Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[LG Optimus 4X HD P880] ROOT i Instalacja CyanogenMod


Szeregowy

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam problem. Kiedy chce zrootowac telefon, wywala mi blad w okienku od All in One. Wszedlem w recovery, wybralem Apply update from ADB i po pojawieniu sie tych kilku zdan, kliknalem 1 czyli ROOT w All in One i pojawil sie wczesniej wspomniany blad. O co moze chodzic? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, mam problem z zainstalowaniem Gappsa. Wziąłem pierwszy lepszy i nie chciał się zainstalować i tak z kilkoma innymi, jak już udało mi się znaleźć dobry który się zainstalował to po uruchomieniu telefonu wszystkie aplikacje od gogle przestały działać. Jak zainstaluje samego rom-a, bez Gappsa to nie mam żadnych aplikacji od google ale telefon działa. Liczę na wasza pomoc. pozdrawiam      

 

 

 

Ściągałem nie te co trzeba, już wszystko jest dobrze więc sprawa jest nieaktualna. dzięki

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich,

 

Posiadam P880 4.1.2. ORG. I mam tego badziewia dosyć.

Jest możliwość zainstalowania stabilnego androida 4.4. ?

Potrzebuje instrukcje jak krowie na rowie. Co jak po kolei zrobić. Próbowałem zrobić roota na A7272 i tak go uwaliłem, że nie ładuje baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Mam maly problem mianowicie nic nie moge zrobic. Usiluje od dwuch dni zrobic roota wlasnie tego lg jak w temacie i nic daje rady.

Nie moge znalesc takze innego sposobu. Usilowalem zmienic recovery na TWRP oraz na CWM i dalej mam fabryczne a takze nie mam opcji ADB w recovery. Moze ktos podpowie co i jak mam zrobic by udalo sie zrobic roota tego fona bo bez roota to jak bez reki... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienem ale niestety nie moge :( Nawet nie moge sprawdzic czy mam odblokowanego Bootloadera bo w menu serwisowym jak wchodze przez kod 3845*#880# nie mam opcji by to sprawdzic. Zaraz sporoboje jakims innym programem wlasnie typu Kingo Root jak podpowiadasz i dam znac :)


Dobra to bylo doslonie 15 sekund i root zrobiony :) Nie wiem jakim cudem omijalem ten temat ale wlazlem i zrobilem doslownie 15 sekund.

Posluzylem sie tematem ze stronki http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1818502i jest okej po sciagnieciu plikow kliknalem tylko na root.bat i weszlo :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. U mnie instalacja andka 4.4.4 poszła bez problemów. Do chwili kiedy doinstalowałem GoogleApps :(  jak odblokuje telefon to co chwile komunikat Aplikacja Google Services Framework została zatrzymana, aplikacja Setup Wizard została zatrzymana i tak co chwila. Także nic się nie da zrobić teraz bo non stop trzeba klikać ok. Teraz pytanie czy muszę na nowo wgrywać ROM czy po prostu zainstalować inną wersję GApps i te które mam zostaną nadpisane? Liczę na pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy po aktualizacji androida do 4.4 pojawia się opcja Miracast???

A narazie probuje to ogarnac krok po kroku, mam P880 z PLAY, v20b, 4.1.2, zrobiłem tylko standartowa aktualizacje antka nic wiecej nie mieszałem, gwarancja kończy mi się 5 lutego bodajże.

Mile widziana 100% recepta krok po kroku w jednym poscie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo, cześć, dzisiaj pokaże wam pełny poradnik krok po kroku jak zainstalować dowolny CyanogenMod na LG P880

 

Co nam będzie potrzebne:

 

All in one - Odblokowywanie bootlader'a(W stocku v20a/b mamy już odblokowany), ROOT, Recovery(Ale ale do instalacji CM to recovery z paczki się nie nadaje) - https://docs.google.com/file/d/0B9-Yxe-7_BOBQWhpVmc3ZlFOQk0/edit?usp=sharing

Paczka z ROMemhttp://get.cm/?device=p880

Aplikacje Google(Gaaps) W zależności od wersji CyanogenMod - http://goo.im/gapps

 

Zaczynamy!

 

-Pobieramy paczkę "all in one" i i wypakowywujemy folder "880" 

-Pobieramy dowolny ROM z linka(i gaaps), ROM oznaczony numerkiem 10.2 to Android 4.3(Nie polecam, jeszcze wczesna beta) 10.1.1/2/3 - Android 4.2.2(Jak najbardziej stabilny)

-Uruchamiamy program "[All-in-one][P880]" Jeśli nie mamy zainstalowanych sterowników USB wybieramy opcje '1' i zatwierdzamy. Jak już mamy zainstalowane sterowniki USB to wybieramy opcje '2' 

-Teraz wybieramy opcje '1' czyli ROOT, enter

-Wprowadzamy telefon w tryb stock recovery(Power + volume down) 

-Będąc w recovery podpinamy telefon do USB

-I wybieramy opcje "Apply update from ADB..."

-Po zakończeniu operacji wybieramy "Reboot system now" i odłączamy telefon od komputera

-Gdy uruchomimy telefon mamy już ROOT'a, teraz wchodzimy w Google Play i pobieramy aplikacje o nazwie "ROM Menager"

-Kiedy mamy już zainstalowaną aplikacje, wchodzimy w nią i instalujemy CWM Recovery dla naszego LG P880(Potwierdzamy komunikat od Super User)

-Teraz wrzucamy na pamięć telefonu Paczkem z ROMem i Aplikacje od Google

-Wyłączamy telefon i ponownie wchodzimy w Recovery(Power + volume down)

-Wybieramy opcje: 1.Wipe data/factory reset 2.Wipe cache 3.Wipe system 4.Advanced - > Wipe dalvik cache

-Teraz instalujemy ROM: Install zip from SD card -> Wybieramy 1 opcje i szukamy naszej paczki z ROMem, po instalacji ROMu instalujemy Gaaps: install zip from SD card -> 1 opcja i szukamy paczki z Gaapsami

-Po wszystkim wybieramy "Reboot system now" i cieszymy się nowym ROMem

 

Zespół CyanogenMod.pl nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w wyniku błędnej instalacji ROMu

Witam.

Zrobiłem wszystko krok po kroku zaczynając od roota i śmiga prawie wszystko oprócz aparatu którego apka się zawiesza po tapnięciu na ikonę aparatu mam czarny ekran i tyle:(

Innych błędów na razie nie widzę.Zainstalowałem najnowszy rom: cm-11-20150111-NIGHTLY oraz aplikacje  Google Apps ze strony:http://wiki.cyanogenmod.org/w/Install_CM_for_p880#Installing_CyanogenMod_from_recovery

Jestem bardzo zaskoczony szybkością działania telefonu oraz długością działania baterii - pozytywnie oczywiście.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że nie działa Automatyczna Jasność Ekranu[emoji20]

 

jeszcze takie pytanie, w menu telefonu jest dostępna aktualizacja do wersji cm-11-20150111-NIGHTLY, czy jak ją zainstaluję wszystkie ustawienia pozostaną na telefonie? Nie trzeba będzie też nic kombinować z aplikacjami googla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności