Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S2] CM13 nie mogę wgrać gapps'ów


Gość Asverus

Pytanie

Witam.

Proszę o pomoc lub podzielenie się opinią.

Wgrywam bez problemu CM12 i gapps 5.1 na SGS2 (i9100) wszystko chodzi jak należy.

Gdy wgrywam CM13 i gapps 6.0 - gappsy już się od razu wywalają - nie wgrywają się z pliku zip, a system CM13 chodzi bez zarzutu.

Nie mam jednak Sklepu Play :-( więc na samym Androidzie trochę nie za bardzo...

Nie mam pojęcia o co chodzi?

Zaraz potem wracam do CM12 i gapps 5.1 i nie ma żadnego problemu.

Proszę mi powiedzieć co mam podać tu na forum żeby ktoś fachowy mógł się wypowiedzieć w czym problem. Czy jakieś zrzuty ekranu czy co? 

Zaznaczam że mam nikłą wiedzę ale jak dotąd wystarczyła by z oryginalnego systemu przejść bez problemu na 11 potem 12 a teraz nie mogę na 13 :-(

Czy ktoś już na SII miał podobny problem, a może komuś udało się bez problemu i mi pomoże.

Dodam że CM ściągam z CyanogenMod Downloads, a gappsy z OpenGapps.org - zdawało mi się że źródła zaufane i kompatybilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy dla tego pytania

Top użytkownicy dla tego pytania

Opublikowane grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Trzymaj, po 58674967459 próbach się udało, mam nadzieję że zadziała. W każdym razie, miej na uwadze konieczność wgrania stock w razie niepowodzenia. twrp.zip

dzięki tobie zharbrickowałem z1 compact :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, DaRkShAdOw napisał:

Trzymaj, po 58674967459 próbach się udało, mam nadzieję że zadziała. W każdym razie, miej na uwadze konieczność wgrania stock w razie niepowodzenia. twrp.zip

dzięki tobie zharbrickowałem z1 compact :)

To zanim spróbuję... co to znaczy wgrać stock w razie niepowodzenia i jak się to robi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
O 20.04.2016 o 23:25, Mitlex napisał:

A czy powiekszales partycje systemową?

A czy powiększenie partycji jest konieczne? Bo oglądam już drugi raz filmik zamieszczony przez @Stardigit i wychodzi na to że ten koleś co gada po hiszpańsku na początku robi Re-partition a potem robi zwykłe rzeczy które ja już robiłem wcześniej. Na koniec wgrywa zwykłą wersję Nightly CM13 i gappsy pico z tego samego źródła co ja. U niego finalnie chodzi u mnie nie. Różnica całego procesu polega na tej zmianie partycji na początku. Dlatego pytam: czy ona jest konieczna?

 

Powiem szczerze że @DaRkShAdOw dużo się w temacie napracował ale boję się uruchomić tego zipa, skoro jemu przydarzył się brick to ja "początkujący" jestem bez szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może @CyanowySamsung będzie miał więcej odwagi niż ja by wypróbować ten plik .zip. A tak poważnie to jeszcze mam pytanie do @DaRkShAdOw: wchodzę w recovery i nie mam nigdzie opcji by zrobić backup. Czy mogę się jakoś zabezpieczyć przed złymi skutkami tej próby (czy już tylko Odin zostanie na ratunek) i druga sprawa ten plik twrp.zip to ja mam przez recovery wgrać jako Apply update czy inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W Cyanogen recovery nie zrobisz backupu. Musisz wrzucić przez apply update. Jak nie wyjdzie to stock przez Odin.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poszedł :-) i co dalej? Pyta mnie czy zostawić system tylko do odczytu? a na dole jest suwaczek "Przesuń żeby zmodyfikować" Czy mam zaznaczyć najpierw tylko do odczytu i przesunąć czy od razu przesunąć?

Plizzzz pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No jestem pod wrażeniem tego recovery!

 

Ale pierwszy zachwyt minął:

 

Na szybko próbowałem wgrać najnowsze gappsy pico z 20.04.2016r

oraz te które na samym początku proponowaliście, ale wszystkie kończą się z błędem: code error 70

a zatem pomimo że mam twrp 3.0.2 nic się nie zmieniło od założenia tematu :-)

 

Zainstalowałem najnowszy cm13 nightly i nic się nie zmieniło, reasumując problem nie polega na recovery jakie miałem

tylko na kodzie błędu: code error 70. A zatem co to jest??? 

 

Tu jest odpowiedź na pytanie: http://gocheck.eu/2016/03/01/cm12-13-error-code-70-gapps/

 

Co mogę zrobić? Czy muszę robić re-partycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@DaRkShAdOw Tak czyściłem przed instalacją gappsów. I gdy przeglądam log z instalacji wg. instrukcji z linku powyżej pokazuje że brakuje -60344 miejsca. Już gdy instaluje Core (always installed) 81370 brakuje ok. 23000 i mówię tu o wersji pico.

@TheUltiPL a zatem nawet aroma mi nie pomoże bo ten rdzeń (core) musi być nawet w minimalnej wersji a na nią mi brakuje miejsca.

 

Chyba że jest jakieś czyszczenie czy też kompletna ponowna instalacja połączona z czyszczeniem co radzicie? Bo zwykły casch i dalvik nic nie dają.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hymm, to twój fon coś troche taki można powiedzieć jest (lekko zepsuty XD). Przed instalacją cm 13 robiłeś wipy? Jak nie to zrób tak:

recovery > Wipe > system,data,cache,boot,efs > przeciągnij paseczek :D > install > cm 13 > install > gappsy > wipe > data,cache,dalvik-cache > przeciągnij paseczek :D > reboot > system.

Ja zawsze i wszędzie tym sposobem instaluje i mi żadnego błędu od 2 lat niewywaliło :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@KitLer stąd już pobierałem, dziękuję za link ale wydaje się że problem polega na brakującym miejscu. W twrp pokazuje że mam 54MB wolnego miejsca w systemie, to za mało żeby zainstalować gappsy. Raczej potrzebuję pomocy kto by wytłumaczył mi jak to miejsce zwiększyć.

Czy mogę użyć do tego twrp? zauważyłem tam opcję zaawansowaną partycjonowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najlepiej zrób to przez Odina ale musisz się cofnąć do stocka, żeby to zrobić. Napisałem wskazówki w pierwszym poście dotyczącym CM13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 minut temu, CyanowySamsung napisał:

Najlepiej zrób to przez Odina ale musisz się cofnąć do stocka, żeby to zrobić. Napisałem wskazówki w pierwszym poście dotyczącym CM13.

Znalazłem, ale to trochę za zwięźle jak na mnie :-) 1. skąd tego stocka wziąć 2. czy jak mam twrp wgrane to nic sie nie stanie, czy też muszę inne recovery wgrać wcześniej. 3. W którym momencie powiększyć partycję: przy stocku czy przy 4.1.2 jak w opisie.

Jeśli kolega znajdzie chwile żeby mi to trochę bardziej "za rękę" napisać to z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności