Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

alcatel ot 908 Root


smiglo24

Pytanie

cześć koledzy!

Jak w temacie,czy sie da spolszczyć 908 w 100%.Próbowałem to zrobić poprzez Morelocale 2 ale spolszcza niewielką część telefonu.Za pomoc będe bardzo wdzięczny.

pozdo!

alcatel one touch 908f firmavare version 2.2.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tak z tego można wywnioskować że się nie udało. Zainstaluj to i sprawdź czy masz roota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Innym się udało. Telefon jest z orange?

Znalazłem jeszcze inną metodę, trzeba mieć zainstalowany Android SDK na komputerze.

  1. Wyłącz telefon i wyjmij baterię
  2. Wejdź w folder <ścieżka do Android sdk>android-sdk-windowsplatform-tools i kliknij przytrzymując shift ppm w dowolne puste miejsce i wybierz Otwórz okno poleceń tutaj nie zamykaj nowego okna
  3. Przytrzymując klawisz VOL - i POWER uruchom telefon. Ekran, albo klawisze powinny się zaświecić
  4. Podłącz kabel USB(nie trzeba szybko)
  5. Ściągnij ten obraz recovery i przenieś do folderu fastboot. W wierszu poleceń wpisz
    fastboot flash recovery recovery-clockwork-4.0.1.5-ot908.img


  6. Gdy operacja się zakończy wpisz komende
    fastboot reboot


  7. Teraz wejdź w <ścieżka do Android sdk>android-sdk-windowsplatform-tools i kliknij przytrzymują shift ppm w dowolne puste miejsce i wybierz Otwórz okno poleceń tutaj nie zamykaj nowego okna.
  8. Wpisz komende
    adb reboot recovery


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Da się zrootować - mojego męczyłem 2 tygodnie wreszcie dałem radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W takim razie został Ci instalacja CWM tylko metoda fastboot:

  1. Zainstaluj Android SDK
  2. Ściągnij to
  3. Pobierz to i skopiuj do <ścieżka do Android sdk>android-sdkplatform-tools, nie wychodź z tego folderu
  4. Podłącz telefon do pc
  5. wciśnij VOL - i MENU przez 10s rzy starcie telefonu
  6. Przytrzymując shift prawym przyciskiem myszy w dowolne puste miejsce i wybierz Otwórz okno poleceń tutaj
  7. wpisz
    fastboot devices


  8. wpisz
    fastboot flash recovery recovery.img


  9. Aby wejść w CWM przy starcie telefonu trzymaj 10 s VOL + i MENU

Jeśli Ci się uda, to potem już spokojnie wgrasz ROM z wbudowanym rootem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ot kolejny problem screenshot18h19m43s.jpgco mam jeszcze doinstalować?i prosze o wskazanie krórt to "przycisk" menu ?tak dokładnie wygląda mój telefon f2770018295x6402alcatel.jpg

sukces zrootował sie.Klikałem na unroot i root na zmiane i tak gdzieś za 10-15 razem sprawdziłem root check i poszło :D !Za pomocą astro zainstalowałem recovery menager i też śmiga :D !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ale to nie musze najpierw zrobić kopi zapasowej tego co mam teraz ?co by gwarancji nie stracić?I jeżeli tak to w jaki sposób ?Tylko prosiłbym krok po kroku , tak jak dla najgorszego laika (jakim jestem :blink: ) i dzięki za cierpliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

https://play.google....e=search_result -ściągasz na komórkę

na początku zostaniesz poproszony o instalację recowery - warto być pod wi fi:

universalandroot-rom-manager.png

Następnie:

android-backup-rom.png

podpisujesz po swojemu lub zostawiasz i klikasz ok

backup robi się na karcie SD

potem sam się zrestartuje

backup będzie na karcie w katalogu /ClockworkMod/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a "and more" można kliknąć??

czy to w tej samej linii??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

tak w jednej linijce jest tz. nie moge dać na samo "end more" ale klikne i napisze co i jak

dałem pierwszą pozycje w listy i "zflaszowało cwm recovery z powodzeniem" :D

klliknołem na backup i potwierdziłem nazwe pliku (OK).Fon sie wyłączył 2-3 min temu i milczy...włączyć go...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

już wiem:

Recowery

Gdy masz Recovery Manager zainstalowany musisz flash obraz niestandardowy odzyskiwania z niego w celu uruchomienia do odzyskiwania clockworkmod i flash

ROM stockowy.

Jeśli planujesz flash podpisany ROM (ROM STOCK), który jest oficjalnym ALCATEL, należy użyć podpisany obraz odzyskiwania recovery-clockwork-4.0.1.5-ot908-unsigned.zip

Jeśli planujesz flash niepodpisany ROM (Custom ROM), który jest nieoficjalne, należy użyć niepodpisany obraz odzyskiwania recovery-clockwork-4.0.1.5-ot908-update_signed.zip

To są jedynie odmiany recovery (to co już masz zainstalowane)

sorry że po polskiemu a nie po polsku ale ja też się uczę :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

już wiem:

Recowery

Gdy masz Recovery Manager zainstalowany musisz flash obraz niestandardowy odzyskiwania z niego w celu uruchomienia do odzyskiwania clockworkmod i flash

ROM stockowy.

Jeśli planujesz flash podpisany ROM (ROM STOCK), który jest oficjalnym ALCATEL, należy użyć podpisany obraz odzyskiwania recovery-clockwork-4.0.1.5-ot908-unsigned.zip

Jeśli planujesz flash niepodpisany ROM (Custom ROM), który jest nieoficjalne, należy użyć niepodpisany obraz odzyskiwania recovery-clockwork-4.0.1.5-ot908-update_signed.zip

To są jedynie odmiany recovery (to co już masz zainstalowane)

sorry że po polskiemu a nie po polsku ale ja też się uczę :D

nie myl kolegi :P signed - oficjalny ROM, unsigned - nieoficjalny

dobra mam ten recovery menager v0.37b.apk.Odpalam (wyskakuje że uzyskał uprawnienia admninistratora)i mam 3 zakłdki "about" firmware" i "recowery".Czy mam dać na backup current firmware w zakładce firmware...?

pobierz plik od aloisy z końcówką signed, wejdź w zakładkę recovery tam powinieneś mieć opcję, aby wgrać z pliku. A jak nie wiesz co dalej zrobić, to napisz, jakie opcje masz w zakładce recovery

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam all

Przed instalacją romu musze zrobić kopie zapasową...tylko jak to zrobić i gdzie ona sie zapisze...(bo chcał bym sobie to zgrać na wszelki wypadek)

W Rom menager premium v5.0.1.1 jest opcja "zrób backup romu" klikam i wyskakuje żeby potwierdzić (nazwe pliku z dzisiejszą datą)daje ok i fonik sie wyłącza i nie można go włączyć!Dlaczego?

Grzesiu w menager Recovery pod zakładką "Recovery" są 3 opcje:

-install Recovery

-download Recovery

-reboot intro Recovery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

pobierz plik od aloisy z końcówką signed, wejdź w zakładkę recovery tam powinieneś mieć opcję, aby wgrać z pliku. A jak nie wiesz co dalej zrobić, to napisz, jakie opcje masz w zakładce recovery

Tak jak Grzegorz napisał:

Ściągnij recovery następnie plik update signed później przejdź w tryb recover (ten ściągnięty przez zemnie jest spreparowany podobno), następnie instal zip, lub zainstaluj zip z SD - wybierz plik update signed i restart - teraz powinno dać się zrobić backup :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności