Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Samsung Galaxy S III] CyanogenMod 13 - oficjalny


NeoCM

Rekomendowane odpowiedzi

Ja natomiast mam problem z gapps. Wgrywałem najpierw czysty rom, potem CWM, i w CWM wgrywałem najnowszego CM 13.( w tym przypadku to jest wersja nightly z 9 Stycznia). I gdy instaluję potem przez CWM gapps, to niestety wywala mi błędy. po instalacji gapps robiłem wipe cache i nic nie pomaga. Męczę sięi nie daje rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę możliwości proszę o dodanie screenów po instalacji systemu abyśmy mogli je załączyć do pierwszego postu :)

@CleanMaster sprawdź jeszcze przez terminal. Pobierz aplikacje ze sklepu "terminal", a następnie wpisz "su".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy próbowałem tą wersją, mam ją akurat na PC i albo wyskakiwał błąd STATUS 6 w recovery albo instalowało się wszystko fajnie ale po uruchomieniu wyskakiwały błędy. 
Hmmmm.... Zaczne może z innej strony. 
Opowiem jak to wykonuję. 
Wchodzę w tryb bootloadera w telefone->uruchamiam Odin v1.85 i tam to tak wygląda (wgrywanie czystego softu Galaxy S3)(cats)-> instalacja trwa ok 5 minut. ->następnie gdy uruchomi się telefon wchodzę ponownie w tryb bootloader i instaluje przez Odin recovery CWM 6.0.4.6->następnie wgrywam na kartę pamięci Cyanogenmod 13 najnowszą wersję z dnia 9 Stycznia i instaluje poprzez recovery plik ZIP-> gdy telefon się uruchomi ponownie doinstalowywuje gapps(wersja którą obecnie mam to AROMA czyli ta wersja w której wszystko jest - chyba to jest największa paczka Gapps'ów). No i teraz jestem w tym momencie który wam powyżej opisałem, telefon działa, całe gappsy są, ale ROOTA brak. Powiem też tyle że w trakcie instalacji początkowej czyli czystego ROMU na SGS3 przy weryfikacji plików przez Odin w polu po lewej dolnej stronie okna programu opisuje coś w stylu że np: plik z PDA is VALID

cats.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podczas instalacji cm 13 w recovery philz touch 6.48.4 wywala mi błąd dev/block/mmcb1k0p9 jednak system się instaluje, włacza i działa noramalnie. Jednak gdy chciałem dziś zaktualizowac cm to po pobraniu wywala mi błąd  "weryfikacja md5 zakonczona niepowodzeniem" ktoś wie o co chodzi i czy blad z recovery może mieć jakies skutki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenies sie lepiej na twrp recovery, cm lepiej je "lubi" - a ten blad..sprawdz czy w recovery masz zaznaczona opcje sprawdzania tych sum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje CM 12.1 - polecano TWRP. 

Więc do CM 13 też polecamy TWRP , najmniej błędów jest podczas instalowania romu.

 

Jednakże biorąc pod uwagę dzisiejszy stan romów CyanogenMod 13, muszę stwierdzić,iż trzeba szukać innych kompromisów. Dlatego że:

  • nie działa Gapps
  • wyskakują błędy typu FC
  • inne błędy systemowe

Prędzej nie było takich problemów z wersjami Cm12.1. A jak już występowały, to miały charakter incydentalny. 

 

PS. CyanogenMod robi również Cyanogen Recovery - ale ono też ma sporo błędów, też nie polecam zastępować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czy jeżeli w telefonie wyskoczą mi trzy aktualizacje to muszę pobierać każdą po kolei czy wystarczy najnowsza ? :)

I drugie pytanie mam numer w sieci PLAY, w mojej miejscowości internet działał mi najlepiej jak ustawiłem operatora sieci T-Mobile w Ustawieniach sieci komórkowej (zawsze tak robiłem na CM11 i 12) teraz niestety wyskakuje "Wyszukiwanie..." po czym komunikat, że nic nie znaleziono :/ miał ktoś taki przypadek?

W sumie to tyle co zauważyłem podczas tygodniowego testowania.

Pozdrawiam!

aktualizacja.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierz najnowszą wersje.

Ale polecam wykonywać pełne wipe - w tedy zmiany będą bardziej widoczne. 

 

Co do play. W ustawieniach sieci włącz opcje roamingu (play korzysta z sieci innych operatorów) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepiej pobrać najnowszą wersję ze strony cyanogenmod.org , wrzucić na SD, wejść w TWRP zrobić WIPE'a i zainstalować pobrany ROM-zip ? I co wchodzi w skład pełnego wipe w TRWP ? jeżeli mam do wyboru:
- Cache
- Dalvik cache
- Facory Reset
- System
- Exernal Storage
- Internal Storage

Sorki za takie pytania ale dopiero się wkręcam w temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

External i internal - tego nie rób, to wymazuje pamieć telefonu i sdcard. 

Tu masz rozkminkę pojęcia "pełne wipe"

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jednak jest dalej problem z operatorem sieci o którym pisałem :/

Telefon mam w sieci PLAY, dość często używam go jako routera WiFi w miejscowości gdzie mieszkam najlepiej mi odbiera zasięg T-Mobile po wejściu w "Ustawienia -> Sieci komórkowe -> Operatorzy sieci (wybierz operatora sieci)" cały czas pisze mi "Wyszukiwanie.." i kręcące się kółko po czym komunikat "Podczas wyszukiwania sieci wystąpił błąd". Zawsze mam zasięg, próbowałem tej czynności w różnych miejscach i miejscowościach i nic.

Próbowałem włączać Roaming danych jak proponowali inni ale to nic nie zmieniło dalej ten sam problem, wcześniej na CM 11 i 12 wszystko było w porządku wyszukiwało mi kilka operatorów. Czy może być to wina CM13, który jest jednak niedopracowanym ROM'em ?

sieć (1).png       sieć (2).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności