Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Uniwersalna metoda wgrywania custom Rom'u, istnieje czy nie?


Archie111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:-)

Chciałbym przedstawić kilka informacji oraz moich przypuszczeń dotyczących "złotego środka" instalacji custom'ów. Nie dawno przeczytałem artykuł który prezentował coś na tej zasadzie: należało pobrać np. Z GP program root'ujący, Rom menedżer i oczywiście sam Rom. Zakładamy,że tel ma odblokowany bootloader, sama procedura ma wyglądać tak: root programem>reboot>uruchom rom menedżer>flash cwm>uruchom tryb cwm recovery>full wipe>instalacja romu>inst. gappsów> reboot, gotowe. Teraz pytanie czy ta metoda może być alternatywą dla bardziej skomplikowanych (dla początkującego) metod z np. plikami TASS, odinem itp.? Czy może być to uniwersalny sposób na większość modeli? Myśle, że tak, jednak sam jeszcze się uczę i 100% pewności nie mam;-) Dlatego zapraszam do dyskusji:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odpalisz urządzenie w trybie fastboot/bootloader

To wystarczy komenda fastboot flash recovery recovery.img

Lub fastboot flash boot boot.img ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ADB komenda adb reboot-fastboot albo adb reboot-bootloader zależy jaki tryb

a w terminal emulator reboot-fastboot albo reboot-bootloader zależy jaki tryb ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że to by był backup bądź zip do sflashowania ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oprócz opisów w poradnikach jak można się dowiedzieć jaka wersja cwm ( bo chyba o wersje chodzi :P ) jest wymagana do kernela i romu? :D  w sumie jak kernel to i rom chyba, że wgrywa się tylko kernel ;) a można wgrać czyjś backup stocka?? :P(może będzie rewolucja, zrobić backup czystego stocka i wrzucić do sieci, koniec odina! hehe :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle najnowsza wersja custom recovery, a jeśli chodzi o xperie, to flashujesz przez fastboota pliczek bezpośrednio wyciągniętego z zipa, także w teori zawsze będzie Ci działać

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie, przez fastboota wgrywasz custom recovery, reszta jest ta sama po wgraniu custom recovery jak dla wszystkich urządzeń

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w teorii nie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to to samo co przez adb i terminal emulator, tylko w praktyce niektóre telefony muszą mieć roota by się dostać do fastboota/bootloadera

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, swoją drogą ciekawe od czego zależy,że jeden telefon musi mieć root a inny nie;-) A rootowanie programem Kingo to dobra metoda?

Prawda, niestety.. Xd

Stock ma inny format, więc przez CWM go nie wgrasz [emoji14]

A tak apropos stocka przez cwm:-P właśnie czytałem poradnik DaRkShAdOwa jak zmienić rom odina na plik zip do inst. przez cwm, jeśli stock jest plikiem .tar może dało by się to zrobić:-D jak myślicie?:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingo rootem rootując, nigdy nie masz pewności że się uda, wystarczy zawiecha neta i nie zrootuje, pozatym jak coś jest do wszystkiego to jest do... ;D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz uczynić ?

Wiesz nie wgrać recovery przez fastboota z Note 3 na Xperię z4

Taki kernel musi być zmieniony pod dany telefon.

A co do uniwersalnej metody to istnieją.

Sposobny wgrywania custom romów na telefony jest taki sam. Różnią się składnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czysto hipotetycznie oczywiście, to chodzi mi o to np: ktoś kto ma ace 2 jak ja, robi backup w recovery dopiero zainstalowanego stocka. Ja np. nie umiejętnie wgrałem rom i mam bootloop, zamiast uruchamiać odina czy fastboot aplikuję jego backup przez moje cwm. Spodziewanym efektem powinien być czysty stock. Testów nie robiłem ale kto wie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie tego nie uczynisz. Nie ma takiej możliwości.

 

A przez CWM to jest backup. Czy to stock- czy inny custom rom (to nadal będzie backup systemu)

 

Wydaje mi się, że chodzi Ci o stock, bo napisałeś..... ale my przez stock rozumiemy czysty system bez ingerencji w system ( bez root/recovery)

Taki stock bez roota idzie zrobić w sony. wgrać kernel i zrobić backup. Ale to ingerencja w system więc to modyfikacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności