Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

[HTC Desire 500] Odblkowanie bootloadera, ROOT i Wgranie CWM


NeoCM

Rekomendowane odpowiedzi

Tak zainstalowałem sterowniki fastboota i dokładnie tym sposobem.

Dlatego dziwi mnie to, że w menadżerze urządzeń jest pokazane, że sterowniki

są zainstalowane i działają poprawnie ale czasami HTC sync nie wykrywa telefonu

mimo że komputer go widzi (w moim komputerze na widoku dysków). Gdy przełączę

telefon w tryb fastboota nie widzi nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może Kabel USB coś ci knoci.

Ja mam taki kabel właśnie samsunga.. nawet jak podłącze go do ładowarki to telefon ładuje się 6 godzin, a wezmę inną to 3 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może Kabel USB coś ci knoci.

Ja mam taki kabel właśnie samsunga.. nawet jak podłącze go do ładowarki to telefon ładuje się 6 godzin, a wezmę inną to 3 

Dobra już poradziłem sobie z tym problem. Jednak mam drugi problem.  Co zrobić gdy wpisuje ścieżkę i tę komendę "fastboot flash recovery recovery.img" a w CMD wyskakuje komunikat ze nie może załadować recovery.img? Zmieniłem nazwę pliku na recovery.img i przeniosłem do folderu w którym wszystko robiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny że ścieżka jest poprawna i plik znajduje się tam gdzie powinien?

Plik przełożyłem do folderu na pulpicie gdzie wszystko robiłem. Jest z aplikacjami (adp, fastboot itd)

 

tu jest tego zdjecię:

post-1-0-25282400-1424373235_thumb.jpg

 

Przy odblokowywaniu bootloadera wszystkie komendy wchodziły bez problemu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sterowniki zainstalowane powinno wszystko działać. Nie mam pojęcia.

Udało mi się rozwiązać ten problem, ale pojawił się następny. Gdy wchodzę w tryb recovery, odnajduje ten zapakowany plik, instaluje go pojawia się ikona androida i wyskakuje informacja ze Instalacja z karty zakończona. Potem cofam się i wybieram opcje "Reboot System Now". Telefon zaczyna pracować wyłącza się,czekam pare minut i włącza się ale na to wychodzi że roota nie ma. Wie ktoś o co chodzi?  

Umie ktoś rozwiązać ten problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje z moim telefonem ale i ten plik nie sprawił że mam roota. Próbowałem zrootować telefon i przez program Kingo. Program ten niby zrootował mi telefon, było napisane ze root udany ale w samym telefonie nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego oczekujesz po rootcie? Iż będzie strzelał w ludzi ;)

 

Tu chodzi o wgranie aplikacji superSU (uprawnienia ROOTa) potrzebnego do dalszych kroków tj.: 
- wgrywanie CMW/TWRP
- zmiana kerneli/romów/ wyglądu 

- innych modyfikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdelecznie. Otóż ma problem. Wykoanłem wszystko zgodnie z poleceniami na stronie 1, mam odblokowany bootloader, zainstalowany CWM, zainstalowałem superSU przez CWM i niby wszystko winno być cacy. Niestety. Nie wyświetla mi się ikona aplikacji SuperSU, więc pobrałem aktualizację do wersji 1 cos tam, wgrałem przez CWM i dalej nic. Teraz próbowałem zainstalować SuperSU przez sklep play a po uruchomieniu aplikacji wyskauje mi informacja: "Nie wykryto binarii SU i SuperSU nie mógł ich zainstalować. Huston, mamy poroblem". Z ciekawośći zainstalowałem root chceker basic i po kilknięciu verify root pojawia się infomacja: "Sorry! Root access is not properly installed on this device" Więc o ile dobrze rozumiem angielski to według tego programu nie mam roota. Ja się pytam WTF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ogólnie to chciałbym zaznaczyć, że są 2 wersje recovery. Pod 1.02 i 1.03. 

 

Ta z tematu jest pod 1.02.

 

Jeśli macie wersje 1.03 to polecam zastąpić recovery tym https://www.dropbox.com/s/uee8b97oqlvom5b/recovery_cwm_hboot1.03.img

 

Dopiero kiedy to zrobiłem mam roota. Wcześniej nie działo się nic.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Proszę o pomoc w dalszych krokach.

Robiąc krok 15 "Wybierz klawisz YES, zatwierdź zasilającym przyciskiem i powinno pojawić się UNLOCK" po naciśnięciu przycisku POWER automatycznie resetuje mi telefon i się uruchamia. Po ponownym wejsciu w tryb fastboot, mam widoczny napis UNLOCKED jednakże w tym momencie nie przyjmuje juz komendy "fastboot oem lock". Wyświetla taki oto komunikat:

C:\Android>fastboot oem lock
< waiting for device >
... INFOLock successfully...
FAILED (status read failed (No such file or directory))

 

W takim razie co mam dalej zrobić? Próba wgrania recovery także zakończyła się błędem:

C:\Android>fastboot flash recovery recovery.img
< waiting for device >
sending 'recovery' (6982 KB)... OKAY
writing 'recovery'... INFOsignature checking...
FAILED (remote: signature verify fail)

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

odpal Hboota i wgraj jeszcze raz cwm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wiem, chyba sobie nieźle zbricokwałeś ktoś od HTC by się przydał :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak? Klikam Power + Volume- ale nic się nie dzieje. Jedyne co tu działa to migająca dioda po podłączeniu do ładowarki ;-;

 

EDIT: A teraz zawibrował 7 razy :/

Mam dokładnie taki sam problem. Jak u Ciebie się zakończyła ta sytuacja?

 

Z góry dzięki za info

 

EDIT:

Na szczęscię wstał, wyciągłem baterie na jakąś minute i potem bez problemu się włączył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

u mnie jest problem ze znalezieniem urządzeniaw konsoli wiersza polecen wyskakuyje mi tekst "<waiting for device> a telefon jest podłaczony zgodnie z instrukcja

mam to samo tylko że windows 10, podpowie ktoś co i jak zmienić bo nie mogę tego rozgryść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darooo fix taki sam jest jak dla windows 8/8.1 musisz wejść w zaawansowane opcje uruchamiania i wyłączyć sprawdzanie podpisu sterowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze tak zapytam... po moich ostatnich manipulacjach pozostał mi tylko wgrany CWM, roota jak już kiedys pisałem nie mam, bo nie zadziałała opisana w tym temacie metoda, temat olałem, został telefon w stanie działającym choć bez roota ale chciałbym spróbować z wersją pod 1.03 a nie pod 1.02 , który próbowałem wgrać i jak to zrobić? Przechodzić jeszcze raz wszystko od początku skoro bootloader odblokowany? a może da się to jakoś wszystko cofnąć i zacząć od nowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności