Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[LG Optimus 4X HD P880] ROOT i Instalacja CyanogenMod


Szeregowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postanowiłem wgrać CM 11 aby sprawdzić czy polepszy sie wydajność sprzętu i co najważniejsze baterii .
Czy to normalne że na wyłączonych danych i wifi bateria przez 12h spada ze 100% do 65? a na włączonym wiki potrafi ze 100% spaść do 11% przez 3h?

Ale teraz przejdźmy do konkretów , przeczytałem cały watek oraz inne tematy i niestety nie udało się zrootować telefonu . Jedynie odblokować bootloadera. Próbowałem na wiele sposobów i w trybie debug i bez , i z LG modem wyłączonym i włączonym i poprzec cmd c:\fastboot -> root i wyskakuje mi albo devinice: not found coś że scieżka nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne czy coś takiego, w [All-In-One][P880].bat również ten sam problem , gdy telefon jest w trybie recovery , [o wpisaniu adb devices komputer wogole go nie widzi , natomiast gdy jest włączony normalnie w trybie oprogramowanie lg , adb devices go widzi ale juz wtedy np [All-In-One][P880].bat ->2-> 1 root wyskakuje błąd mimo iż sa sterowniki . Poblem wystepuje zarówno na win 7 x64 oraz na xp 32 bit . czy coś robie zle?dodam jeszcze że mam wersje android system recovery 3e

 

prosze o podpowiedź

post-18359-0-94925800-1399633364_thumb.j

post-18359-0-35707200-1399633367_thumb.j

post-18359-0-44316000-1399633371_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doinstaluj sobie pliki fastboot kolego.

 

Jak ty masz zrobić co kolwiek z tym telefonem jak ignorujesz najistotniejsze sterowniki?

Program nie widzi ścieżek i nierozpoznające poleceń, przez co masz komunikat not found

 

Zalecam instalacje mini fastboot lub sdk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się zainstalować po przez "rom manager" i wszystko wydawało się ok, dopóki nie zainstalowałem "gapsy"- teraz przy próbie uruchomienia systemu wyskakuje mi "Niestety, aplikacja Kreator konfiguracji została zatrzymana", klikam ok i natychmiast wyskakuje od nowa i tak w kółko... podejrzewam że chyba niewłaściwe gapsy ściągnąłem???

CWMR v6.04.5 ,  cm-11-20140428-NIGHTLY-p880, gapps-jb-20130813-signed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ten jest odpowiedni.

Ful wipe

Ponowna instalacja. 

No i wydaje się, że wszystko ok, na razie żadne powiadomienia nie blokują telefonu, wszystko na pierwszy rzut oka wygląda ok. wszystko działa bardzo płynnie  ;)

No i wydaje się, że wszystko ok, na razie żadne powiadomienia nie blokują telefonu, wszystko na pierwszy rzut oka wygląda ok. wszystko działa bardzo płynnie  ;)

Testowanie czas zacząć  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

POMOCY!!

 

Zrootowałem telefon wg instrukcji i udało sie!! root jest dostępny, zainstalowałem ROM menager i Cyanogenmod. Po czym niestety nie dało się zainstalować romu, ponieważ telefon po restarcie i uruchomieniu trybu Boot loader wyskakuje u góry ledwo czytelny czerwony napis informujący i jakimś błędzie bootowania. Android włącza się normalnie, ale co mi po tym, jak chciałem coś lepszego sobie wrzucić ... Wie ktoś co można z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co używasz tego managera?

Ciężko jest zainstalować CWM ręcznie ?

Teraz to juz prawdopodobnie nic nie zrobisz.

Jezeli telefon ci się nie odpali to wgrywaj czysty soft.

 

Czemu idziecie wszyscy na skróty ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon mi się odpala, android sie ładuje, wszystko działa. Tylko nie mogę przejść w tryb bootloadera (włączając tel przytrzymuje się volume - itd itp). Wtedy wyskakuje ten opisywany błąd (czerwony napis na górze, po 5 sekundach telefon sie wyłącza, trzeba wyciągnąć baterie i wtedy włączyć już normalnie ... android się ładuje).


Czy da się w jakiś sposób z poziomu androida bez przechodzenia do bootloadera wrzucić wspomnianego czysty ROM lub też wrócić do punktu wyjścia? Jak tak do dajcie jakąś instrukcję jak to zrobić itd.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz root i odblokowany bootloader to :

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1146-lg-4x-hd-twrp-recvoery-najprostsza-metoda/

Pobierz tu recovery, jest w formie APK

Zainstaluj, zainstaluj w nim recovery..

 

Następnie... pobierz ze skelpu google "terminal emulator"

otwórz go i wpisz:

su [enter ]

teraz ci zapyta o uprawnienia root.

więc znów wpisz:

su
reboot recovery [enter]
Telefon Ci przejdzie w CWM

 

ALE jak instalujesz najnowsze CM 11 to wymaga się CWM Recovery wer. 6.0.4.X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za instrukcje - biorę się za robotę. Dam znać.


Po wpisaniu reboot recovery telefon się wyłączył, nie wchodzi w tryb bootloadera (dalej ten sam błąd) a do tego android siadł bo ładuje się grubo ponad 5 min :(

Chyba straciliśmy pacjenta


Dokładny komunikat przy przechodzeniu w tryb bootloadera:

[LGE_SECURITY] error: boot image signature

[LGE_SECURITY] 5 second after power id turned of for batery saving

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz nie sprawdzę wersji softu, ale mam ostatnią aktualizację oficjalną wydaną przez LG dla Play. 4.1.2 chyba ... nie wiem ... Komp mi nie widzi telefonu ... z resztą niema opcji żeby widział ponieważ telefon się włącza ale nie dzieje się nic pora mrugającym logo LG. Podłączając ładowarkę ładuje się normalnie - przynajmniej pokazuje, że ładuje. Jest jakaś nadzieja dla tego sprzętu jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pierw trzeba odblokowac bootloader a potem instalowac ROM Menager i nowy CW. miałem tak jak Ty bo robilem według instrukcji. W koncu gdzies przeczytałem że najpierw Root a potem odblokować bootloader . (bo jak masz tylko Root i wgrasz ROM menager to sie nie zaktualizuje recovery) I tak zrobilem. i potem bez problemu zainstalowałem ROM Menager i wgrał mi sie nowy CW. I wszystko smiga.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jako, że to pierwszy mój post na forum witam wszystkich serdecznie :)

 

mam problem z wgraniem CM do mojego p880 :(  tel kupiłem używany w wgranym już CM ale okazało się, że uszkodzona była przednia kamera więc tel pojechał na gwarancję. Przed oddaniem do serwizu wgrałem stocka jb ale bootloader został odblokowany. Po powrocie z serwisu tel miał zablokowany bootloader, i od tamtej pory nie mogę go odblokować :( próbowałem kilkoma sposobami, ale bezskutecznie :(  i jestem zmuszony używać stockowego romu, ale zdecydowanie bardziej wolałbym CM. Czy ktoś z użytkowników miał podobny problem z odblokowanie bootloadera i jakoś sobie z nim poradził. Bardzo proszę o pomoc, bo już irytuje mnie używanie mojego koma ze stockowym romem :(  proszę o pomoc, dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Niestety postępując zgodnie z instrukcją (podobnie jak niektórzy z użytkowników) "unieruchomiłem" swojego P880. Po załączeniu telefonu pojawia się informacja o błędnej sygnaturze i wykonywany jest restart (i tak w kółko). Próbowałem reanimować sprzęt zgodnie z http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2069723 ale to też nie przyniosło rezultatów. Czy komuś udało się postawić na nogi telefon z takiego stanu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam, robilem wszystko krok po kroku (wgralem CWM przez Rom Managera), teraz mam problem przy wlaczaniu telefonu wyskakuje LGE SECURITY error boot image signature, i pod tym drugie lge security ze za 5 sekund wylaczy sie w celu oszczedzania baterii. Czy mam zceglony telefon? Recovery dziala, ale to stockowe, superuserem dalem uprawnienia dla CWM'a.. wiecie moze jak to naprawić ? Bo telefonu nie moge włączyć od dnia i szukam informacji.. KDZ nie daje rady pisze ze phone not found

 

EDIT:

 

ok, zrobilem bootloadera. Aczkolwiek po uruchomieniu telefonu nie mialem dostepu do wifi, olalem problem i wszedlem w CWM recovery. Zrobilem wszystko krok po kroku (oprocz wipe system poniewaz tej opcji nie bylo w recovery) 3 kroki wykonalem w kolejnosci zgodnej z instrukcja, potem problem sie zaczal gdy chcialem zainstalowac rom. Install zip from external sd card, wybralem interesujacy mnie CM i podczas instalacji (po okolo 2-3 sekundach) wyskoczyl error... zignorowalem i zainstalowalem poznie gapps (nie dopatrzylem się wcześniej errora, dopiero później to odkryłem przy ponownej próbie) i gapps sie instalowalo bez problemów. Probowalem z kilkoma wersjami CM. Niestety jednak musialem LG Support Tool'em wprowadzac awaryjne przywrocenie systemu lecz sklep play przestaje dzialac zawsze gdy chce wejsc w jego opcje w sklepie. Nie przeszkadza mi to za bardzo, reszta dziala jak na początku (przed bawieniem sie romami). Potraficie mi wyjaśnić co zrobiłem źle/ew, czego nie zrobiłem?

 

kolejnosc: root, bootloader, recovery przez All in one poniewaz nie mialem wifi ani sieci komorkowej w telefonie, te 3 kroki w recovery oraz problem wystapil pozniej przy install from external sd i wybraniu CM'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Albo mi się wydaje, albo zapomniales/as o BootLoaderze?

Podobniez CM wlasnie wymaga BootLoadera... Ktos jest nowym uzytkownikiem telefonu, wiec moze go przez to zepsuc (oczywiscie sie da naprawic, ale lepiej chyba tego uniknac, nie?)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności