Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[LG L90] Problem z uprawnieniami root po wgraniu CM13


poprostubartek

Pytanie

Witam,

 

wgrałem na LG L90 ostatnią wersję CM13. Po instalacji, odblokowaniu opcji programistycznych, ustawieniu dostępu do roota na aplikacje i ADB oraz włączeniu debugowania nadal nie mam uprawnień roota. Sprawdzałem za pomocą ROOT CHECK oraz poprzez uruchomienie TITANIUM BACKUP. Proszę o podpowiedź w kwestii rozwiązania problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Cześć,

 

sprawa jest jak dla mnie dość dziwna bo sytuacja powtarza się za każdą wykonaną aktualizacją. A więc po pobraniu pliku .zip z CM13, odpaleniu CWMa, instalacji i resecie uprawnienia roota się tracą. Jak pisał DaRkShAdOw próbowałem wgrać update SuperSU przez CWM, ale po restarcie łapał pętlę. Ściągnąłem natomiast sobie nowszą wersję - https://download.chainfire.eu/921/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v2.65-20151226141550.zip i po wgraniu tego przez CWM jest wszystko ok.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Restart telefonu nie pomaga. Chodziło Ci o ROM czy coś źle zrootowałem gdy miałem stockowego lolipopa?

7 godzin temu, Mitlex napisał:

Próbowałeś restart telefonu? Wina leży w roomie. Przy następnej aktualizacji problem powinien ustąpić

Ten sposób rozwiązania problemu po wcześniejszych doświadczeniach z CM13 (wydanie z grudnia 2015) może być dla mnie niestety nie do przejścia bowiem przy wgraniu wtedy automatyczna aktualizacja nie działa. Wtedy odpalałem cwm i instalowałem z pliku który pobrałem na kartę SD. Teraz nie mając roota nie będę w stanie odblokować bootloadera i załadować recovery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

spróbuj wgrać to przez recovery.. nie wykluczone zę skończy się to bootloopem ale zaryzykowac można : https://download.chainfire.eu/696/SuperSU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, DaRkShAdOw napisał:

spróbuj wgrać to przez recovery.. nie wykluczone zę skończy się to bootloopem ale zaryzykowac można : https://download.chainfire.eu/696/SuperSU

Faktycznie niestety system się nie włącza. Co teraz trzeba zrobić?? Jest jakaś mało inwazyjna metoda na botloop?? Jeśli nie i muszę od nowa wszystko wgrywać to jak uniknąć błędu i braku uprawnień roota??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wchodzisz w recovery i wipe data/factory reset. A na roota to w opcjach programistycznych bedzięsz miał Dostęp do roota czy coś w tym stylu i wybierasz aplikacje i adb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chyba czegoś nie wiem bo mimo wykonania wipe i to wszystkich które są dostępne (data/factory, cache partition, dalvik cache), sformatowania karty SD nadal po włączeniu w opcjach programistycznych dostępu do roota na aplikacje i ADB program root check pokazuje brak dostępu.

Kurcze nie wiem co robić. Czekać czy wracać do lolipopa?? Pomóżcie proszę bo telefon do listopada musi dać radę a miejsca ma mało na aplikacje których nie mogę przenieść na kartę SD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
O 22.03.2016o12:16, poprostubartek napisał:

Chyba czegoś nie wiem bo mimo wykonania wipe i to wszystkich które są dostępne (data/factory, cache partition, dalvik cache), sformatowania karty SD nadal po włączeniu w opcjach programistycznych dostępu do roota na aplikacje i ADB program root check pokazuje brak dostępu.

Kurcze nie wiem co robić. Czekać czy wracać do lolipopa?? Pomóżcie proszę bo telefon do listopada musi dać radę a miejsca ma mało na aplikacje których nie mogę przenieść na kartę SD. 

 

Na tyle co wyczytałem o opcjach CWM to zrobiłem. Powyżej opis tego co wykonałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności