Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[LG L90] CyanogenMod 11 - oficjalny


NeoCM

Rekomendowane odpowiedzi

[LG L90] CyanogenMod 11 - oficjalny 

 

Oficjalny rom dla LG L90

 

Wymagania:

  • Odblokowany bootloader
  • ROOT
  • CWM 6.0.4.6+ lub TWRP 2.7.0.x+

 

Pobierz: CWM: http://quarx2k.ru/lg_l90/cwm.img
Pobierz TWRP: http://quarx2k.ru/lg_l90/twrp.img

 

post-7223-0-74058900-1417163478_thumb.pnpost-7223-0-30234600-1417163491_thumb.pnpost-7223-0-07081500-1417163508_thumb.pn

 

logo.png?v=bd8af

Rom: http://download.cyanogenmod.org/?device=w7

Gapps: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2779598

 

Instrukcja:

  1. Wgraj odpoweninie CWM
  2. Pobierz Pliki ROM i Gapps
  3. Wrzuć je na kartę pamięci
  4. Wyłącz telefon
  5. Uruchom tryb recovery
  6. Wykonaj pełne wipe
  7. Zainstaluj ROM, potem Gapps
  8. Reboot

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolego. ty mylisz wersje.

Ty piszesz o nieoficjalnej wersji.

CM nie umieszczał by romu jako oficjal jakby miał takie błędy. 

 

Powinno działać. ty masz wersje z NFC 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Po instalacji nowego Cyanogenmoda 11 4.4.4 Kitkat na LG L90 D405n, nie mogę wejść do CWM za pomocą klawiszy Vol- + power i po pojawieniu się logo lg ponownym wciśnięciu tych klawiszy. Normalnie telefon zaczyna się uruchamiać. Niestety nie mogę wejśc z poziomu telefonu bo włącza mi się co chwile że aplikacja telefon została zatrzymana, po próbie przywrócenia paru aplikacji, więc chcę zrobić full wipe. Jest jakis inny sosób, żeby wejśc w CWM?

..................................

Problm rozwiązany. Wystarczyło przytrzymać dłużej klawisze.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem, kiedyś na samsungu galaxy s2 nie mialem żadnych problemów. Tutaj natomiast, po szybkim zrootowaniu Towelem, zrzucilem pliki na popartycjonowaną karte SD (fat32+ex2+linuxswamp) wlasnie te pliki tutaj. I jest problem, gdyż podczas instalacji mam błąd (Cannot mount sdcard), prawdopodobnie jest to spowodowane że nie mam CWM, którego również nie moge wgrać (ROM installerem).

Jakby ktos mnie odesłał do jakiejs prostej instrukcji (najlepiej wlasnie do L90 D405) to bylo by mi bardzo milo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy tylko mi aparat przejasnia zdjecia jak robie je z lampa? W ogole zauwazylem ze inaczej dziala jak na oryginalnym systemie lg. Tam sobie najpierw lekko blyskal lampa zeby zlapac ostrosc i potem drugi raz jak robil zdjecie, a teraz lapie ostrosc po ciemku a na sam koniec blyska lampa, przez co zdjecia wychodza rozmazane i bardzo rozjasnione. Da sie to jakos naprawic zeby robil jak wczesniej, ewentualnie wgrac inna aplikacje do robienia zdjec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CyanogenMod nie zawiera sterowników do kamery producenta.

Możesz posiłkować się google camera, bo chyba masz cyanogenmod camera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm mam dziwny problem. Zrobiłem root, odblokowałem bootloader, wgrałem TWRP Recovery 2.8.1.0 i tu pojawia sie problem. W TWRP recovery robie full wipe i wybieram zip z cm11... zaczyna sie instalacja i po chwili taki komunikat "e:error executing updater binary in zip /emmc cm-11-20150202-NIGHTLY-w7.zip" . Do tego w TWRP nie widzi mojej karty SD, tylko ta wewneczną.W czym jest problem???, bo powoli tracę cierpliwość do tego telefonu...

 

 

------------------------------------- update

 

już wiem, przyczyną było TWRP Recovery 2.8.1.0 które nie działa prawidłowo z LG L90 D405n, problem rozwiązała instalacja recovery CWM 6.0.4.6+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

raczej nie, ale sprawdź jak chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ale nie jednocześnie.

Jeżeli wgrasz inny system, to będzie ten co wgrasz.

Oczywiście możesz wrócić do poprzedniego poprzez instalacje stock firmware (tego firmware, którego masz )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, że jednocześnie nie można :D Dziś zainstaluje CM11 i dam znać jakby co, jak mi poszło, dzięki za pomoc chłopaki.

A co do gappsa, nawet sklepu google nie będę miał, jak ich nie zainstaluje? Z tego właśnie co pamiętam kiedyś na Xperii U nie zainstalowałem gappsów, ale sklep google był i z niego mogłem sobie instalować co mi się żywnie podobało, a nie miałem zbednych aplikacji typu google+ etc. Może zapytam tak, jak już zainstaluje system, ale nie gapps, odpale ten system i jeśli będzie coś nie tak to mogę wejsc do CMW i wtedy bez problemu odinstalować gapps?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli bym chciał pozniej wrocic do stocka to też wystarczy zainstalować przez CMW? Wtedy automatycznie zniknie mi root i zablokuje sie bootloader? Czy odblokowanie bootloadera jest bezpowrotne? Wybaczcie, za te pytania, ale wolę się wszystkiego upewnić, nie chce stracić telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Kolego.

z Gapps wygląda tak. Czym obszerniejsza paczka, tym więcej dupereli od Google. Są też paczki mini gapps, micro gapps i to one zawierają najpotrzebniejsze aplikacje.

tak to wygląda np w przypadku PA-gapps:

post-7223-0-02456900-1438856550_thumb.pn

a tu link do tych wersji PA-Gapps

http://www.androidrootz.com/2015/03/download-android-44x-kitkat-pa-gapps.html

 

One tyczą się wyłącznie CM 11, do nowszych są już inne m.in dostepne tu u nas : http://gapps.cyanogenmod.pl

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, czyli które najlepiej zainstalować, żeby telefon chodził bez żadnych problemów? Oczywiście jeśli np. zainstaluje sobie PICO to tak czy siak nie mając w tym np. map google będę mógł je bez problemu zainstalować ?to samo tyczy się gmail czy kalendarza i innych aplikacji, ktorych nie ma w tej paczce? Chce zmniejszyć wymagania pamięci do minimum, bo tylko 4gb ten telefon ma na wszystko i jeśli chcę zainstalować coś, co zajmuje duzo, to wyskakuje mi bodajże błąd 905(?). Chcę mieć jak najmniej i zainstalować to co potrzebuję, czyli gmail, opera, kalendarz, kalkulator i to wszystko, a nie mieć pierdyliard aplikacji, których od zaczecia posiadania telefonu ani razu nie włączyłem, rozumiecie koledzy moje potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności