Skocz do zawartości

• 0
Archie111

[Sony Xperia S] Wgrywanie stock'a przez flashtool

Pytanie

Witam :)

Przymierzam się do wgrania nowego stock'a na Xperie S. Pomimo tego, że już mniej więcej orientuje się co i jak proszę was o pomoc gdyż opis na forum dotyczący flashtool'a jest troszeczke nie jasny dla mnie (głównie fragment o instalacji sterów do tela w folderze flash'a). Jeśli mógłbym prosić o instrukcję byłbym bardzo wdzięczny ;) Obecnie mam na niej zainstalowany brandowany ICS 4.0.4 (jeszcze wcześniej był chyba GB 2.3.6) a chciałbym wgrać mu czysty stock producenta JB 4.1.2( nie wiem czy mogę wgrać odrazu JB czy nie ale pewnie się wyjaśni :P ) Ponadto czytałem, że można wrzucić też custom rom na tel z zablokowanym bootloader'em o ile bazuje na ICS i JB (dane niepewne) :D Bardzo proszę o rady :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

Czego konkretnie nie rozumiesz? chodzi o instalowanie tych sterowników z folderu drivers z flashtoola?

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Rzecz w tym, że narazie mam jedynie wiedzę teoretyczną i może dlatego to całe zamieszanie, w Poradniki, Romy i Mody/ [Xperia S] Flashtool - narzędzie do wgrania firmware, modów i innych, czytałem komentarze odnośnie flash'a i tam jeden z użykowników wyraził sie tak: "Po instalacji flashtoola, wchodzisz w folder gdzie go zainstalowałeś, następnie w folder drivers i instalujesz sterowniki do swojego modelu telefonu" i właśnie to zdanie jest trochę nie jasne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Powiedz dokładnie czego nie rozumiesz

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Właśnie cytowanego zdania, konkretnie pogrubionej części "Po instalacji flashtoola, wchodzisz w folder gdzie go zainstalowałeś, następnie w folder drivers i instalujesz sterowniki do swojego modelu telefonu" w sumie nie wiem o jakie stery chodzi i jak je zainstalować w tym folderze, mam je poprostu wkleić, czy przy instalacji(o ile to plik w rodzaju .exe) wskazać właściwy folder? Tego nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Wchodzisz w ten folder drivers tam jest plik .exe odpal go i tam klikasz jak trzeba dalej itp. A jak będzie wybór telefonu to poszukaj swojego ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Aha, no właśnie o to mi chodziło dziękuje :) czyli reszta powinna wyglądać tak: zainstalować flashtoola>sterowniki telefonu>wkleić do folderu rom( musi być to plik TFT?)>włączyć debugowanie>podpiąć tel>nacisnąć przycisk pioruna>wskazać tryb flashmode i reboot? Musze xperie uruchimuć w trybie fastboot przed podpięciem do USB? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

włączyć debugowanie>podpiąć tel>nacisnąć przycisk pioruna>wskazać tryb flashmode i reboot? Musze xperie uruchimuć w trybie fastboot przed podpięciem do USB? :)

Zrobić tak od wklejenia pliku .tft z romem wyłączyć telefon i z przytrzymanym przyciskiem ściszania podłącz go pod USB i kliknij pioruna i wybierz tryb flashmode

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

No i teraz dzięki wam wszystki jasne :) a mogę wgrać dowolny stock gb 2.3.6 ,ics 4.0.4 , jb 4.1.2 ? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Jeśli to jest stock od Twojego tele to oczywiście :)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

A numer pasma podstawowego i rodzaj kernela ma jakieś znaczenie? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

chyba nie jeśli są w różnych wersjach androida, wiadomo że w 2.3 nie będzie tego samego kernela to w 4.1 :D

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

A można wrzucić custom rom na tel z zablokowanym bootloader'em bazującym na ICS i JB? (oczywiście z rootem i cwm) :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

jeśli da się go wgrać przez flashtoola to tak, ale nie wrzucisz cwm na zablokowany bootloader ;)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

da się wgrać rom na zablokowany bootloader. są to romy z stockowym kernelem ;)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

nie, najpierw musisz znaleźć u nas na forum czy jest jakiś rom na zablokowany bootloader, jak jest to poszukaj custom recovery na zablokowany bt

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Aha :) nie nie tak z ciekawości pytałem, chce wgrać stock, chciałem wiedzieć tylko jakie mam możliwości działania :P ( to nie mój tel więc nie ja decyduje o romie, gdybym mógł to wiadomo CM i mała rakieta gotowa :P ) a jest gdzieś na forum sprawdzony stock czy zapytać musze wujka G?? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

wgraj niebrandowany JB, ICS nie za dobrze chodzi, a GB za stary jest

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Tak będzie najlepiej :) Teraz tylko muszę znaleść stock ;) Dziękuję wszystkim za pomoc ;) w sumie temat chyba do zamknięcia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi