Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[LG L90 - D405n] Tutorial - ROOT + bootlader + recovery + CM11 + GAPPS


eldolaso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z powodu tego że spędziłem dużo czasu i zmarnowałem wiele nerwów by doprowadzić instalacje CM11 na LG L90 - D405n do szczęśliwego końca, tworzę ten tutorial. Zebrałem parę tutorialów w jedną całość.

------------------------------------------------------------------------------

- Root D405n :

 

1. - ściągnąć "purpledrake" i rozpakować - LINK

2. - podłączyć telefon w trybie debugowania pod PC

3. - uruchomić purpledrake.exe

4. - nacisnać [enter]

 

Gotowe mamy root.

 

-------------------------------------------------------------------------------

- Odblokowanie bootloadera :

 

1. -ściągnąć i rozpakować odpowiedni plik bootloadera ( zależnie od wersji telefonu i numeru kompilacji oryginalnego romu )

   - dla L90 D405n v10b i v10d     L90_D405n_v10b_aboot.zip

   - dla L90 D410 v10d                L90_D410_v10d_aboot.zip

   - dla L90 D410 v10c                L90_D410_v10c_aboot.zip

   - dla L90 D405 v10a                L90_D405_v10a_aboot.zip

2. - plik "aboot.bin" umieścić na głównej ścieżce w external_SD

2. - zainstalować dowolny terminal z google play store i nadać mu uprawnienia root

3. - w terminalu wpisać:

su

[enter]

dd if=/storage/external_SD/aboot.bin of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/aboot

[enter]

 

Gotowe mamy odblokowany bootloader.

 

-------------------------------------------------------------------------------

- Instalacja Recovery :

 

1. - ściągnąć CWM 6.0.4.6+ ( nie stosować  TWRP 2.7.0.x+ i TWRP 2.8.1.0 gdyż nie uda się nam zainstalować CM11 z powodu błędu :"e:error executing updater binary in zip /emmc")  umieścić plik na karcie sd lub wewnecznej pamięci - LINK CWM 6.0.4.6+  

2. - zainstalować z google play store "Flashify" i nadać mu uprawnienia root
3. - uruchomić Flashify: wybrać "Recovery image", następnie "chose a file" wybieramy nasze cmw.img. Zatwierdzamy "yup!" 
 
Gotowe mamy zainstalowany CMW Recovery
 
---------------------------------------------------------------------------------
- Instalacja CM11 + gaaps:
 
1. - ściągnąć CM11 dla L90 - LINK , gaaps - LINK
2. - umieścić pliki na karcie sd lub pamięci wewnecznej 
3. - uruchomić telefon w trybie recovery ( klawisz up + power)
4. - wykonać wipe
5. - zainstalować CM11
6. - zainstalować gaaps
7. - wipe delvik
8. - reboot system
 
Gotowe mam zainstalowany CM11 i Gapps
 
 

 

Wyniki w antutubenchmark : - oryginalny ROM 14629 pkt

                                              - ROM CM11 - 18751 pkt

 

 

 

 

pliki przeuploadowane z http://forum.xda-developers.com/lg-l90/general/guide-unlock-bootloader-flash-custom-t2839690

Edytowane przez PeliKan
Aktualizacja
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

W sygnaturce mam link do poradnika jak zainstalowac stocki oraz skąd pobrac stocki do lg i samsung

Jutro zedytuje post by wkleic link, bo teraz na fonie jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wyłączony był, gdzieś wyczytałem, że to niby wina tego, że z Lollipopa na CM11 i dlatego tak się dzieje. Zainstalowałem przez KDZ kitkata 4.4.2, tylko, że teraz nie mam mozliwości ustawienia debugowania USB, jest na szaro, a niżej "Brak ustawionej aplikacji debugowania". Ktoś wie co z tym można zrobić? :x


Tak, to ten problem, jeśli możecie to dodajcie tą informację dla niewiedzących. Jeśli przenosicie się z Lollipopa na CM11 to musicie najpierw przenieść się na oryginalnego stocka KitKata, a później dopiero na CM11, w przeciwnym razie nie będzie zasięgu na telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez to że Play korzysta z zasięgu czterech sieci musi być wyłączony roaming, możesz w Internecie poszukać jakiejś aplikacji do Debugowania USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adriandj83 opcję debugowania usb możesz włączyć mając nie podpięty telefon pod usb albo wybierając z menu łączności oprogramowanie ;)


i wtedy możesz załączyć te debugowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wyłączony był, gdzieś wyczytałem, że to niby wina tego, że z Lollipopa na CM11 i dlatego tak się dzieje. Zainstalowałem przez KDZ kitkata 4.4.2, tylko, że teraz nie mam mozliwości ustawienia debugowania USB, jest na szaro, a niżej "Brak ustawionej aplikacji debugowania". Ktoś wie co z tym można zrobić? :x

Tak, to ten problem, jeśli możecie to dodajcie tą informację dla niewiedzących. Jeśli przenosicie się z Lollipopa na CM11 to musicie najpierw przenieść się na oryginalnego stocka KitKata, a później dopiero na CM11, w przeciwnym razie nie będzie zasięgu na telefonie.

 

dokładnie tak bo ja sam wróciłem z officialnego 5.0.2 - 20A - POLAND na CM11...

 

1)najpierw wgranie oryginał 4.4.2 v10a lub v10d - tylko dla tych dwóch mozna  odblokowac BOOTLOADER (plik boot.ini wyżej)

2) potem ROOT

3) odblokować bootloader

4) wgrac CM11

5) hard reset i viola :D

 

Wszystko według poradnika chyba ze tak jak kolega i ja piszemy... z Lollipopa trzeba wrócic do KK i dopiero według poradnika robić ;)

 

EDIT: a jaką apkę polecacie do aparatu ? Aparat Goole, Retrica ? inne ?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

@Marcinsamouk wybacz że tak długo musiałeś czekać, pliczki wstawione na nasz serwer, dzięki temu nie znikną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mnie się udało zainstalować cm-13.0-20160314-NIGHTLY-w7 i open_gapps-arm-6.0-mini-20160313. Wrażenia pozytywne, zwłaszcza po przesiadce z Lollypop'a. No i codzienne aktualizacje przez dwa dni. Ale już od 17.03 aktualizacja dochodzi do 7% telefon się restartuje i nie uruchamia się. Muszę wykonać hard reset i włącza się normalnie ale bez aktualizacji. Paczki pobierają się normalnie i mam na liście wszystkie 3. Moje pytanko - jak inną drogą mogę zainstalować aktualizacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności