Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[LG Nexus 4] Problem z GAPPS na Cyanogenmodzie 12.1


Emsi Emsi

Pytanie

Siemanko forumowicze! Wczoraj postanowiłem coś zmienić w moim nexusie. Odblokowałem bootloader, wgrałem CWM no i oczywiście root. Następnie wgrałem CM w wersji 12.1 i wszystko było fajnie dopóki nie zechciałem zainstalować Google Play. Po jego włączeniu okno programu od razu znikało, przeczytałem, ze powinienem zflashować paczkę GAPPS. Przy flashowaniu pierwszej wyskoczył błąd (Status 7). Po włączeniu systemu zarzuciło mnie mnóstwem okienek "Niestety aplikacja [...] została zatrzymana". Musiałem ręcznie powyłączać wszystkie te aplikacje, żeby z telefonu dało się korzystać. Najgorsze jest to, że tak samo crachowało mi klawiaturę, więc musiałem wgrać byle co. Przy czyszczeniu danych aplikacji z klawiatury telefon się zawieszał totalnie. Oczywiście po wgraniu GAPPS robiłem wipe. Pobrałem więc inną paczkę i znów Status 7, kolejna paczka i tu już nie ma statusu tylko komunikat, którego nie przytoczę, ale wrzucę loga. Tak czy inaczej nie mam gapps, mam badziewną klawiaturę z blackmarket'u. Nie mogę zainstalować Facebook messangera, map google. Ani z black marketu, ani z APK zrzuconego z komputera. Za każdym razem wywala mi błąd po instalacji. Wydaje mi się, że powinienem zrobić full wipe, wtedy zainstalować cyana od nowa i od razu zflashować GAPPS. Jednak najpierw wolę zapytać o zdanie ekspertów. :) Z góry dzięki za pomoc. PS: Zapomniałem napisać, że robiłem wipe data/factory reset i wipe dalvik, następnie instalowałem znów CM'a, ale to nie pomogło, stąd pomysł na ten full wipe.
 

 

# Begin TK GApps Install Log

--------------------------------------------------------------------------------
           ROM Android Version | 5.1.1
                        ROM ID | cm_mako-userdebug 5.1.1 LMY48B 5cc85cd080 test-keys
                   ROM Version | 12.1-20151007-SNAPSHOT-YOG4PAO334-mako
               Device Recovery | ClockworkMod Recovery 6.0.1.9
                   Device Name | mako
                  Device Model | Nexus 4
                   Device Type | phone
                    Device CPU | armeabi-v7a,armeabi
               getprop Density | 
          default.prop Density | 320
            build.prop Density | 320
          Display Density Used | 320dpi [default]
                  Install Type | Clean[Data Wiped]
      Google Camera Installedą | Clean
    Google Keyboard Installedą | Clean
         FaceUnlock Compatible | true
      Google Camera Compatible | true
     Google Webview Compatible | true
         Current GApps Version | NON TK GApps Currently Installed (FAILURE)
--------------------------------------------------------------------------------
                  ą Previously installed with TK GApps
# End TK GApps Install Log
 
INSTALLATION FAILURE: TK GApps can only be installed on top of an existing
TK GApps installation. Since you are currently using another GApps package, you
will need to wipe (format) your system partition before installing TK GApps.
 
 
# Begin User's gapps-config
   *** NOT USED ***
# End User's gapps-config
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Pobierz inną paczkę Gapps.

Jest sporo wersji, nieraz niektóre nie pasują i trzeba sprawdzać inne.

Sam na swoim telefonie mam 3 różne paczki 5.1 Gapps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Emsi Emsi

 

Jak dla mnie masz za starą wersję CWM. Zainstaluj nowszą wersję CWM lub TWRP, bo ta wersja 6.0.4.9 jest za stara, żeby wgrać Gapps'y i stąd ten błąd status 7 czyli niekmpatybilne Recovery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Temat został zakończony. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia prosimy kierować je do ekipy forum. Pamiętaj jeden temat jeden problem :)
Jak poprawnie założyć temat -> http://forum.cyanmod.pl/index.php/forum-0/announcement-2-jak-zak%C5%82ada%C4%87-tematy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności