Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Wybór małego telefonu około 5"


Ralf58

Pytanie

Witajcie, to mój pierwszy post na tym forum i już tłumaczę dlaczego :)

Po wielu latach unikania androida dojrzałem do tego, żeby zakupić jakiś telefon z tym systemem. Nie lubię dużych telefonów więc szukam możliwie najmniejszego w okolicach 5". Nie musi być nowy, nie musi być high end - mocny średniak też będzie OK. Budżet - powiedzmy ok 1000 PLN z małym hakiem.

I teraz typy jakie mi przyszły do głowy:
- LG G2 i wrzucenie CyanogenMod - tu mamy duży ekran ale ciężko kupić egzemplarz, który nie będzie refurbem,
- Xiaomi Mi4S - fajne podzespoły, czytnik linii, który jest dla mnie plusem, ale z tego co czytam może być problem z językiem polskim? Ewentualnie jak u niego wyglądałaby instalacja CM?
- OnePlus X - również fajne podzespoły, ale obecnie trudny w zakupie.

Co byście powiedzieli o tej trójce? Ewentualnie czy możecie mi polecić jakieś inne modele spełniające moje wymagania?
Co do moich preferencji - do tej pory bawię się HTC HD2, ale coraz częściej mnie zawodzi. Miałem przygody z BB10 i gdyby nie to, że system umiera to brałbym w ciemno Classica - genialny system moim zdaniem. Służbowo mam 5s więc drugiego jabłka już nie potrzebuję. Windows Phone również się już bawiłem. Pewnie gdyby Jolla była bardziej dostępna to poszedłbym w tym kierunku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Cześć,

 

tak wybór padł na Mi4s - od tygodnia sie nim bawię i póki co jest na prawdę ok. Szukam teraz tylko jakiegoś lockscreena dzięki któremu bedą mi sie wyświetlać dane z kalendarza na ekranie blokady.

 

mam tylko nadzieje, ze z biegiem czasu system nie zacznie zamulać ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak by  ci pasował, umm powiedzmy od samsung galaxy s3 do s5? np. s3 mini fajnie sie sprawuje, duże wsparcie deweloperskie, s4, większy ekranik nowszy androidek, s4 mini też jest fajny, s5 mini fajny ale  droższy :D a s7 to już całkowicie drogi ale za*ebisty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podobno jest polski z odrobiną chińskiego
Moim zdaniem z1c by sprostał oczekiwaniom, z tym że gorsze wsparcie deweloperskie, ale podejrzewam że wystarczą, ja jakoś daję radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sony Xperia Z,Z1,Z2
Jeżeli chodzi o te dwie pierwsze ich już nie produkują, więc nie ma co kupować "nowych" bo albo podróbki albo odnawiane.
A Z2 nie wiem jak jest. Z-Z1 możesz kupić do 500-600zł ja osobiście kupiłem za 460 zł Pamiętaj tylko, aby nie brać z orange. oraz się spytać czy ma odblokowany bootloader. 
Najlepiej też napisać jak to ma sprawdzić. 
Może telefon jest stary, ale takie parametry wystarczają. 
Oczywiście jeżeli masz możliwość to kupuj Z3 ale będziesz musiał dołożyć (chyba) Z3 jest jeszcze produkowana, więc jak najbardziej na nową celuj. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Xperia jest już dla mnie za duża ( wiem, ze to niewielkie różnice) a seria compact, mimo świetnych parametrów, jakoś do mnie nie przemawia (nie podobają mi sie). Na ten moment najbardziej skłaniam sie ku mi4c/s. Przy mi4c zastanawiam sie czy jest sens dopłacać 1/4 wartości telefonu do większego ramu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności