Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Samsung Galaxy S III] CyanogenMod 13 - oficjalny


NeoCM

Rekomendowane odpowiedzi

[Samsung Galaxy S III] 

CyanogenMod 13 - Oficjalna wersja !!!

 

cm13 moto x2.jpg

 

Oficjalny wątek poświęcony najnowszej wersji CM 13 dla posiadaczy Galaxy S III

wymagania.png

  • ROOT
  • CWM/ TWRP - najnowsze

instrukcja.png

  1. Pobieramy ROM i Gapps
  2. Przenosimy pliki na telefon lub na sdcard
  3. Wchodzimy w custom recovery
  4. Wykonujemy pełne WIPE
  5. Instalujemy ROM i Gapps
  6. Reboot

pobierz.png

ROM: https://download.cyanogenmod.org/?device=i9300
Gapps: http://cyanmod.pl/gapps

Zalecane recovery https://download.cyanogenmod.org/get/jenkins/139738/cm-13.0-20151218-NIGHTLY-i9300-recovery.img

Edytowane przez Gabi
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, DaRkShAdOw napisał:

napewno instalowałeś dobre gapps?

gapps 13 z linku powyżej.  plik "open_gapps-arm-6.0-nano-20151207"

 

edit1

Próbowałem wgrać jeszcze raz system ale wywala błędy. Zmieniłem karte pamięci i na chwile pomogło ale telefon i tak zatrzymuje sie na logu samsunga. Zmieniłem recovery i ono w ogóle nie chce wgrać gappsa. Telefon i tak staje ciagle na logu samsunga.

edit2

coś jest z tym romem nie tak, ROM CM11 i gapps 11 łyknęło bez problemu. Niestety telefon wciąż zatrzymuje sie na logu samsunga ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak widać jestem tu nowym użytkownikiem i zaczynam swoje pierwsze kroki z wgrywaniem CM więc proszę o wyrozumiałość. Mam takie pytanie posiadam S3 z oryginalnym androidem 4.3 i chciałbym właśnie wgrać tego CM13. Moje pytanie jest takie w pierwszym kroku muszę zrotowować telefon, później mam ściągnąć room  i na końcu gapsy przez recovery wgrać? W takiej to kolejności mam zrobić czy jeszcze coś dodatkowo mam wgrać na telefon? Czy to wystarczy? Z góry wielkie dzięki za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo co kolega. jeszcze tak zapytam, kolego ile masz %bateri?

Dodam jeszcze ze po optimizing 8 for 22 nastepnie jest firemwork i resetuje sie do loga

 

18 minut temu, Krzysiek_46 napisał:

Witam. Jak widać jestem tu nowym użytkownikiem i zaczynam swoje pierwsze kroki z wgrywaniem CM więc proszę o wyrozumiałość. Mam takie pytanie posiadam S3 z oryginalnym androidem 4.3 i chciałbym właśnie wgrać tego CM13. Moje pytanie jest takie w pierwszym kroku muszę zrotowować telefon, później mam ściągnąć room  i na końcu gapsy przez recovery wgrać? W takiej to kolejności mam zrobić czy jeszcze coś dodatkowo mam wgrać na telefon? Czy to wystarczy? Z góry wielkie dzięki za odpowiedź. 

Tak, dkoladnie jak mowisz. ale musisz recovery zmienic na philz_tou programem odin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko okej. Telefon działa nawet dość szybko. Problemami, które póki co zauważyłem jest to, że nie mogę zaimportować kontaktów z SIM chociaż jest taka możliwość ale wyświetla się brak kontaktów oraz co jakiś czas ekran zaczyna migać co jest dość uciążliwe ;/ Dalej nie mogę wysyłać filmów przez Snapchat oraz udostępniać ich na Facebooku oraz Instagramie. Ktoś wie może jak to naprawić czy tak już po prostu jest? ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak samo gappsy od Was nie chciały ruszyć ale dorwałem inne i przeszło. Na razie zauważyłem brak roota - nie mogę wejść na kartę SD po przez menadżera. Ekran miga. Czy to przy podgłaśnianiu czy zciszaniu dźwięków. Po przez próbę zmian w ustawieniach. Potrafi nawet być cały czas czarny :) Bateria trzyma jak oszalała. Przy CM11 rozładowywał się szybko. Potrafił przez noc :P Na CM13 nie spadło kompletnie nic :) Czekam na update, które poprawią działanie systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Krzysiek_46 napisał:

Mam takie pytanie rooma mam wrzucić na kartę sd spakowanego zip rozpakowanego? Wrzuciłem spakowanego i wogóle w recovery mi go nie wykrywa. 

Obojętnie gdzie go wrzucisz. Wszystkie archiwa muszą być spakowane. Czyli ich nie wypakowujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem normalnie na karte SD ale po prostu mi nie wykrywa tego pliku. Mam do jakiegoś specjalnego archiwum to wrzucić albo coś ? Mam wrażenie jakby mi plików z karty nie czytało tylko z telefonu samego ;/ Mogę tego rooma wrzucic na telefon zamiast karty pamięci? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak widzi karte tylko w pliku Choose zip from/ storage/sdcard1. Mogę z tego instalować czy musi być w Chose zip from/sdcard ? 

PS: Room zainstalowany i wszystko śmiga jak należy tylko gaapsy nie działają ;/ Dodatkowo w niektórych opcjach tak jak ktoś pisał wyżej miga obraz. Ogólnie room działa dość szybko, nie zauważyłem na razie żadnych zawiech albo coś podobnego. Polecam przetestować niezdecydowanym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telefon uratowany :) Na początku przeraziłem się bo po wyłączeniu telefon sam się włączał i uruchamiał recorvery. Wgrałem stocka odinem. Co do reszty to widzę, że inni też mieli problemy w tym romie z gapps, root, miganiem, importem kontaktów (root na karte SD). Czekam na ewentualne poprawki :) Zwróciłem uwagę, że teraz mój stockowy andek 4.3 gdy jest nieużywany pożera prawie zerową ilość baterii, nie to co archidroid cm12 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności