Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Samsung Galaxy S2] CM13 nie mogę wgrać gapps'ów


Gość Asverus

Pytanie

Witam.

Proszę o pomoc lub podzielenie się opinią.

Wgrywam bez problemu CM12 i gapps 5.1 na SGS2 (i9100) wszystko chodzi jak należy.

Gdy wgrywam CM13 i gapps 6.0 - gappsy już się od razu wywalają - nie wgrywają się z pliku zip, a system CM13 chodzi bez zarzutu.

Nie mam jednak Sklepu Play :-( więc na samym Androidzie trochę nie za bardzo...

Nie mam pojęcia o co chodzi?

Zaraz potem wracam do CM12 i gapps 5.1 i nie ma żadnego problemu.

Proszę mi powiedzieć co mam podać tu na forum żeby ktoś fachowy mógł się wypowiedzieć w czym problem. Czy jakieś zrzuty ekranu czy co? 

Zaznaczam że mam nikłą wiedzę ale jak dotąd wystarczyła by z oryginalnego systemu przejść bez problemu na 11 potem 12 a teraz nie mogę na 13 :-(

Czy ktoś już na SII miał podobny problem, a może komuś udało się bez problemu i mi pomoże.

Dodam że CM ściągam z CyanogenMod Downloads, a gappsy z OpenGapps.org - zdawało mi się że źródła zaufane i kompatybilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy dla tego pytania

Top użytkownicy dla tego pytania

Opublikowane grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

1. Stock jest w tym samym dziale co CM 13.

2. TWRP zawsze wgrywasz po wgraniu Philz'a i CWM KitkatCompatible.

3. Po wgraniu 2.3.3 wgrywasz 4.1.2 dwa razy. Za pierwszym razem nic nie ruszasz tylko standardowo wgrywasz 4.1.2, a za drugim razem już z powiększoną partycją. Potrzebne Ci pliki podeślę jutro wieczorem, bo mam wyjazd do Krakowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@CyanowySamsung Ok. Dzięki będę czekał. Ale mój SGS2 był od razu kupiony z 4.0.1 to czemu muszę się cofać do 2.3.3? Czemu od razu nie można 4.1.2 wgrać - skoro to dopiero przy nim zmienia się partycję? Jeszcze mam pytanie czy jak wgram rom stockowy to stracę roota? i jeszcze nie rozumiem czy mam jakoś odinstalować to twrp? czy co z nim zrobić skoro cofam się do starego systemu?

Sorry za głupie pytania ale naprawdę potrzebuje jasnego szkicu działania.

Czekam spokojnie jak będzie kolega miał czas już po podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tym 2.3.3 jest tak: Jak bawisz się cyanem i coś się stanie to wygrywasz stocka i od początku. Tu jest podobnie. Trzeba cofnąć się do korzeni by robić dalej. To,  że kupiłeś go z 4.0.x nic nie znaczy. On kiedyś miał te 2.3.3 na pewno. Tak.  Stracisz roota ale później możesz go znowu wgrać.  A twrp nie musisz odinstalować. Po prostu zastąpi się stockowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, Stardigit napisał:

Witam.

 

Asverus spokojnie możesz zrobić to jak ten Hiszpan. Ja to zrobiłem i wszystko mi śmiga. System stabilny i chodzi bardzo płynnie. 

 

Dzięki za motywację. Napisz proszę tylko czy cofałeś się aż do 2.3.3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak cofałem się do 2.3.3 i to jest moim zdaniem najlepsza droga.

Potrzebne pliki:

Philz: PhilZ-cwm6-XXMS1-OXA-4.53-signed.zip

PIT: I9100_4GB_Data_1GB_System.pit

KitKatCompatible: CWM-KitKatCompatible-i9100.zip

TWRP Isorec: recovery-Lanchon-IsoRec-TWRP-2.8.7.0-20160113-i9100-(by-arnab).zip

 

P.S: Wybacz, że dopiero teraz. Problemy z przeglądarką były ale jest już wszystko w porządku :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@CyanowySamsung Dzięki, spoko, czekam cierpliwie, nawet się przyzwyczajam do życia bez Google Play :-)

Przeczytałem całe to forum z CM13 które załozyłeś i nie wiem czy to zmęczenie tematem ale linków nie moge znaleźć do 2.3.3 i jeszcze nie rozumiem co to znaczy że wgrywam najpierw 4.1.2 zwykłe a potem powiększone?

Mam nadzieję że to ostatnie moje prośby i podołam temu wyzwaniu.

4.1.2 XEO ściągnąłem ze strony Samsunga - może być?

a i jeszcze jedno - napisałeś że stracę po stocku roota. Czy mam go wgrać od razu po stocku? i czy może być np.: SuperSU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Masz wyżej nad postem plik Philz który odblokowuje możliwość instalowania Custom ROM. Proszę

Musisz stocka dwa razy wgrywać i przy drugim razem wgrać zmodyfikowaną partycję, bo jest ryzyko, że może coś stać się z partycją systemową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki bardzo. Już ściągam, ale tu nowa niespodzianka. Po rozpakowaniu 2.3.3 mam 6 plików. Co mam z tym zrobić? Nigdy z czymś takim nie pracowałem.

Zawsze używałem 1 plikowego roma a co z tymi plikami zrobić?

14.JPG

a w tym drugim 4.1.2 są 2 pliki. (nie wiem co z tym dll zrobić?)

 

15.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. 

Code do PDA

bootloader do bootloader

csc do csc

modem do modem

emmc do pit 

cf root to później w pda bo to plik rootujący

2.

plik od pda a dll niepotrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo bardzo wszystkim Dziękuję! wszystko się udało. Podpowiedzcie jak i gdzie na forum kliknąć żeby docenić waszą wiedzę i pracę.

Specjalne podziękowania dla duetu: @CyanowySamsung, @DaRkShAdOw ale każdy kto tu zabrał głos dodał mi motywacji i bardzo dużo się nauczyłem.

111.jpg

Problem rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności