Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Nowy telefon 350-500zł


drs

Pytanie

Witam serdecznie!

Szukam nowego smartfona do max 350zł, chciałbym aby telefon się nie zawieszał podczas korzystania z aplikacji/internetu/facebookow i innych tego typu pierdół.

Nie zależy mi na wielkim ekranie, preferuje mniejsze telefony ale jakiś większy też nie będzie problemem.

 

Od kilku lat posiadam Samsunga Galaxy Gio, na początku był OK, ale po 1-2 latach użytkowania zaczął się zacinać, teraz jakoś działa, ale o płynnym przeglądaniu internetu czy włączaniu aplikacji mogę zapomnieć...

 

W gry na telefonie nie gram, chyba że naprawde nie mam co robić, wtedy odpale jakiś 1 tytuł i to by było na tyle.

 

Wiem, że mój budżet jest dość niski, nie znam się kompletnie na telefonach, może coś ciekawego uda się znaleźć w tej cenie.

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

 

Słyszałem w necie porady, że Galaxy S2 i wgranie cyanogenmoda byłoby dobrą opcją w tej cenie, czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli nie jesteś aż tak uzależniony od androida to mogę Ci z czystym sumieniem, polecić Lumie 435, zero zacięć, wszystko płynie chodzi itd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślę, że Nokia Lumia 520 świetnie się tu sprawdzi, a kosztuje marne 200zł:

http://allegro.pl/nokia-lumia-520-gw24-pl-promocja-do-wyczerpania-i5278696329.html

Za jakieś 300zł możesz kupić Galaxy Mini 2 :D Miałem 4 lata i bardzo ładnie się spisywał.

Spróbuj może wyczyścić cały system w tym swoim Gio, pewnie dlatego nie chodzi za bardzo płynnie ;)

Szczerze to bardziej polecam Nokie, bo ma więcej do zaoferowania.. I ten ekran :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję wszystkim za propozycje.

Od androida uzależniony nie jestem, chociaż myślę, że wolałbym telefon z androidem jeżeli po jakimś czasie nie miałbym z nim problemów 

Z windows mobile nigdy nie miałem do czynienia, ale nie skreślam opcji zakupu telefonu z tym systemem.

Telefon zamierzam kupić na allegro ew. w jakimś sklepie internetowym, nie podpisuję umowy z żadną siecią.

 

Czyli w tym przedziale cenowym, do 350zł narazie otrzymałem takie propozycję

 

Windows:

Nokia Lumia 520

Lumia 435

Lumia 532
Lumia 530

 

Android:

Samsung Galaxy S2 (+cyanogenmod)

 

Są jeszcze jakieś warte uwagi telefony, czy powinienem się zastanawiać między tymi wyżej (jest jakiś który się zdecydowania wyróżnia, czy to raczej kwestia preferencji i każdy z nich jest na takim samym poziomie?)

Jeszcze zapytam może, jak wypada na tle tych telefonów Samsung Omnia M GT-S7530? Mogę mieć używkę od brata za darmo, ale będę musiał kupić nową baterię za ok. 40zł (stara napuchła i telefon odmawia posłuszeństwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lumie się nie tną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie zauważyłem, że te Galaxy S2 na allegro do 350zł to są wersje Chińskie/Koreańskie, więc chyba sobie odpuszcze. Znajde coś innego na androidzie co by się nie zacinało i konkurowało parametrami z lumia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chyba nie, ewentualnie jeśli znajdziesz xperie z używke, hmmm... No bardzo ewentualnie to LG 4XHD, ale to na tegrze jest, mam ten telefon i czasami mam chęć rzucania go o ścianę

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm... Już kilka razy probowałem go czyścić, przywracałem stan do ustawień fabrycznych ale nie bardzo to pomagało, a jak pomagało to na kilka dni.

Zaraz się nim jeszcze pobawie i zobacze co tam się da zrobić.

 

A jeżeli podniósłbym budżet do 400-500zł, to czy Sony Xperia E4g byłby dobrym wyborem i zdecydowanie lepszym niż telefony o których wcześniej była mowa? Ew. coś innego, widziałem że ludzie w tym przedziale cenowym ogólnie polecali xperie e4g i motorole moto e lte. Motorola jest za 480 w sklepach typu x-kom, a xperie mogę dostać w przedziale 450-500 od osób prywatnych po przedłużeniu umowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Próbowałeś go wyczyścić z wszystkiego? full wipe?
Za tę cenę kupisz już coś konkretniejszego :P 

http://www.komputronik.pl/category/1596/smartfony.html?sb=&sd=&sa=&showProducts=1&ot=1807∏%5B%5D=24∏%5B%5D=1317∏%5B%5D=25∏%5B%5D=165∏%5B%5D=101∏%5B%5D=16&a%5B111419%5D%5B%5D=75779&pr10%5Bf%5D=3500000&pr10%5Bt%5D=5500000

Sprawdź sam i zobacz. Daj znać tutaj, jeżeli coś Ci się spodoba. 
Dodatkowo masz pewność, że sprzęt jest nowy, no i masz gwarancje :)
(telefony podobne do E4)
Tak, są one zdecydowanie lepsze od tych polecanych wcześniej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ktoś miałby jakieś zdanie na temat myPhone fun 3? Pierwszy raz słysze o tej firmie, ale telefon ma dobre opinie w necie i też jest często polecany i przedewszystkim jest dość tani, kosztuje 350zł~ nowy, ale widze że to jakiś chińczyk więc jestem troche specyficznie nastawiony :D

 

Ace 2 nowy czy używany?

 

Ogólnie obecnie mam na oku:

 

Xperia E4g (450-500zł)

Moto E LTE (490zl)

Lumia 520

Galaxy Ace 2

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie bierz ace, bo jest gorszy od GM2, a jak już mówiliśmy te telefony nie są najlepsze. Lepiej wziąć te w cenie 500zł.
- Galaxy J1
- LG Spirit
- LG Leon
- Zenfone 4
- Zenfone C
Motorola Moto E 2nd Gen
Honor Holly

Sony Xperia E4 
LG G2 mini
 

A więc do wyboru do koloru :)
 

===============================================================================================

Osobiście polecam telefony Sony Xperia E4: http://www.komputronik.pl/product/272800/Elektronika/Telefony_Smartwatche/Wyprzedaż_Sony_Xperia_E4_biały.html 

 

oraz Honor Holly: http://www.komputronik.pl/product/273032/Elektronika/Telefony_Smartwatche/Honor_Holly_czarny.html

 

Nie polecam telefonu Galaxy Ace 2

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Polecam telefony Sony.
Przed chwilą miałem Sony Xperie E4 w ręku i jak chcesz, mogę wziąć go jeszcze raz do ręki i powiedzieć Ci co w Nim jest takiego super... Hmmm...

Ogólnie prawie wszystko co ten facet mówi:



Aparat jest super, bo testowałem i gry też dobrze chodzą... Trochę przesadza wyżej facet negatywnie o tym... Ja nie mogę się czepiać... Jest super! :)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mi osobiście Sony również przypadł  do gustu, ale wolałbym następce E4 czyli E4g, z tego co tam czytałem w różnych recenzjach to poprawili trochę rzeczy, dodali LTE itp.

Tutaj jeszcze taka stronka na szybko: http://versus.com/pl/sony-xperia-e4g-vs-sony-xperia-e4

 

Najbardziej wpadły mi w oko te telefony:

 

Xperia E4g

LG Spirit (430zł na allegro http://allegro.pl/nowy-lg-spirit-4g-lte-gwarancja-orange-okazja-i5563398729.html)

LG G2 Mini

Motorola Moto E LTE

Galaxy J1 (2 rdzeniowy procesor, poprzedniki mają 4, robi to dużą różnice?)

 

Nie będę miał problemów z tnięciem się ich za jakieś kilka miesięcy?

Te 5 telefonów (może poza galaxy j1, ponieważ ma 2 rdzenie) stoją na podobnym poziomie i to już kwestia preferencji rozumiem?

Dzięki wszystkim za pomoc :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możesz usunąć tego samsunga i dodać sobie Honor Holly :P Ma bardzo ładną specyfikacje, tak jak mówiłem. Polecam Honora i Xperie, co wybierzesz to już zależy od ciebie. Są to podobne telefony tak, więc najlepiej jakbyś poszedł do sklepu i sobie sprawdził, który Ci najbardziej pasuje ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie polecam telefonów Samsunga. Miałem Galaxy S5 w ręku. Włączyłem wszystko... GPS, NFC, Wi-Fi, Bluetooth, ogólnie wszystkie funkcje i włączyłem 5 aplikacji i je zminalizowałem. Telefon zaczął się zacinać -_- A więc... Nie polecam ;) Co do rdzeni, robi to dużą różnice 

Szybkość jednego telefonu w Ghz i z matematyką jest następująco:
4 rdzeniowiec 1,2GHz ---> 4 razy 1,2Ghz = 4,8Ghz

2 rdzeniowiec 1,2Ghz ---> 2 razy 1,2Ghz = 2,4Ghz
Do tego jeszcze dochodzi rodzaj jeszcze chipsetu procesora, który jest też ważny, ale podałem tylko przykład przypuśćmy tego samego procesora z tym samych chipsetem, a inną ilością rdzeni :) Różnica jest podwójna... :)

 

LG raczej też odradzam... Nie wiem czemu, ale zawsze nie widziałem w tych telefonach „tego czegoś”. Przyjęło się na rynku, że Sony są najlepsze :) A więc naprawdę polecam Sony Xperię E4. Czy to Xperia E4g czy Xperia E4 Dual... I tak polecam ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki wielkie za pomoc! zakupu dokonam w ciągu 1-2 tygodni, dam znać co wybrałem.

Jak by ktoś jeszcze miał coś do dodania na temat tych 5 telefonów wyżej to śmiało :)

 

I przy okazji zapytam, orientujecie się jak wygląda sprawa z gwarancją telefonu kupionego na allegro od osoby która brała ten telefon na umowę? W razie czego musiałbym odsyłać telefon do salonu i miasta w którym telefon został nabyty? I jak z danymi, przyjeli by odemnie czy musialbym podac dane 1 wlasciciela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Korti miałeś kiedyś ten telefon że tak go nie lubisz? Gm2=galaxy mini 2? To to napewno jest lepszy od miniacza, używałem swojego ace 2 ponad 2 lata i robiłem z nim takie cuda ze nie chcij wiedzieć;)

Co do xperi E4, taka sobie, jeśli nie chcesz nic zmieniać (rom itd) gdyż jest na znienawidzonym przez developerów mediateku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności