "ingerencja" w oprogramowanie, czyli ingerencja w telefon równoważna jest z utratą praw gwarancyjnych. No i tu nie ma co dyskutować. Wiąże się to również z prawami autorskimi itp.
A to jak zamawia sobie modele telefonów Orange od producenta..to ich określa umowa. Co i jak z tego mają - wiedzą tylko oni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności