Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Xperia T] Ryzyko przy instalacji CWM / Instalacja CWM i CM 12


Avilios

Pytanie

Witam w pierwszym poście.

 

Zrobiłem na mojej Tetce roota, na zablokowanym bootloaderze i zmierzam powoli do instalacji CWM i CM12.

Jakie jest ryzyko na "ucegłowienie" mojej Tetki, podczas instalacji CWM? Czy coś może się stać? O ile w ogóle może się coś stać. Mam na kompie CWM v7 installer for JB i  CM12 nightly najnowszego jaki jest. Napisałby mi ktoś krok po kroku co i jak? Wiem, czytałem wiele poradników na ten temat, ale nigdzie nic nie pisało o konsekwencjach wgrania cwm. Nie uśmiecha mi się uwalić telefonu :/.

 

Z góry dzięki.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@Renox, Hmm.. Problem w tym, że oficjalna metoda nie jest dostępna dla mojej Tetki. 

Brat znajomego elegancko przeszedł te wszystkie procesy, i ma CM 12. Wszystko chodzi i działa. Jest niby jakieś CWM na zablokowany bootloader do Tetki o ile się nie mylę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Renox, Hmm. No sprawdzę pewnie w tym tygodniu czy coś z tego będzie. Załóżmy, że już odblokowałem. Po odblokowaniu jest ryzyko uceglenia? A i jeszcze dodam, że Rooting Status: Bootloader unlock allowed: No. Gdzieś czytałem, że gdy jest tak napisane, to nie można odblokować wcale :/. Prawda to?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Renox, Hmm. No sprawdzę pewnie w tym tygodniu czy coś z tego będzie. Załóżmy, że już odblokowałem. Po odblokowaniu jest ryzyko uceglenia? A i jeszcze dodam, że Rooting Status: Bootloader unlock allowed: No. Gdzieś czytałem, że gdy jest tak napisane, to nie można odblokować wcale :/. Prawda to?

Raczej nawet nie próbuj. Bo z tego co napisałeś masz telefon chyba z Orange.

Oni blokują możliwość odblokowania bootloadera. Chyba ze chcesz zostać z ładnym i drogim przyciskiem do papieru.

Ja bym nie ryzykował na twoim miejscu

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Zacksu22,@Renox, Panowie :). Nie z żadnego Orange. Ową Tetkę kupiłem z Singapuru na Allegro :). Kurde no to nie wiem jak brat kumpla to zrobił... Skoro nie ma CWM na zablokowany bootloader to jakim cudem wgrał on CM 12 :/...? Nie ma jak inaczej wgrać tego CM-a ? Jakimś innym programikiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nawet jeśli byłoby CWM na zablokowany bootloader to i tak nie wgrał byś cm12 bo to jest inny kernel i niema jak, kolega musiał mieć odblokowany bootloader, bo niema innej opcji skoro ma cm12

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ponoć można odblokować bootloader wybierając dowolny model. Tu masz metodę na odblokowanie bootloadera http://forum.cyanmod...hp?/topic/1705-[Xperia-T]-Odblokowanie-bootloadera
@DaRkShAdOw, I tutaj się pojawia pytanie jak.... :/? Widocznie musiał zaryzykować, i zrobić to tym sposobem... O ile się da. Kurde jakbym miał z nimi jakikolwiek kontakt... Od razu by T była modyfikowana :). Dodam, że niby telefon z Singapuru a wszystko chodzi jak należy i nie miałem z nim żadnych problemów, a mam go już rok dokładnie :). Tylko kilka dni temu coś sklep play się zaczął gryźć. A tak to tylko myślę, co by zrobić, żeby nie uceglić :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@DaRkShAdOw, Poprostu czytałem coś tak z grubsza jak sprawdzić stan bootloadera, i było pisane, że jak jest napisane Bootloader unlock allowed: No to nie da się odblokować :/. Co raczej oznacza, że jest zablokowany. Tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@DaRkShAdOw, Kurde... Ale lipa straszna. Bo jeśli jednak jakoś się dało, to pomyślałem czego by tego nie zrobić? Skoro można uzyskać większą wydajność i czas pracy na baterii. A w dodatku w sklepie play "Nie można pobrać aplikacji..... Kod błędu 905". No nic, spróbuję jeszcze kumpla dopytać jak się z nim styknę, a tak jakby ktoś wpadł na pomysł/sposób co i jak, to proszę pisać :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@DaRkShAdOw, No no no....  Czytałem.. Niby pracy nie dużo, ale za to cena "Niezbyt niska". Więc nie wiem czy opłacałoby mi się płacić 100 zł za odblokowanie. Już nowe Tetki z polski na allegro są po 380 zł. Także... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@DaRkShAdOw, Próbowane, sklep wtedy nie chodzi wcale, bo wyskakuje, że został zatrzymany. Były też dane czyszczone, we wszystkich aplikacjach związanych ze sklepem. I nic. Po resecie do usatwień fabrycznych (całkowity reset) to samo. Nadal nie mogę pobrać fifki, chociaż mam 6gb miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności