Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

alcatel ot 908 Root


smiglo24

Pytanie

cześć koledzy!

Jak w temacie,czy sie da spolszczyć 908 w 100%.Próbowałem to zrobić poprzez Morelocale 2 ale spolszcza niewielką część telefonu.Za pomoc będe bardzo wdzięczny.

pozdo!

alcatel one touch 908f firmavare version 2.2.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czyli że nie jest rozpoznane jak wersja recovery jest zainstalowana. a spróbuj przejść w tryb recovery - przez progam lub klawiszami (kombinacji nie nam ale u minie to jest pover +vol down).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

niestety nie znalezłem odpowiedzi jak wejść w tryb recovery w nieszczęsnym alcatelu...po wciśnięcu vol- i power tele sie restartuje, pokazuje sie androludzik i gaśnie ekran i nic sie nie dzieje nawet nie da sie go włączyć(vol+ i power to samo )zachowanie takie samo jak po włączeniu w "rom menager" opcji zrób backup romu....ręce opadająąą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

po obiedzie coś poszukam - zmartwiłeś mnie tą informacją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

poszukaj też telefonu: T-mobile move - to ten sam telefon tylko w innej sieci. Może tego złamali...

-zainstaluj SDK dla Androida - to już mamy

-skopiować recovery.img do lokalizacji, w której przechowywane narzędzi SDK coś takiego android-sdk platforma-tools - to też chyba mamy

-tryb Fastboot (telefon - wyłączony - jest podłączony do komputera)

aby wejść do trybu Fastboot naciśnij VolDOWN + menu przy starcie telefonu wyświetlaczu telefonu 10s jest pusty

wprowadzić ten z linii komend (cmd.exe)

fastboot urządzenia do uruchomienia usługi lub połączenia z testu PC

fastboot Flash Recovery recovery.img-flashuje wymagany Cwm odzysku na telefon

aby wejść do odzyskiwania Cwm wciśnij Volup + menu przez 10s na początku telefonicznej

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie działa ten skrót a wierz mi próbowałem na 1000 sposobów.Z kable i bez , z vol+ i vol - i nic.A najbardzie mnie wkurza że jak podłączam kabel na wył fonie to sie włącza sam i to samo jak go wyłącze z kable to i tak sie włącza tzn.pokazuje sie robocik >alcatel onetouch i logo operatora.JeZeli to jest jedyna metoda to ja już sie poddałem!

Może zainstalować inne recovery...Tylko nie wiem jakie?W innych modelach klawisz "Home" to ten po środku na samym dole (ja mam f ) , a u mnie jest na wyświetlaczu(home)...Taka myśl , może pomoże?Oczywiście próbowałem wystartować go kombinacją pow + volup +mój home lub "F" ale nici.Ja już nic więcej nie wymyśle , bo styki mi sie przepaliły :wacko:

mam nadzieje że Wam nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Klina mi zabiłeś. Ale tam piszą że fon wstał po ok 10s. Może za krótko czekałeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dobra mam ten recovery menager v0.37b.apk.Odpalam (wyskakuje że uzyskał uprawnienia admninistratora)i mam 3 zakłdki "about" firmware" i "recowery".Czy mam dać na backup current firmware w zakładce firmware...?

To ma być plik zip z postu 47 w tym temacie(plik z końcówką signed), nie img

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ma być plik zip z postu 47 w tym temacie(plik z końcówką signed), nie img

ok ale zipa RM nie widzi...

ps jest końcówka signet

pps tego bez końcówki też próbowałem , bez skutku

Klina mi zabiłeś. Ale tam piszą że fon wstał po ok 10s. Może za krótko czekałeś??

napewno czekałem więcej niż 10 sek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Grześ - pytanie: jak wgrać img bez recovery?? no i jak odpalić fastboota??

Sorry ale mnie pomysły się skończyły - może wspólnie uda nam się coś wypracować...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jego telefon nie chce z nim współparować. Biedaczek. Nie wiem, czy daliśmy mu dobre img? Na wszelki wypadek dałem mu inne. Tutaj ktoś opisał jak to zrobić. Jeśli tamten plik img nie zadziała to tłumacze na polski tamtą stronę(moje osobiste wstawki dam na niebiesko):

  • Musisz mieć zainstalowany Android SDK, abyś mógł wykonać kolejne kroki.
  • Odłącz kabel usb, wyłącz telefon i wyjmij baterię
  • Wsadź baterię i włącz telefon przytrzymując klawisz sciszania. Urządzenie powinno wyglądać, jakby się zatrzymało na starcie(chyba czarny ekran i podświetlone klawisze)
  • Podłącz telefon do kompa
  • Pobierz to rozpakuj na pulpit skopiuj do rozpakowanego folderu ten plik i zmień nazwę na recovery.img
  • Wejdź do środka folderu fastboot, przytrzymując Shift w dowolne puste miejsce prawym przyciskiem myszy i wybierz 'Otwórz okno poleceń tutaj'
  • W wierszu poleceń wpisz 'fastboot devices'
  • W wierszu poleceń wpisz 'fastboot flash recovery 'recovery.img'
  • Gdy flashowanie dobiegnie końca wpisz w wierszy poleceń 'fastboot reboot'
  • Aby wejść do recovery wpisz komendę w wierszu poleceń 'adb reboot recovery' Twój telefon powinien się uruchomić w trybie recovery

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jego telefon nie chce z nim współparować. Biedaczek. Nie wiem, czy daliśmy mu dobre img? Na wszelki wypadek dałem mu inne. Tutaj ktoś opisał jak to zrobić. Jeśli tamten plik img nie zadziała to tłumacze na polski tamtą stronę(moje osobiste wstawki dam na niebiesko):

  • Musisz mieć zainstalowany Android SDK, abyś mógł wykonać kolejne kroki.
  • Odłącz kabel usb, wyłącz telefon i wyjmij baterię
  • Wsadź baterię i włącz telefon przytrzymując klawisz sciszania. Urządzenie powinno wyglądać, jakby się zatrzymało na starcie(chyba czarny ekran i podświetlone klawisze)
  • Podłącz telefon do kompa
  • Pobierz to rozpakuj na pulpit skopiuj do rozpakowanego folderu ten plik i zmień nazwę na recovery.img
  • Wejdź do środka folderu fastboot, przytrzymując Shift w dowolne puste miejsce prawym przyciskiem myszy i wybierz 'Otwórz okno poleceń tutaj'
  • W wierszu poleceń wpisz 'fastboot devices'
  • W wierszu poleceń wpisz 'fastboot flash recovery 'recovery.img'
  • Gdy flashowanie dobiegnie końca wpisz w wierszy poleceń 'fastboot reboot'
  • Aby wejść do recovery wpisz komendę w wierszu poleceń 'adb reboot recovery' Twój telefon powinien się uruchomić w trybie recovery

"Pobierz to rozpakuj na pulpit skopiuj do rozpakowanego folderu ten plik i zmień nazwę na recovery.img"

co mam pobrać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

http://android.podtwo.com/recovery.php?device=ot908

Koega napisał - tutaj i dał linka :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"Pobierz to rozpakuj na pulpit skopiuj do rozpakowanego folderu ten plik i zmień nazwę na recovery.img"

nie wypakowałem na pulpit bo mam tam niezły bałagan.Utworzyłem folder "xxx"i tam wrzuciłem to co kazałeś pobrać.Wygląda to tak

"Wejdź do środka folderu fastboot" ale gdzie on jest...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

fastboot-win32.zip to miałeś rozpakować do folderu fastboot lub XXX(jak chcesz). Powinien byc tam plik fastboot.exe. Przenieść tam ten plik img co masz w środku folderu XXX i zmienić nazwę na recovery.img.

W folderze powinny byc 2 pliki fastboot.exe i recovery.img. Gdy już będziesz to miał to idz do punktu gdzie się otwiera okno wiersza poleceń.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

następny problem wyłączyłem fona wyjołem i włożyłem baterie , nacisnołem vol- i power.Telefon ma czarny wyświetlacz i świecą sie "guziki" ale komp nie widzi urządzenia.sterowniki mam na bank zinstalowane bo jest w panelu sterowania (gdy jest włączony)ale po kombinacji vol- i power juz go nie widzi...witki opadają!

Dla pewności folder fastbook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spróbuj zmienić nazwę na tą, jaka była oryginalnie i wkomendzie do wiersza poleceń też zmień tą nazwę. A te nowe recovery.img nie dziala przez recovery manager?

nie nie działą.Zaraz zmienie nazwe i dam znać co i jak

Error: cannot load recovery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności