Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Xperia L] Odblokowanie Bootloadera


NeoCM

Rekomendowane odpowiedzi

tez sie z tym meczylem. wiec tak:

1. za pomocą fastboot odblokowalem bootlader. w oknie z komendami wyskoczylo 'okey' 'sukces'.

i po odblkowaniu tel juz sie nie wlaczal, blokowal sie na logo sony albo t-mobile nie pamietam.

2. natepny krok to graj CWM, zobacz filmik na yt 

zrob tak jak tam jest.

3. po tym jak wlaczysz tel w trybie fastmode tzn wlaczasz i klikasz vol + to wlaczy sie menu takie fielotwe. przy normalnym wlczeniu tel dalej sie nie wlaczy. wiec...

4. musisz wgrac ROM i gaps. sa to dwa pliki .zip ktore wrzucasz karte SD tel. wrzuc na wierzch. i pozniej wlaczasz tel w trybie fastmode (wlaczasz tel i klikasz vol+). pojawi sie fioletowe menu i tam klikasz kilka rzeczy. tutaj masz filmik http://androidzoo.in/2015/02/how-to-install-xperia-l-android-5-0-2-cynogenmode-12/

zrob tak jak ten gosc. po wszytkim wlaczasz tel i cieszysz sie nowym CynogenMod 12:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja CWM działa chyba w połowie. Najpierw kiedy dostaje komunikat "sending boot" pojawia się OKAY, a potem writing "boot" i jest FAILED. Czym może to być spowodowane? 

I jeszcze pytanie: http://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-android-lollipop-5-0-google-apps-t2910102tutaj jest link do gapps, jednak nie widzę jednego pliku do pobrania, mam pobrać wszystkie te dodatki?


Sytuacja wygląda następująco. Po wielu próbach udało mi się uzyskać oba komunikaty na OKAY. Wyszło mi to takim sposobem, iż nie odłączałem telefonu od komputera w trybie fastboot, tzn. najpierw usunąłem bootloadera poprzez komendy, a następnie nie odłączając telefonu przeszedłem do otwarcia nowego wiersza poleceń i wgraniem CWM. Wszystko fajnie, zgrałem na kartę SD ROM i GAPPs, tylko teraz telefon się nie włącza, tzn. telefon krótko wibruje, gdy chcę go włączyć, a po podłączeniu do ładowania mryga czerwoną diodą krótko z małym odstępem czasu. Nie wiem czy czasem od tego wszystkiego bateria nie opadła z sił. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się już udało, napiszę jakby ktoś też miał z tym problem. Udało się  finalnie telefon odblokować poprzez flashtoola, przy komunikacie do przejścia w tryb flashmode, po wyłączeniu telefonu wyciągnąłem na chwilę baterię, a potem podłączyłem telefon. Nie wiem czemu ale dopiero wtedy wszystko zadziałało jak powinno.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem że jak robię według metody flashtool to na liscie "Device selector" nic nie ma a na metodzie fastboot po ostatnim etapie z kodem jest "FAILED <remote: Command did not succed> finished. total time: 0.21s"  :okay: pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to źle wpisałeś IMEI i dlatego przysłali ci błędny kod odblokowywujący bootloader. 

zrobiłem to jeszcze raz ale z większą dokładnością (przy przepisywaniu IMEI) i taki sam kod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Masz informację, iż brakuje ci sterowników.

W folderze C:/flashtool/drivers - masz instalator. Zainstaluj je.

 

Ps. jaki masz system operacyjny na PC? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jestem świeżo po odblokowaniu botloadera ( sony xperia L C2105)

Sposób podany w 1szym poście u mnie nie zadziałał.Ja zrobiłem to tak  -

Po odpaleniu flasha podłączyłem tel.gdy program go rozpoznał odłączyłem.

Następnie wyłączając power i na wyłączonym tel.trzymając klawisz Vol - ( nie +) podłączyłem usb do kompa.(oczywiście w flashu załączone BLU)

Gdy tel połączył się z programem flash poprosił o odłączenie i podłączenie ponownie tel (tym razem trzymając Vol + ) Pojawiło się okno gdzie trzeba wpisać kod odblokowania botload.Jednak pomimo,ze wpisany kod został rozpoznany jako poprawny botloader nie został zdjety natomiast xperia została we flashu (wciąż w animacji - wyjecie bat.nic nie dało ) Wgrałem nowy soft i zrotowalem tel.sprawdziłem botloadera i okazało sie,ze nadal jest zablokowany.zadziałało dopiero gdy na zrotowanym tel.jeszcze raz przeprowadziłem proces odblokowania botloadera.

Ciekawe jest,ze nic już nie musiałem wpisywać :) Pojawiła się notatka z kluczem a w telefonie w menu config.botloader unlock done

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, NeoCM napisał:

Poprawiłem. 

Dziękuję :) bo sugerując się tym poradnikiem straciłem cały dzień

Najważniejsze ! tel.nie wstanie i trzeba wgrywać soft od nowa wiec dobrze jest mieć kopie - Ja zrobiłem Titanum Backup i umieściłem w pamięci wewnętrznej urządzenia Sposób sprawdzony kilkakrotnie (nic nie zgubiłem mimo,ze wgrywałem nowy soft ) Titanum wersja płatna.

ps.korzystając  z okazji - czy instalując busyboxa instaler (free)  powinienem na coś zwrócić uwagę ? czy zainstalować z ustawieniami sugerowanymi przez program ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności