Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

KitKat 4.4 co o nim sądzicie?


Pawliniak

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem za.

 

Choć gdy dowiedziałem się o nazwie zaczerpniętej z firmy nestle, to pomyślałem sobie - porażka.

Teraz widząc co google miał na myśli stwierdzam że to świetny pomysł. Ilość inowacji jest tak ogromna że mam ochotę dać im klapsa że nie podpisali androida cyfrę 5 lecz dalej kontynuują czwórkę dopisując kolejne 4.

Listę zmian znajdziecie tu.

 

Krótka historia androida...

A co stało się z wersjami 1. 1,1. 1,2....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby już jest port na xda na LT22i, ale nie działa...cóż szkoda. Sam fakt że system chodzi płynnie na 512 MB ramu i 1 rdzeniowym procesorze robi wrażenie prędkości jak WP7, tyle że jest lepszy :) Wiedząc, że mam 2X wydajniejszy sprzed niż potrzeba nie obawiam się, że moja Pe go nie dostanie sprawnego, a i może tytuły wymagające czegoś więcej będą dobrze działać :D

 

A co do wizualnych to

statusbarr - jestem na tak , ale i tak statusbarr sonego lepszy

siatka aplikacji - lepsza, ale i tak użyję launchera sony

blokowanie - badziewne (sony ma lepsze :D), mogli pomyśleć o nowym to raz, a po drugie ma mało funkcji :/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja czekam na stabilniejsze wersje, ale korzystałem z tabletu galaxy tab 2 na którym był zainstalowany CM11 i muszę powiedzieć że dużo sprawniej chodził niż CM10. Warto też przyznać duży plus na korzyść baterii która w tym przypadku zwiększyła swoją żywotność o ok. 60%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha..

wydaje mi się, że go nawet nie zrootowałeś..

a wrzuć jakieś screeny z tego modelu.

Aby moją ciekawość zaspokoić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon MUSI mieć tuning :)

 

Ja czekam na wycieki 4.4 na któryś z moich... chce kupić jeszcze jakiś mniszej półki.. abym mógł sie bawić.. 

 

chociaż na L9 jest buld kk hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na L9 też czekałem, ale nie wiem czy nie zamienię na Syn - tam raczej już na mnie czeka.

Sent from my LG-P760 using Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale serwis LG jest gorszy jak fatalny.

Sent from my LG-P760 using Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

u mnie na S Galaxy Tab P1000 działa super z jednym wyjątkiem. Potwierdzam znakomite i odczuwalnie lepsze gospodarowanie zasobami baterii. Szybko - jeszcze szybciej niż w poprzednich wersjach. Tylko te ikony znikające z pulpitu gdy program przeniesiony na kartę. No i jakoś tak brak możliwości powrotu do starszej wersji.... ale ogólnie odczucia jak najbardziej pozytywne. Poza tymi drobiazgami wszytko działa bez problemu. A zrzut ekranu jak w poprzednich wersjach można włączyć w menu wyłączania systemu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich.

Od dwóch tygodni używam/testuję CM11, na swoim (trochę już leciwym) SGS2.

Dla mnie - rewelacja.   W odróżnieniu do poprzednich wydań jest parę b. istotnych nowości.  Nareszcie mogę robić fotki wygodnie

jedną ręką (funkcja "power shutter")  -  w wydaniu CM10.2 u mnie działało to b. himerycznie.

No i najważniejsza z zmian (wg mnie)  to funkcja "ochrona prywatności) którą można selektywnie włączyć lub nie dla każdej z aplikacji

oddzielnie.   Włączenie powoduje odwołanie zgody na dostęp do prywatnych danych na którą to obowiązkowo się zgadzamy pobierając i instalując każdą z apek z sklepu. 

Obiektywnie powiem też z o różnicy na minus w stosunku do FW.  Strasznie mi brakuje możliwości ustawienia tel. do odbioru rozmów

 przychodzących, przyciskiem HOME.  No ale mam nadzieję na uzupełnienie tego braku przez grupę cyanogena , jako że prace nad

CM11 / KITKAT 4.4.2 ciągle jeszcze trwają  .


Sorry.   Znalazłem jednak opcję odbioru rozmów przychodzących przyciskiem HOME.   Po prostu włączenie tej opcji jest w zupełnie innym miejscu niż w FW.

Dlaczego możliwość włączenia tej opcji jest dla mnie ważna ?   A no dlatego że w połączeniu z apką "auto speaker" pozwala mi na odbieranie rozmów w trybie głośnomówiącym w autku podczas jazdy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja wgrywałem na Arc S Kitkata by Legacy Xperia i zadowolony nie jestem, bardzo szybko zjada baterię, przeglądarka chodzi tak jakbym miał internet 512kb/s, wygląd podobny co 10.2 czy 10.1 z niewielkimi zmianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

ja wam powiem ze KK jak inny soft, daje rade tylko że nadal jedna wada ich... upchane pełno bzdurnych aplikacji nie potrzenych do niczego... ale nikt nie zadał sobie trudu by spytac użytkowników o zdanie czy chcą to wszystko mieć co spowalnia system a tym samym obsługe nim, wiec ludzie musza rootowac fony by wywalac te bzdury, jakby nie mozna było dac czystego softu bez tych cudacznych aplikacji google... rece opadają... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie się mylisz :)

 

To, że google wspiera mnóstwo projektów nie oznacza, że na kimś coś wymusza.

 

To google daje czysty kod producentom, a później go sprawdza czy jest zgodny z ich wymogami.

Samsung bez powodu nie otworzył swojego sklepu, tak samo jak LG.

 

(przykład Cyanogen INC - gdzie musiało wydać CM 11S bez powłoki root-a, google nie może lagenie wspierać piractwa i tylko tu dało ultimatum) 

 

Gdyby google miało swój udział w tym to nie pozwoliłby na tak prostą modyfikację androida.
Czemu MS tak mocno broni swojego WP8/8.1 ? Tak bez powodu ? To MS daje wytyczne.. klawisze funkcyjne.. odpowiednie hardware.

A Google nie. Wypuszcza sobie firmware. A to, że producent wkłada coraz to nowsze układy..to udział samych producentów. 

 

Nie wiem czym jest syf od google.

Nowe samochody same w sobie mają program, który automatycznie łączy się z wifi i sprawdza uaktualnienia.

Nic w tym dziwnego, że wszystko łączy się globalnym internetem. Takie mamy czasy.

 

A nie można wymagać od producenta firmware gdzie będzie tylko wiadomości, połączenia, książka, kalkulator i przeglądarka. Mi nie przeszkadza, że mam 120 aplikacji. Są to niech będą. Lubie je sprawdzać. A to, że wpływa to na baterię to trudno. Mnie nie zależy aby trzymała 2 tygodnie. Styknie mi jak wystarczy max na 2 dni. 

 

Jak chcemy informacji o aktualizacjach to musimy mieć te śmieci. Albo tak, albo tak. Nie można mieć bułki i być najedzonym. Albo się ma bułkę i jest się głodnym, lub zje się bułkę i nie czuje się głodu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymusza ;) MS taki drogi bo producenci płaca za system a nie za free dostają ;) musi być "bezpieczny" a google ma to gdzieś bo nikt nie kupi czegoś czego nie idzie hackować, a jak idzie to większy popyt na to :P dlatego android to nadal 70% sprzedazy a MS tylko 30 w smarkach ;) dlaczego MS nie robi na systemy komputerowe lepszych zabezpieczeń? bo nikt nie kupi czegos co nie idzie shakowac i linux bedzie coraz popularniejszy a tak zarobi na licencjach i na obracaniu danymi osobowymi bo szpiegi sa wszedzie :P;) wszystko musi sie zgadzać ;) pamietaj ;) ponadto ile osób piraci fony czy kompy? 10%? nikt tym sie nie przejmuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności