Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[LG Optimus 4X HD P880] ROOT i Instalacja CyanogenMod


Szeregowy

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle, że problemem jest to, że nie mogę włączyć ani telefonu ani recovery.

@edit:

Próbowałem wgrać V20B przez kdz updater, ale telefon nie został znaleziony, pomimo tego, że go podłączyłem. Kiedy podłączam go do komputera telefon się ciągle resetuje i pokazuje ten error. Jest jakieś rozwiązanie? 

Edytowane przez archol97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tyle, że problemem jest to, że nie mogę włączyć ani telefonu ani recovery.

@edit:

Próbowałem wgrać V20B przez kdz updater, ale telefon nie został znaleziony, pomimo tego, że go podłączyłem. Kiedy podłączam go do komputera telefon się ciągle resetuje i pokazuje ten error. Jest jakieś rozwiązanie? 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2069723

 

Tym sposobem na pewno postawisz go na nogi. Jestem właśnie po. Jak nie rozumiesz po angielsku to mogę coś podpowiedzieć ;)

 

AAA do autora tego tematu !

 

Po co robisz taki tutorial, po którym większość ludzi ma problemy z telefonami. Jeżeli chcesz być taki pomocny to sprawdź 2 razy zanim coś opublikujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Teraz wrzucamy na pamięć telefonu Paczkem z ROMem i Aplikacje od Google

Czyli wrzucamy do pamięci telefonu, nie do karty sd

Elo, cześć, dzisiaj pokaże wam pełny poradnik krok po kroku jak zainstalować dowolny CyanogenMod na LG P880

 

Co nam będzie potrzebne:

 

All in one - Odblokowywanie bootlader'a(W stocku v20a/b mamy już odblokowany), ROOT, Recovery(Ale ale do instalacji CM to recovery z paczki się nie nadaje) - https://docs.google.com/file/d/0B9-Yxe-7_BOBQWhpVmc3ZlFOQk0/edit?usp=sharing

Paczka z ROMemhttp://get.cm/?device=p880

Aplikacje Google(Gaaps) W zależności od wersji CyanogenMod - http://goo.im/gapps

 

Zaczynamy!

 

-Pobieramy paczkę "all in one" i i wypakowywujemy folder "880" 

-Pobieramy dowolny ROM z linka(i gaaps), ROM oznaczony numerkiem 10.2 to Android 4.3(Nie polecam, jeszcze wczesna beta) 10.1.1/2/3 - Android 4.2.2(Jak najbardziej stabilny)

-Uruchamiamy program "[All-in-one][P880]" Jeśli nie mamy zainstalowanych sterowników USB wybieramy opcje '1' i zatwierdzamy. Jak już mamy zainstalowane sterowniki USB to wybieramy opcje '2' 

-Teraz wybieramy opcje '1' czyli ROOT, enter

-Wprowadzamy telefon w tryb stock recovery(Power + volume down) 

-Będąc w recovery podpinamy telefon do USB

-I wybieramy opcje "Apply update from ADB..."

-Po zakończeniu operacji wybieramy "Reboot system now" i odłączamy telefon od komputera

-Gdy uruchomimy telefon mamy już ROOT'a, teraz wchodzimy w Google Play i pobieramy aplikacje o nazwie "ROM Menager"

-Kiedy mamy już zainstalowaną aplikacje, wchodzimy w nią i instalujemy CWM Recovery dla naszego LG P880(Potwierdzamy komunikat od Super User)

-Teraz wrzucamy na pamięć telefonu Paczkem z ROMem i Aplikacje od Google

-Wyłączamy telefon i ponownie wchodzimy w Recovery(Power + volume down)

-Wybieramy opcje: 1.Wipe data/factory reset 2.Wipe cache 3.Wipe system 4.Advanced - > Wipe dalvik cache

-Teraz instalujemy ROM: Install zip from SD card -> Wybieramy 1 opcje i szukamy naszej paczki z ROMem, po instalacji ROMu instalujemy Gaaps: install zip from SD card -> 1 opcja i szukamy paczki z Gaapsami

-Po wszystkim wybieramy "Reboot system now" i cieszymy się nowym ROMem

 

Zespół CyanogenMod.pl nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w wyniku błędnej instalacji ROMu

Witam serdecznie. Ponieważ dopiero zaczynam zabawy z Androidem i CyanogenMod z powodu wielu wątpliwości mam kilka pytań i proszę o pomoc czy dobrze to wszystko rozumiem:

posiadam już uprawnienia ROOT i mam odblokowany BOOTLOADER / więc wg. w/w sposobu instaluję ROM MANAGER za pomocą którego uaktualniam /instaluję CWM Recovery ( w moim przypadku zainstalowało się v6.04.05), i teraz... wrzucamy na pamięć telefonu (nie na Kartę?) Paczkem z ROMem i Aplikacje od Google ściągnięte z w/w linków. W Recovery natomiast wszystko ok tylko nie widzę "3.wipe System", czyli wg opisu poniżej mam wybrać "Wipe data/factory reset a następnie wipe cache partition?", teraz "install zip from scard" wgrywam paczkę z ROM`em i Gapsy, następnie Reeboot system czyli wszystko jasne, tylko czy??? ważne jest aby rom i gapsy wrzucić na pamięć tel. czy kartę. Oczywiście wcześniej porobić kopie zapasowe... mam nadzieję, że w miarę jasno to wszystko opisałem. Pozdrawiam

 

Ponawiam pytanie: 1) czy jest to istotne gdzie wrzucamy zip- pamięć tel czy karta  2) brak w recovery "wipesystem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

wiem, że temat był troche dawno ale postanowiłem spróbować zrootować swojego 4xhd i problem pojawił się przy tym punkcie -I wybieramy opcje "Apply update from ADB..." , po prostu nie mam czegoś takiego .

pozycje które mogę wybrać :

 

- apply update from external storage,

-wipe data/factory reset

-wipe cache partition

-apply update from cache

-wipe nv partition

-toggle console VART Log 

 

 

 

i tyle  . 

 

pomoże ktoś ? 

 

 

sorry za zdj.

post-17686-0-15700600-1398947570_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz odblokowany bootloader to :

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/1146-lg-4x-hd-twrp-recvoery-najprostsza-metoda/

 

Do CM 11 musisz mieć CWM wer 6.0.4.X lub TWRP 2.7.0.0 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

próbuję zainstalować, ale nie idzie- robię tak:

na kartę sd wrzucam /cm-11-20140428-NIGHTLY-p880/ oraz gappsy z w.w linków,

CWMR v6.04.5,

reszta wg opisu z tym, że brak jest pozycji "swape system" (za to jest np. mount and storage-->format system, może to?)

Kiedy wybieram "install zip-->choose zip from/ external_sd-->cm-11....-->yes- install cm11..."

i wtedy białe literki na dole wyświetlają:

 

-- Installing: / external_sd/ cm11......-p880.zip

Finding update package...

Opening update package

E:Can`t open / external_sd/ cm11......-p880.zip

(bad)

Installation aborted

 

 

Bardzo dziękuję za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te CM dobrze Ci się pobrało?

Na pewno plik jest kompletny ?

hmmm... ściągnięty plik "waży" 194 MB, a na stronie z linku podane jest 195.14 MB

A co z brakiem "swape system"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg opisu z pierwszej strony: /-Wybieramy opcje: 1.Wipe data/factory reset 2.Wipe cache 3.Wipe system 4.Advanced - > Wipe dalvik cache/,

u mie brak jest- "3.Wipe system", ale jest za to "mount and storage", (w którym to można min. wybrać "format system"- może to?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powyżej zapisałem: zaflaschowałem  CWMR v6.04.5 za pomocą  "Rom Manager"


hmmm... ściągnięty plik "waży" 194 MB, a na stronie z linku podane jest 195.14 MB


A co z brakiem "swape system"?

Ściągnąłem jeszcze raz, i teraz plik ma 195 MB, czyli pozostaje spróbować jeszcze raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROM Manager to zło.

Próbuj zawsze instalować ręcznie lub aplikacjami dedykowanych dla telefonu.

W tedy na pewno zadziała.

Na forum jest wątek o CWM PhilZ Recovery

Zflashuj jak coś przez CWM, potem reboot recovery i jechane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem wg twojego poradnika i wszystko jest ok :) na początku uwalilem system ale wgralem firmowego roma i za drugim podejsciem wszystko sie udalo :) Mam jeszcze dwa pytania. 1- czy warto instalowac najnowszy cm11 nightly czy raczej zostac przy wersji stable? Prosze o odpowiedz od kogos kto testowal tego roma i napisal co nie dziala lub dziala niewlasciwie. 2- czy aktualizacja przebiega standardowo? Cwm---> wipe (data i factory i pamiec podreczna) I instal zip from sd. Czy nowy rom zastąpi pliki ze starego czy trzeba coś usuwać. I to samo pytanie do gapps czy trzeba usuwac stare i wtedy nowe czy nowe zastąpią stare automatycznie? Czy do aktualizacji potrzeba jakies dodatkowe zipy czy tylko rom i gappsy? Prosze o szybką odpowiedź. Z gory dziekuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem ten sprzęt to się wypowiem.

 

A. Różnica między wersją Nightly a Stable (snapshoot) 

- wersje nocne są testowe, pojawiają się w nich błędy. Tzn one mogę wystąpić, ale nie muszą. Ciężko jest powiedzieć jakie to błędy. Nie raz pojawi się FC, czasem aplikacja jakaś nie działa właściwie.

- w wersji nocnej mogą nie działać MMS-y. Działają w sieci PLAY (nikt nie wie dlaczego)

 

- wersja stable to jak sama nazwa wskazuje, wersja stabilna. Te wersje teoretycznie są pozbawione błędów. I tu mmsy działają.

 

Chociaż teraz jest moda na snapshoot - to też wersje stabilne. Lecz; rozwija się pewne funkcje do jakiegoś istotnego momentu i potem przestaje.

Dlatego wychodzą coraz nowsze wersje snapshoot

 

B. Aktualizacje.

 

Możesz aktualizować je sam poprzez recovery i w tedy nie ma potrzebny wgrywania Gapps. Aplikacje i tak ci się zaktualizują poprzez Google Play.

Jedyne na co musisz zwracać uwagę to wersja Gapps. Jeżeli wgrywasz CM 10.2 to instalujesz Gapps dedykowane dla CM 10.2

 

Jeżeli wgrywasz CM 11 i aktualizujesz je codziennie - to nie ma potrzeby instalacji Gapps.

Wgrywa się w tedy i tylko w tedy jak przechodzisz z wersji CM na SlimKat (taki przykład)

 

C. Pobieranie aktualizacji.

 

1. Możesz pobierać sam poprzez stronę cyanogenmod.org

2. Ustawić w telefonie. W tedy jak pojawi się aktualizacja, to telefon cie o tym poinformuje.

 

Ja osobiście polecam pierwszą opcje. Mniejsze ryzyko wystąpienia błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności