Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Sony Xperia M2] Instalacja CyanogenMod 11 krok po kroku


Pawliniak

Rekomendowane odpowiedzi

Mam odblokowany bootloader, wgrane CWM.. Kopiuję na kartę plik z CM11 lub CM12 i instaluję z poziomu CWM jako .zip. + Gappsy. Reboot.

Spróbuj zrobić pełny wipe (system, data, cache, dalvik-cache), następnie zainstaluj system, uruchom telefon ponownie, jak wszystko się już wczyta, zrobisz wstępną konfigurację, dopiero wtedy zainstaluj GApps ;)

Często w systemach jest właśnie problem z tymi GAppsami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm coś w tutorialu mi nie pasuje... Wpierw powinien być root, potem bootloader. Seitedo w jakiej kolejności robileś?

Telefon mam z odblokowanym BL. najpierw wrywam kernel ( z paczki z CM12) a potem wchodzę w CWM i instaluje CM12 z pliku .zip

 

Spróbuj zrobić pełny wipe (system, data, cache, dalvik-cache), następnie zainstaluj system, uruchom telefon ponownie, jak wszystko się już wczyta, zrobisz wstępną konfigurację, dopiero wtedy zainstaluj GApps ;)

Często w systemach jest właśnie problem z tymi GAppsami :P

Robię wszystko jak w poradniku, nawet pełne wipe. Ostatnio wyszła wersja Alpha4 i próbowałem na niej - rezultat taki sam, telefon jaby sie rebootował przy Logo, ciągle czarny ekran i wibracja jak przy uruchomieniu, czyli wibracaj, sekunda czy dwie ciszy jakby wstawał i ponownie wibracja jakby sie wyłaczył i zaraz druga wibracja jakby wstawał. i tak w kółko. Wróciłem po raz kolejny do KK4.4.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli telefon się ciągle rebootuje... Częstym powodem czegoś takiego jest zły kernel ;) Spróbuj dla pewności ze dwa albo nawet trzy razy go sflashować, a jak na to nic nie pomoże - spróbuj wgrać kernel z innego customroma opartego najlepiej na tym, który chcesz wgrać, czasem jedna mała zmiana w kernelu i wysypuje błędami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kolego. 

 

Problem może robić tu i recovery.

Ja polecam TWRP

Nie znalazłem tekiego.. Albo go przeoczyłemw nadmiarze plików. Czy możesz dać linka do takiego? Rozumiem że w pierwszej kolejnosci wrywam  recovery z TWRP, potem CM12 i na koniec kernela z paczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dual recovery? ma Xperię M2 z jedną kartą sim (D2303)..  I gdzie znajdę ten recovery z TWRP pod mój aparat..

EDIT1:

znalałem Twój poradnik: http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/3857-redmi-1s-twrp-recovery-instalacja/?hl=%2Brecovery+%2Btwrpi teraz mam pytanie.. czy moge to TWRP zainstalować poprzez google sklep jak piszesz? i co mi to da na KK4.4.4 który mam obecnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz o co chodzi.

 

Nie chodzi DUAL sim, tylko o dual recovery.

Sony jako jeden z nielicznych telefonów ma 2 in1 recovery. (TWRP i CWM np)

 

Nie wiem jakie masz recovery i strzelam. 

Jest tylko CWM (szkoda) http://forum.xda-developers.com/xperia-m2/orig-development/d2303-cwm-based-recovery-6-0-4-6-root-t2884503

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak... Rozumiem że to CWM: [D2303]Download for KitKat 4.4.4 (only RIC disabled) może pomóc w instalacji CM12? i w pierwszej kolejności je instaluję, później CM12, reboot  i na koncu flash kernela z paczki?

tylko CWM (szkoda) http://forum.xda-developers.com/xperia-m2/orig-development/d2303-cwm-based-recovery-6-0-4-6-root-t2884503

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności