Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[Samsung X Cover 2 GT-S7710] Instrukcja instalacji CyanogenMod krok po kroku


Pawliniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem i może tu ktoś zechce udzielić mi odpowiedzi. Mam Samsunga Xcover 2 który po uruchomieniu się po około minucie sam się uruchamia ponownie. Założyłem (nie wiem czy dobrze) że jest to wina padniętego systemu i chciałem wgrać coś innego i tu pojawia się problem - nie mogę wgrać CWM. Odin wykrywa telefon, zaczyna mielić i wywala się na recovery.img (wyskakuje xmitData fail). Sprawdzałem różne porty usb na dwóch różnych komputerach i różne wersje cwm - wszędzie to samo. Ma ktoś jakiś pomysł co to się porobić mogło? Aaa no i ten pierwszy cwm zadziałał (ten fixed), tzn zainstalował się ale po wejściu w tryb recovery nadal obecne jest androidowe recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a jest w innym ten który się stąd ściąga? Próbowałem też przez Heimdalla ale on widzi te pliki jako niewłaściwe. Btw po factory resecie nie zmieniło się nic (ten sam pulpit, wszystkie aplikacje na swoim miejscu), to jest normalne? Nie powinien wywalić wszystkiego i zostawić surowego systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tj zwykle recovery e3

jesli masz roota pobierz room manager z google play i sflashuj cwm poprzez tę apke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, właśnie jak napisałem nie śmiga. Po wgraniu przez odina tego cwm z pierwszego posta został mimo wszystko stockowy, mimo iż instalacja przebiegła poprawnie. Inne cwm nie chcą się nawet zainstalować (jak pisałem wywala się xmitData fail). Próbowałem różnych kabli, różnych portów, różnych komputerów i różnych wersji odina. Nie mogę też wgrać cwmki przez apkę, nic w sumie nie mogę zrobić na telefonie bo po około minucie po uruchomieniu sam się wyłącza (ledwo zdążyłem włączyć tryb debugowania w ustawieniach).

 

W razie czego mogę później nagrać filmik z zachowaniem telefonu, może dzięki temu ktośna coś wpadnie :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PABABAM :D

Update 2014/06/23:


OK, finally succeeded (with the *fixed* version)!
The trick was to uncheck "Auto-Reboot" in Odin and unplug the battery once Odin was done (as opposed to turning off by holding the power button).
I didn't do it on "reset", but waited for "pass!" - not sure if it makes any difference.

Tzn. że kolo odznaczył Auto rebot w odinie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dam znać później czy hula. ;)

 

 

@edit, no i niestety nie śmiga, mimo iż jest PASS na zielono, próbowałem i z auto-resetem i bez. 


https://youtu.be/Sg6Hul5opa8telefon zachowuje się w ten sposób. Jak już pisałem wgrywanie cwm kończy się tym że jedynie wersje fixed udaje się w ogóle zainstalować, ale mimo to po uruchomieniu recovery, widzimy na ekranie wersje stockową. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odznacz ten auto rebot, wyjmj baterie i jak a nczy to wyl przyciskiem zasilania, powinno dzialac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

spróbuj inne custom recovery, lub przez fastboota

wpisujesz na pc komende adb reboot bootloader

a nastepnie fastboot flash recovery recovery.img

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Tak,

ja z tym walczyłem od 2 dni i mogę powiedzieć, że się uporałem. Również dobijał mnie 4.1.2, a rozwiązanie z Link2SD też nie jest idealne z oczywistych powodów.

 

Żeby mieć zasięg w CM (a mam Play, czyli tę najbardziej problematyczną sieć) trzeba zainstalować ROM pre-rooted (ja użyłem deodexed, z końcówką AMB6, choć podejrzewam, że odex-owany też by zadziałał, ale nie sprawdzałem) Odinem lub Heimdallem ze standardowymi ustawieniami (tym razem użyłem chyba Odina w wersji 3.09) i tu uwaga - naprawdę długo się uruchamia po raz pierwszy, rzeczywiście jest to ok. pół godziny,

a następnie, już z CWM (nie sprawdzałem twrp) mam najnowszego 6.0.4.6 i go polecam - CyanogenModa.

Ja użyłem wersji 10.1 i wszystko śmiga.

 

Wcześniej zainstalowałem też Vanir-a 4.4.2, ale nie polecam tego rozwiązania - jest relatywnie wolniejszy, zdarzyły mi się w ciągu 1/2 dnia testowania ze 2 randomowe restarty (a to już dużo) no i dolna część ekranu bardzo słabo łapała, tak jakby soft, z którego został wyciągnięty myślał, że są tam ekranowe przyciski do sterowania.

 

Po wejściu w informacje w ustawieniach widnieje wersja pasma podstawowego taka, jak ten pre-rooted ROM, więc podejrzewam, że wszystko rozbija się o wbudowanego kernela (niestety nie pamiętam już, jaki miałem soft po zakupie telefonu, AMH? ANI? naprawdę nie wiem) i gdyby ktoś go wyciągnął z ww. pre-rootowanych ROMów, powinno to rozwiązać problem, ale niestety nasz telefon nie jest zbyt popularny więc to tylko rozważania...

 

Dodam jeszcze, że nie działa swype - trochę na ten temat googlowałem, próbowałem metody z podmianą pliku libjni_latinime.so - niestety, nie zadziałała, mało tego, po restarcie klawiatura w ogóle się nie odpalała - musiałem się ratować przerzucaniem pliku na kartę pamięci, zmianą nazwy na kompie i kopiowaniem z powrotem do system/lib.

Tak, pamiętałem o chmod - nic z tego.

Ponieważ lubię swype'a, a nie lubię google'a, zainstalowałem póki co klawiaturę SwiftKey i jestem bardzo zadowolony - ma możliwość wyświetlania "strzałek" (prawo lewo góra dół) i rząd cyferek przez cały czas.

 

Dodam, że użyłem też Fly-on-moda, nie wiem, czy to jego zasługa, ale telefon śmiga, póki co żadnej zwiechy - oby tak dalej. Tęsknię tylko za stockowym odpalanie latarki klawiszem głośności przy wyłączonym ekranie, ale to niewielki minus w porównaniu z korzyściami.


@virtualtuner

Znalazłem Vanir'a tutaj:

https://docs.google.com/uc?id=0B7agwkTbiz0pNHZMQlpudkR4NUU&export=download

link w podpisie filmiku na YT jakiegoś kolegi z kraju krecika ;)

(wystarczy wpisać w googlach "xcover 2 vanir") https://www.google.pl/search?client=opera&q=xcover+2+vanir&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

ale jak już pisałem - miałem, nie polecam. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dodam, że użyłem też Fly-on-moda, nie wiem, czy to jego zasługa, ale telefon śmiga, póki co żadnej zwiechy - oby tak dalej. Tęsknię tylko za stockowym odpalanie latarki klawiszem głośności przy wyłączonym ekranie, ale to niewielki minus w porównaniu z korzyściami.

 

 

Czesc co to jest ten Fly-on-mod?

 

Myslisz, że konieczne jest wgrywanie romu pre-rooted?

Mam roota zrobionego kingo root

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli kogoś to jeszcze zainteresuje znalazłem na innym forum jak naprawić zasięg sieci komórkowej. Jedni nie mają wcale, u innych zasięg jest niestabilny z tego co czytałem.

Działa na Xcover2 (brany w Play) na karcie Virgin Mobile (Play) - CM 10.1 i Vanir 4.4.4 (na 10.2 nie sprawdzałem ale tez powinno śmigać)

 

Cytuj

Originally Posted by joywork 
……at least for me and one guy. I don't understand, how and why it works, but i tried paste this command from linux terminal:

adb shell
su
find /efs/|while read s; do chown radio:system $s; done; 
find /modemfs/|while read s; do chown radio:system $s; done; 
chmod -R 777 /efs/ 
chmod -R 777 /modemfs/
reboot

But without previous backup and restore modemfs and efs, just aplied on prerooted XXAMB6 stock ROM current installed on my device. After reboot i went to CWM, wipe data, dalvik, cache and flash latest Vanir ROM. After boot ROM works perfectly. First time i thought, that problem was in older versions of Vanir, but one owner of xcover 2 send me message, that same latest ROM no works on his device after flashing. After application of commands work. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności