Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Wybór smartfona


mati4007

Pytanie

Witam!

Proszę o pomoc w wyborze dwóch najlepszych telefonów (którego postawiłbyś na pierwszym i drugim miejscu) poniżej wymienionych. Głównie zależy mi na wsparciu tego telefonu przez deweloperów( chciałbym aby to był android 5.0+, wiem że HTC ma androida 4.4 lecz nie znalazłem żadnej informacji czy będzie można go zaktualizować do wersji 5.0) . Telefon służy mi do przeglądania internetu, korzystania z różnych aplikacji (dosyć często gram), czasami robię zdjęcia itd. Proszę wziąć pod uwagę wykonanie telefonu i fajnie by było jakby ktoś napisał jeszcze plusy i minusy danego smartfona.

Telefony jakie mam do wyboru: Sony Xperia M4 aqua, LG G4C, HTC Desire 620, Samsung Galaxy Grand Prime.

Z góry dziękuję  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja ci powiem tak.

 

Każdy telefon z androidem ma jedną wadę. Z czasem zwalnia, bateria szybciej pada i błaga o pomoc. Przynajmniej restart do fabrycznych, lub wgranie custom romu. Ja oczywiście mam note 3, który mnie wkur***, bo bateria leci moment, a miałem 2 baterie i proces rozładowywania był podobny. A z kolei Note 2 działa dobrze. Więc po co mi ten procesor 2,23 Ghz cztero rdzeniowy i 3 Gb ramu jak nie gram w gry, nie używam go do niczego prócz zdjęcia, dzwonienia i smsowania.

Jedyne co mi odpowiada to wielkość ekranu. A tak.. Powoli myślę, aby uciekać od android- już mnie nudzi. Nowe telefony ładnie wyglądają w sklepach, ale ciągle jest to samo. Parę nowych ikon, nowa animacja pogody i tyle. Skończy mi się abonament w Play, może wezmę coś innego, być może na Windows Phone. 

Co bym Ci radził. Huawei robi fajne i ciekawe telefony, moim zdaniem wprowadzają coś nowego. Znajomi mają tego 8P Lite i nawet bym ci go polecił.

Czy sony Xperię z1? Jest już trochę na rynku, jak jest nowy to potrzyma ci, jak używany to odradzam.

Rozejrzyj również się na LG, tez nie robią złych słuchawek. I powiem Ci tak, czym więcej czytasz o telefonach- tym bardziej nie wiesz na jaki się zdecydować.

Tak samo ma przy wyborze nowego kołowrotka..czy kupić sprawdzony model od kilku dobrych lat na rynku, czy dołożyć i kupić nieco nowszą maszynkę. Na dziś nie wiem. Czy może korpus duralinium, czy z kompozytem węglowym ;) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

LG nie jest złe. Siostra ma F60 nie narzeka. Jedyny problem z pamięcią... Ale jej wystarcza. Sąsiadka ma Spirita nie narzeka. Itd, itd... Jednak lepiej byłe flagowce (G3, G2) niż G4s czy G4c. Chyba, że znajdziesz dobrą ofertę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gdyby nie forum o androidzie poleciłbym Ci WP xD

Dobra panowie. Namieszaliśmy chłopakowi w głowie to wybieramy ostatecznie :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale my tu nie mamy zakazu promowania innych marek ;) Jak ktoś ma ochotę pisać o iOSie..to po prostu pisze.

 

 

 

 

@NeoCM no właśnie człowiek się naczyta, a później głupieje. Już sam nie wiem co mam brać  do tego tysiaka  :( 

Kolego. Na tym etapie już Ci nie pomożemy, musisz sam zadecydować. Sam widzisz.. Jednemu podoba się córka, a drugiemu matka. ;) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sam widzisz.. Jednemu podoba się córka, a drugiemu matka. ;)

Hah, cóż za porównanie :D ja też bym polecił WP, bo używam już dość długo i narazie, nie mam powodu się przesiadać na androida(poza kilkoma apkami których na WP brak) możesz wziąć coś nawet za 600zl a i tak będziesz zadowolony, reszta zostanie na np. Etui, jakieś szkło hartowane etc.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam 532 ale ma tylko 4 cale i słaby aparat i brak lampy błyskowej. Za ok. 400zł(?) będzie lumia 535. Ma dobre opinie. Z lepszych modeli to chyba 635. Nie mogę powiedzieć na 100%, bo mam swój, pasuje mi i tyle. Są niektórzy użytkownicy którzy bardziej się interesują tymi modelami z wyższej półki. Zaraz pewnie się wypowiedzą na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A więc tak na chwilę obecną czekam aż może stanieje jeszcze LG G3 nadchodzą święta są promocje więc będę czekał jeszcze jak nie to po nowym roku kupię chyba, że jakiś inny model wpadnie mi w oko ewentualnie jeszcze myślę nad Huawei P8 Lite no chyba, że jakiś Sony Z. Nie jutro to za jakiś czas na pewno napiszę coś no chyba, że kupię już coś to się wtedy pochwalę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmmm moim zdaniem do 1000 zł to np : Nexus 5 , Motorola moto x 2014 .. A jeśli chodzi o Z1 vs M4 to zdecydowanie Z1

Edytowane przez Skuchacz
Double text
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności