Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Odblokowanie Bootloadera w LG Optimus 4X HD


NeoCM

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest problem taki sam jak u Barteka Gruszczyńskiego. Może znajdziecie błą jak napiszę co krok po kroku robię.

1. Podłączam telefon w trybie debugowania oraz oprogramowanie LG.

2. Uruchamiam CMD jako Administrator i wchodzę do platform-tools w taki sposób:

 

a. C:\Windows\system32>cd..

b. C:\Windows>cd..

c. C:\>cd android-sdk

d. C:\android-sdk>cd platform-tools

e. C:\android-sdk\platform-tools>adb devices

    List of devices attached

    numer seryjny                          device

f. C:\android-sdk\platform-tools>adb reboot-bootloader

g. Telefon się resetuje i stoi na logo LG

 

Mam zainstalowane sterowniki od LG oraz od Google ale nic nie mogę zrobić. Mam soft 020b-EUR-XXX. W menadżerze urządzeń po podłączeniu telefonu mam

 

Android Device

    |

    ----AndroidNet Sooner Single ADB Interface

 

Edit.

 

Dobra chyba mam zainstalowane sterowniki Fastboot bo w menadżerze urządzeń jest zainstalowane. Teraz tak. Po wpisaniu komendy adb reboot-bootloader telefon wiesz się na logo LG ale jak wpiszę wtedy fastboot oem unlock to pokazuję mi dwie opcje pierwsza to Don't unlock it i druga Unlock it. Za to w konsoli mam takie coś

 

<bootloader> Showing Options on Display.

<bootloader> Use device keys for selection.

Po wybraniu Unlock it wciskam klawisz Power i pojawia się

<bootloader> Bootloader is unlocked now.

 

Czytałem że to 30 sekund trwa i mogę wyciągnąć baterie. Więc wyciągam a w konsoli takie coś.

 

FAILED <status read failed <Too many links>>

finished. total time: i czas ile telefon był podłączony

 

Wchodzę potem do dialera i wpisuje 3845#*880# patrze czy bootloader jest odblokowany lecz piszę Lock.

 

Znalazłem też aby wpisać komendę adb reboot oem-unlock lecz po wpisaniu tej komenty pokazuje się [LGE_SEUCIRTY]  Unlock Permission Denied i telefon się wyłącza.

 

Ja już nie mam pomysłu jak odblokować ten bootloader może ktoś pomorze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę może małą podpowiedź dla tych którzy tu jeszcze zaglądną i dla kolegi przede mną (@Matt26) Męczyłem się z tym 2 dni ale podołałem.

 

Były różne problemy - telefon stał przy czerwonym napisie "Download Mode" widocznym na drugim zdjęciu 1 postu, czasami stał przy logo LG i nawet ten tryb odblokowania bootloader'a się nie włączał. 

 

Miałem firmware 20c, wgrałem 20a ten z postu #32 z chomikuj. Potem Optimusa zrootowałem i odblokowałem ten piekielny bootloader z pomocą paczki "BL_unlock.bat" z postu #5.

Tu już było szybko i intuicyjnie - uruchomiłem konsole "BL_unlock" z paczki, podłączyłem telefon z  włączonym debugowaniem do komputera i ciągle klikałem enter, czytałem komentarze z konsoli i wszystko się zgadzało, pamiętam że na koniec było napisane "please" a pod tym "Aby kontynuować, naciśnij dowolny klawisz...". Wtedy go odłączyłem, włączyłem, sprawdziłem - 3845#*880# - i (nareszcie) był odblokowany :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Od tygodnia próbuje odblokować ten zapyziały bootloader, mam zainstalowane juz chyba wszystko co się dało i przy próbach odblokowania telefon wisi na komunikacie o factory reset. Próbuje przez All in 1 bo szczerze mówiąśc nie wiem jak się zabrać za tą konsole. Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak,

po 1 stock z JB najlepiej V20A/B musi chodzic na telefonie conajmniej 30minut

po 2 podłącz go w trybie debugowania usb

po 3 LOGO WIN+R wpisujesz CMD

następnie cd lokalizacja gdzie masz program adb u mnie dla przykładu jest to tak cd c:\adb

i potem wpisujesz adb reboot oem-unlock

potem potwierdzasz na telefonie i tyle

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy masz odblokowany już bootloader, możliwe że już masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgraj jeszcze raz stocka przez lg flashtool 1.5

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach, o sofcie mam tak:

 

Android Version:4.1.2

Baseband version: L6260_MODEM_SIC_02.1233.00

Kernel version: 3.1.10

Build number: JZO54K

Software version:P88020b-EUR-XXX

 

Może to info cos pomoze?

 

Chyba, ze da rade uruchomic CWM albo TWRP i wgrac cygana, bez odblokowania bootloadera? glupie pytanie ale kto pyta nie bladzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da się, wgraj jeszcze raz tego stocka poprzez LG Flashtool 1,5

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flashtool w wersji 1.5, piszę te wersje zawsze bo wielu ludzi myli to z Flahstool 2014, a to nędzny dodatek ui do kdz

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/4959-lgsamsung-sk%C4%85d-wzi%C4%85%C4%87-stocki/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ten pliczek sflashuj jak chcesz roota a masz custom recovery

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, wiem ze kazda cierpliwosc ma swoj kres ale prosze o jeszcze chwilke. Z braku tego Apply update... w recovery, zainstalowalem tamten soft przez LG Mobile Support Tool, zrobilem roota i probowalem z bootloaderem. Oczywiście, nie wyszlo i chce znow wrocic do stocka i zrootowac powyzszym sposobem ale Flash Tool nie reaguje, choc poustawiany jest jak przy poprzednim flashowaniu. Czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź połączenie z pc (kabel usb, gniazdo usb, poziom naładowania baterii, sterowniki) oraz wyłącz programy od lg jak support tool itd

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jestem znow na stock'u. Skopiowalem ten pliczek do pamieci wewnetrznej, wszedlem do recovery i wybralem opcje "apply update from external storage", cos tam sie niby zrobilo ale roota brak i bootloadera sie ruszyc nie da. Wiem, ze external to zewnetrzna pamiec tj. karta pamieci ale w sumie tylko ta opcja mi pasowala do flashowania. Proszę o dalsze instrukcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności