Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Sony Xperia M2] Instalacja CyanogenMod 11 krok po kroku


Pawliniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !
Przedstawię w kilku prostych krokach jak zacząć swoją przygodę z modowaniem ;)

post-1-0-86456900-1420374530.png

Pamiętaj że każda ingerencja w telefon można powodować jego uszkodzenie. Ja jak i całe forum nie ponosimy odpowiedzialności za usterki.

Co będzie potrzebne:

  • Telefon
  • Kabel USB
  • Komputer
  • Sterowniki USB (wgrane np. przez Flashtool)
  • Flashtool
  • Włączony tryb debugowania USB

Co będziemy wykonywać:

  • Odblokowywać bootloader
  • Root'a
  • Wgrywać Custom Recovery
  • Instalować Custom Rom + Gappsy

Wykonujemy poradniki po kolei:

  1. http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/2517-sony-xperia-m2-jak-odblokowa%C4%87-bootloader/
  2. http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/2518-sony-xperia-m2-recovery-cwm-root/
  3. http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/3427-xperia-m2devd2303444-cyanogenmod-11-alpha-2/

I to już wszystko

Na chwilę obecną poprawnie nie działa kamera oraz sensor ruchu. Proszę o tym pamiętać.

Jeżeli są jakieś pytania proszę pytać postaram się rozbudowywać poradnik jeżeli wystąpią jakieś problemy :)

 

Jeżeli jakieś zagadnienie jest Ci nie znane sprawdź tutaj http://forum.cyanoge...-dla-zielonych/
Dałeś radę ? Kliknij rep_up.png ;)

 

Po wgraniu mile widziale screeny z systemu :)

Edytowane przez NeoCM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Wgrałem w/g opisu CM 11 z linka powyżej. Niestety, przy właczeniu się telefonu (Xperia M2) dostaję komunikat: cyt.: "... Niestety, proces com.adnroid.phone został zatrzymany... " Nie moge potem ustwic widoczności numeru przy dzwonieniu. Co jest przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Miałem wcześniej KK 4.4.4 zrootowany. Ale chcąc zainstalować nowy CM 11 zrobiłem jak w poradniku: wgrałem jeszce raz CWM, na kartę dałem CM!! i te APP do Google. Weszłem w CWM, potem najpierw backup danych, wipe pełne, instal .zip CM11 i instal.zip APPGoogle. Restart CWM i jak podnosił sie tel ustawienia systemowe daty, godziny itd. Potem mam wpisać PIN do sim, ale dostaje komunikat taki jak wyżej i drugi: "...proces com.android.systemui został zatrzymany..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem CM11, CM12 i FIUI-2.5-UNOFFICIAL-eagle.zip. Ale ten drugi ściągnąłem na 2 karty sim, o czym przekonałem się dopiero po jego wgraniu jak dostałem komunikat o nieaktywnej karcie sim.  Czy na Waszych CM11 i CM12 działa wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Spróbuje jeszcze raz od początku. ściągnę rom i Gappsy, z paczki  wyciągne boot.img i na Fleshu go wgram. zobaczymy czy będzia jak mówisz.. :)

EDIT:1 Jak pisałem, ściągnąłem plik: cm-11-20141030-UNOFFICIAL-eagle.zip, w środku jest plik boot.img, wgrałem go za pomocą Flashtool'a i nie mogę wejść do CWM - po odpięciu kabelka, pokazuje sie logo Sony, ale nie świeci kontrolka. Więc reset telefonu i ponowne uruchomienie i przy logo wciśnięcie i trzymanie przycisku sciszania. Fon wtedy wisi cały czas na logo.

EDIT:2. Chyba że ma ktoś CM11 na swoim xperia m2 (D2303) i plik boot.img z CWM które działają prawidłowo i wskaże skąd je pobierał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od nowa.

Wgraj stocka.

Jak zaczniesz kombinować z kernelami, to będzie jeszcze gorzej.
Wiem z doświadczeń z xperi Z jak było.

 

Jak już złapała bootlopa to koniec. Tylko stock ją przywracał do działania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W czym problem? Juz pisałem, ale powtórzę..Wgrałem w/g opisu CM 11 z linka powyżej. Niestety, przy właczeniu się telefonu (Xperia M2) dostaję komunikat: cyt.: "... Niestety, proces com.adnroid.phone został zatrzymany... " Nie moge także ustwic widoczności numeru przy dzwonieniu. I czy wgrywając CM11 lub CM12 moge to robic na tym co mam kernelu, czy jest jakis inny przeznaczony do tego? Przypomnę, że próbowałem wgrać kernel, który jest w paczce, ale wtedy nie mogłem wejśc w CWM..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem na 99% jest od pakietu Gapps.

Zainstaluj rom bez gapps i powiedz czy też występuje ten błąd

Próbowałem i bez tego.. Ale znalazłem nowy CM12 Alpha 3 

http://forum.xda-developers.com/xperia-m2/orig-development/rom-cyanogenmod-12-developement-t2971213/post58349408#post58349408 

Spróbuje na nim. Czy po jego wgraniu można dograć Gappsy z poziomu systemu? Po kolei programy jakie chcemy? Czy należy wgrać je z poziomu CWM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c.d. walki. Kernel ten sam jaki miałem wgrany, pod KK4.4.4. Weszłem w CWM, wipowałem i wgrałem cm-11-20141030-UNOFFICIAL-eagle.zip. oraz UPDATE-SuperSU-v2.37.zip. Potem reboot i w następnym pytaniu NO. Fon się zrestartował i przy wpisywaniu pinu do karty SIM dostałem komunikat: "Unfortunately, the process com.android.phone has stopped."  i chwilke potem "Unfortunately, the process com.android.systemui has stopped." Dałem OK i wpisałem PIN. Następne okienko to powitalne i ustawienia systemu. Język, czas i dostęp do WiFi. Ustawienia poszły bez problemu. Wyłączyłem i włączyłem ponownie fona, Jak doszedł do wpisaniu PINu do SIM, dostałem ponownie oba komunikaty. Może to wina kernela? Tem pod KK4.4.4 jest dobry? Jaki mam wgrać przed wgraniem CM11?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a wymagane jest superSU aby to dograć?

Bo wiesz.. w CM 11/12 ta aplikacja jest zitegrowana (rom ją zawiera)

 

Bez tego instaluj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Zaraz powtórzę i zobaczymy co wyniknie. :)

Edit_1:

Nie mogłem wejści w CWM, więc flashowałem kernel plikiem boot_D2303_4.4.4.img. Reszta bez zmian, instalacja samego softa, bez SU. Efekt ten sam. Spróbuję jeszcze raz z CM12 alpha 3.

Edit_2:

Po wgraniu CM12 fon się nie podnosi, tylko czarny ekran i wibracja jak przy restarcie. Stawiam na zły kernel, ale nie mam innego z CWM..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności