Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

KitKat 4.4 co o nim sądzicie?


Pawliniak

Rekomendowane odpowiedzi

Co do strategii Google to nie byłbym do przodu. Mam kolegę co siedzi w tych strukturach i google lubi wspierać nowe pomysły. 80% projektów to niewypały.. a 20% wychodzi na światło dzienne.

 

MS to inna polityka. 

Dlaczego Nokia wykupiła patent na nano sim, a wprowadził go najpierw iPhone ?

 

Zwykli ludzie nie patrzą na to czy da się udoskonalić w domu system. Taka garstka jak ty stanowi może zaledwie 5%. 
Ode mnie w pracy nikt nie modyfikuje telefonów z androidem. Tylko ja. O czym to świadczy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to też google nie dba o zabezpieczenie roota ;) tak jak MS windowsa, bo po co? nowe lapki mają fabryczny już ;) rozumiesz? Windows Phone to inna bajka, bo tam płaci producent za system dlatego jest tak okrojony z możliwosci, sklep WMP wieje pustaki, bo popularność jest mała bo to płatny SO ;) darmowy jest popularny a tam gdzie popularność tam wieksze zainteresowanie ;) ale za to pod pewne reguły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak mówisz ograniczeniach narzucanych przez google, to wytłumacz mi.. Dlaczego twój telefon, który ma 0,7 GB RAM dostał kit kata, a Galaxy S 3 nie dostał? Samsung wydał oświadczenie, iż ma za mało pamięci ram. To dlaczego twój telefon działa na mniejszej ilości?

No i to jest wymóg narzucany przez google ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiesz... wybór softu na telefony to już kwestia producenta danego, on decyduje na który ma iść, tego google nie dyktuje bo jaki sens? za to dyktuje co ma w sofcie być zawarte a nie powinno.. bo co z tego ze P710 ma KK jak nie widze nigdzie przełacznika do ART :P dali na odczepne ale to co KK od JB odróżnia to zabrali celowo, by ten kupował nowy model ;) fabrycznie ten KK na p710 laguje nie samowicie, bo tyle tego g***a dali, ale jak wywalisz 30-35 aplikacji totalnie bezużytecznych dostaje niezłego kopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo co z tego ze P710 ma KK jak nie widze nigdzie przełacznika do ART

 

bodajże dostępne od androida 4.4.2 

 

Co to za brednie, że google Wymusza własne aplikacje?  O.O

Na zdrowy chłopski rozum - Android pękał z dumy przez swój market - teraz powiedz przecietnemu kowalskiemu że jego telefon ma androida, ale nie może się z mailem połączyć, to się na srajoesa przeniesie

. Jest Market który wymaga konta google. z programistycznego punktu widzenia - jest aplikacja która wymaga serwisu, serwis ten dodatkowo wysyła i pobiera dodatkowe dane z innych aplikacji - Chcę jedną aplikacje "Market" - musze mieć kilka dodatkowych - Całe piękno "modułowości systemu".

 

i jeszcze jedno, bo mnie krew zalewa. rootowanie to nie piractwo! Poległem jak to przeczytałem xD

 

 

 

 

bo nikt nie kupi czegos co nie idzie shakowac

Co to za brednie ?! O.O

Po co kupować coś, co można mieć "drobnym wysiłkiem" za darmo? A no dlatego, żeby być "czysty". "Moja branża" mnie nauczyła, że jak czegoś "lepszego" potrzebuje, muszę zapłacić. Inaczej tak mi wjadą w licencjach że obsram się i nie wypłacę do końca życia. 

 

 

 

nikt tym sie nie przejmuje

Spróbuj zrobić grę na scrackowanym Unity3d Pro, modele zrobić z równie scracowanym 3ds max , a grafikę w tak samo scracowanym PS 6 - wydaj ją i pobieraj opłaty - jakieś 50 zł. Zobaczysz kto się tym przejmie ^^, 

 

Dlaczego niektóre telefony co nie powinny mieć kk mają go? Bo to wyścig. Programistów i Developerów. Skoro Samsung ma własną modyfikację komponentów androida widocznie zostały źle zoptymalizowane. Lg juz się z tym uporało.

na mój telefon jest AOSP KK (nieoficjalny) i chodzi 5x szybciej jak Oficjalny stockowy JB . 

 

 

 

darmowy jest popularny a tam gdzie popularność tam wieksze zainteresowanie

 

Darmowy zależy od kontekstu. Gdyby Android nie był bazowany na Linuxie, który wymaga Otwartego Kodu źródłowego , do którego Masa ludzi zaczeła grzebać i poprawiać - Android przepadłby w cień jak Symbian. Przecież FFOS też jest Darmowy- co więcej łatwiejszy w ogarnięciu niż android (kolosalna różnica pomiędzy HTML/CSS/JS a Java) - i co? 10 modeli i podziękowano mu.

 

Gimp jest darmowy - A ludzie i tak ściągają Photoshopa. Blender jest darmowy -  a firmy i tak w 3ds'ie robią.

 

Android nie jest Darmowy (freeware) - jest oparty na licencji Apache i GPLv2.  Polecam poczytać o nich. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede odpowiadał na wszystko bo uważam ze to strata czasu bo wyrwane z kontekstu fragmenty zdań sa bez sensu ale:

linux darmowy jest ale jego modyfikacje na bazie np. androida nie musza być darmowe, dlaczego linux serwerowy jest płatny a nie darmowy? nie ma wymogu ;) pomijam ze linux jest w cieniu i to mocnym bo zaledwie 3% w skali swiatowej poza serwerami i telefonami to NIC

co do roota, jak jest legalne (poniekąd sie zgodze ale zależy od metody jaka użyjemy i jak spojrzymy) to dlaczego root na urządzeniu kasuje umowe gwarancyjną? a legalne np. zmiana tapety nie? tak spójrz na to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linux darmowy jest ale jego modyfikacje na bazie np. androida nie musza być darmowe, dlaczego linux serwerowy jest płatny a nie darmowy?

 

Ogólnie za samego linuxa nie można brać opłat , chyba że dodatkowo dodajesz własne oprogramowanie za które możesz brać opłaty + koszty nośnika. Serwerowy linux płatny? Nie mam pojęcia na jakim świecie żyjesz albo z czego korzystasz. Nie wróżę nikomu sukcesu w firmie jak dają sie rąbać na takie rzeczy.  :lol:

 

 

 

o dlaczego root na urządzeniu kasuje umowe gwarancyjną

 

Mylisz legalność z warunkami korzystania z urządzenia. Każda ingerencja w pliki systemowe (które są standardowo jedynie do odczytu) prowadzi do naruszenia Warunków korzystania. Naruszenie warunków korzystania prowadzi do utraty gwarancji. Równie dobrze Firma ZdzichuFon może ustawić sobie w warunkach korzystania, że zmiana tapety jest zabroniona, i w razie wykrycia takiego działania gwarancja zostaje anulowana. Root jest legalny, w polskim prawie nie masz żadnych paragrafów na to, że to jest zabronione, co jest podstawą do tego, aby powiedzieć ze to "nie jest legalne". a co do Zmian tapety (z programistycznego punktu widzenia) - nie ingerujesz w pliki systemowe (jedynie w ogólnodostępne preferencje systemu, do których nie potrzebujesz uprawnień superusera aby się dostać - i to jest różnica) więc śmiało mogę powiedzieć że kolejny przykład wzięty sobie NIEWIEMSKĄD.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty patrzysz znowu od strony usera anie od producenta... sek w tym ze odrzucają rootowane fony nie bo ingerencja tylko ze to zaleznosc od google i nie mogą serwisowac takich urządzeń bo to koliduje z warunkami udostepnienia softu przez google dla nich ;) dlaczego gwarancja uznaje upgrade softu i nawet jak masz z sieci fon i wgrasz czysty od producenta gwarancje masz  ;) a to tez jest ingerencja :P 

 

LINUX w wersji serwerowej jest płatny bo masz pełne wspracie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moment - płacisz za wsparcie czy za system? Bo wsparcie zawsze kosztuje - ten system nie. Twoja Wypowiedź odnosiła się do systemu więc się zdecyduj. 

 


sek w tym ze odrzucają rootowane fony nie bo ingerencja tylko ze to zaleznosc od google i nie mogą serwisowac takich urządzeń bo to koliduje z warunkami udostepnienia softu przez google dla nich

 

 

Nie. Serwisy odrzucają bo ingerencja w system. W sumie... na jedno wychodzi.  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na co ci system bez wsparcia? kupujac windowsa masz w cenie wsparcie (jest jakie jest ale jest), ale u linuxa wspracie płacisz co MC lub jednorazowo na rok a nie dożywotnio :P wiec to jest płacenie za system tak czy nie? tylko przecucone ;) 

jak było w plusie kiedyś.. dekoder za 1zł ale aktywacja 150zł a wcześniej dekoder 150zł a aktywacja 1zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale u linuxa wspracie płacisz co MC lub jednorazowo na rok a nie dożywotnio wiec to jest płacenie za system tak czy nie?

NIE!

 

Poświęciłem swoje 10 sekund tylko dlatego żeby znaleźć, gdzie dostanę płatne wsparcie dla np Ubuntu (z którego ja korzystam). Nigdzie nie znalazłem. mógłbyś mi podrzucić gdzie konkretnie mogę "dokupić" oficjalne wsparcie? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówiłem, że google nie wymusza wymagań sprzętowych i w aplikacjach ^^

A co do piractwa, które wyśmiałeś - nie chodziło mi dosadnie....

Jakby to było, gdyby google wypuściło chociażby jeden telefon z prawami admina ?

Jakby na to zareagował świat GSM ?

A to, że pozwala (znaczy przymyka oko czy mam roota czy nie...to inna bajka) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE!

 

Poświęciłem swoje 10 sekund tylko dlatego żeby znaleźć, gdzie dostanę płatne wsparcie dla np Ubuntu (z którego ja korzystam). Nigdzie nie znalazłem. mógłbyś mi podrzucić gdzie konkretnie mogę "dokupić" oficjalne wsparcie? 

 

 

 

Dystrybucja zawiera dopasowane do siebie elementy oprogramowania, zgodne ze sobą i przygotowane do bezkonfliktowej pracy. Zawiera też jądro systemu wraz z potrzebnymi modułami i dokumentacją. Ponieważ przygotowywanie takiego wydania systemu pochłania relatywnie dużo czasu i energii, niektóre organizacje i instytucje oferujące dystrybucje żądają za ich używanie symbolicznej opłaty, nieporównywalnie mniejszej niż cena jaką trzeba zapłacić za konkurencyjne, komercyjne systemy. Oferowana często bywa też płatna pomoc techniczna.
Komercyjne/darmowe

 

 

Wracając do CM11, to minusem jest, że nie można z automatu zapisywać zdjęć na SD. Poza tym to całkiem sprawnie i przyjemnie działa.

 nie tylko to jest wadą bo jest ich wiecej i bardziej zagrażających ale mniejsza ;)

 

 

A mówiłem, że google nie wymusza wymagań sprzętowych i w aplikacjach ^^

A co do piractwa, które wyśmiałeś - nie chodziło mi dosadnie....

Jakby to było, gdyby google wypuściło chociażby jeden telefon z prawami admina ?

Jakby na to zareagował świat GSM ?

A to, że pozwala (znaczy przymyka oko czy mam roota czy nie...to inna bajka) 

wymusza, tak samo jak MS na lapkach instalowanie bzdurnych demo MS office i pochodne ale tez sam producent daje swoje pierdółki ale to inny aspekt, bo soft od recovery z samsunga nie działa na lenovo i odwrotnie

 

Google nie pozwala na to ani producent, bo gdyby pozwalało to by root nie łamał warunków gwarancyjnych ;) w tym sek, tlyko nie zabezpiecza bo po co? każdy kupuje do modowania wiec musi roota aktywowac, telefon padnie = brak naprawy wiec zaoszczedza kase logiczne nie? sprzedadzą fon i legalnie oleja naprawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i właśnie doszedłem do wniosku, że moich postów nie czytasz i  że nie znasz licencji linuxa. Tyle w temacie.


bo soft od recovery z samsunga nie działa na lenovo i odwrotnie

 

to już są inne przyczyny "dlaczego"  ;)

 


Google nie pozwala na to ani producent, bo gdyby pozwalało to by root nie łamał warunków gwarancyjnych

Nie czytasz moich postów. 


każdy kupuje do modowania wiec musi roota aktywowac

Moje siostry nie kupiły Androida dla modowania a dla Pou.


telefon padnie = brak naprawy

poprawię Cię.


telefon padnie = brak naprawy gwarancyjnej

 

a to robi różnicę. Niezbyt rozumiem to co napisałeś. Mógłbyś wyjaśnić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Root łamie warunki gwarancyjne, bo grzebanie w romie może uwalić telefon i nikt nie chce brać na siebie odpowiedzialności za nieumiejętne działania użytkowników.

Większość użytkowników telefonów nawet nie wie, że taka możliwość istnieje i gdyby to właśnie oni zaczęli grzebać, serwisy by się nie wygrzebały spod zgłoszeń, a tak każdy wie, że to one way ticket.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czytaj dokładnie ze zrozumieniem ;) bo ty sie czepiasz słówek marketingowych a nie znaczenia praktycznego, ja to "przerabiam" na sens praktyczny a teoretyczny jak ty ;)

2.dokładnie inne, ale są tez softy uniwersalne bo office czy aplikacja: książki adresowe to raczej działa na wszystkim :P

3.to ze nie każdy moduje fona i używa "fabrycznie" według jego przeznaczenia to inna sprawa i rzecz oczywista, ale ma to inny cel ;)

4. czym sie różni naprawa gwarancyjna od naprawy w okresie gwarancyjnym przez ten sam serwis?  <_< Pytanie retoryczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


czym sie różni naprawa gwarancyjna od naprawy w okresie gwarancyjnym przez ten sam serwis?  Pytanie retoryczne...

Za naprawę możesz zapłacić, a za naprawę gwarancyjną nie  :huh:

 


dokładnie inne, ale są tez softy uniwersalne bo office czy aplikacja: książki adresowe to raczej działa na wszystkim

Aplikacje byłby by dobrym przykładem, ale podałeś recovery. Ale oboje wiemy że To zły przykład i ciesze się że doszliśmy do porozumienia  :)

 

Na resztę nie odpowiadam, bo myślę że Tematy są zakończone (po prostu - nie mam juz jak)  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast skupiać się na wywodach marketingowch i przedewszystkim "przekomarzaniem się"

 

Zróbcie jakiś zasób wiedzy na forum.

 

Każda teoria jest dobra. I tyle w temacie.

Ja bym się raczej skupił tu na funkcjonalności systemu, tym bardziej iż będzie "L"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L jak Lizak ;)

 

Da się w ogóle korzystać z karty SD w CM11? W sensie, czy da się zapisywać na niej aplikacje, pliki etc. prosto z telefonu - np. nagrania, zdjęcia i co tam jeszcze można zapisywać w pamięci?

Bo prawdę mówiąc, jeśli CM w sposób tak ograniczony korzysta z karty i nie da się tego zmienić, to bardzo obniża to jego wartość użytkową - jedna gra dla córki, druga dla syna i już nie ma miejsca na nic innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności