Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Wszystkie LG] LG Flashtool: Jak używać


PeliKan

Rekomendowane odpowiedzi

A jak to  naprawić? Bo sterowniki zainstalowałem jakieś 15 minut temu. Telefon bez problemu łączy się normalnie podłączony. Trójkąt pojawia się gdy jestem w download mode.
United mobile drivers też nie działają. 
W dodatku, nie wiem czy tak powinno być, ale jak próbuję włączyć download s/w to na ekranie pokazuje mi się tylko [460] udc_start() a gdy zainstaluję lg united mobile driver komunikat zmienia się na [450] udc_start()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy w menadżerze urządzeń możesz zmienić port dla tego urządzenia z wykrzyknikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Dobra, nie wiem co się stało. Po prostu zainstalowałem od nowa sterowniki LG United i przez LG UP sflashowałem (niestety) androida 6.0 z plusa. Czy dobrze rozumiem, że V10 to Lolipop, a V20 to Marshmallow? 
LG UP ze wsparciem dla tego telefonu (H736): goo.gl/fvpEL5 
A tak na marginesie. Co się stało, że w styczniu działał jeszcze LG Flash Tool 2014, a teraz potrzebny jest albo LG UP lub nowszy Flashing Tool? 
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mam takie coś gdy podłącze telefon w trybie download. (nie ma opcji zmiany portów LG Android MTP Device, ale to chyba normalne)
W trybie download s/w komputer nie wykrywa ani LG Android MTP Device, ani LG Mobile USB Serial Port.
Zainstalowałem sterowniki ze strony LG bez LG Support Toola (czy jakoś tak), bo wcześniej i tak nie działały (ta sama sytucja).
Następnie odinstalowałem je i zainstalowałem LG United Drivers i to samo się dzieje. Wcześniej w tym momencie komunikat w telefonie zmieniał się z [460] udc_start() na [450] udc_start(). Teraz nawet tego nie ma. Tak jakby pc w ogóle nie wykrywał mojego urządzenia w download mode. 

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Naprawdę, przydałoby się żeby w końcu coś ruszyło z tym telefonem, bo nigdzie nie ma dla niego custom recovery. Long story short, telefon utknął w bootloopie i zapomniałem zrobić kopii zapasowej przed instalowaniem jakiegoś modułu Xposed (miał on zmieniać informacje o modelu telefonu dla innych aplikacji). Po hard resecie (wcześniej pomogło) urządzenie utknęło na tym setupie w stylu pierwszego uruchomienia. Gdy jestem na etapie sprawdzania aktualizacji opogramowania wyskakuje mi błąd "usługi google play przestały działać". Musiałem je najwyraźniej przypadkowo wyłączyć lub usunąć Lucky Patcherem. Słyszałem że po flashu będzie można ominąć ten setup klikając w rogi ekranu w kierunku wskazówek zegara. Jeśli to nie zadziałałoby zainstaluje androida 6.0 (słyszałem że tam zadziała ta metoda) i zwyczajnie doinstaluje usługi google play przez jakąś apkę, albo zrootuję KingoRootem i root explorerem wrzucę odpowiedni plik w odpowiednie miejsce. Wtedy wrócę do 5.1.1 przez LG UP. 
I teraz pytanie. Czy to jest dobry plan? Można się śmiać, jestem laikiem i nie wiem czy czegoś nie pomyliłem xD

Nie byłoby tych problemów gdyby LG zwyczajnie odblokowało bootloader, ale niestety. Nigdy więcej telefonów z tym logiem. 

2222.PNG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności