Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Odblokowanie Bootloadera w LG Optimus 4X HD


NeoCM

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to oficjalna metoda od LG.

 

Oczywiście istnieje możliwość, iż uszkodzicie telefon. Więc robicie to na własne ryzyko.

 

  • Wymagane sterowniki Fastboot. Można je pobrać ze strony Google (wystarczy źródło 4.1.2 )
    -skorzystaj z mojego poradnika http://androidos.webig.pl/poradniki/instalacja-sdk/
  • Bateria naładowana w 60%
  • Kabel USB
  • Wgrane sterowniki USB
  • Włączony tryb debugowania
  • Stockowy Firmware od LG

Instrukcja:

 

Jeżeli masz pobrane sterowniki fastboot i wgrane sterowniku USB, włączony tryb Debugowania to przechodzimy do odblokowywania.

 

  1. Podłącz telefon pod port usb w trybie LG oporgramowanie
  2. Uruchom okno poleceń CMD
  3. Możesz zrobić na skróty i wejść w folder SDK/platform-tools/ - wyszukaj okno CMD
  4. Uruchom jako administrator
  5. Wpisz ścieżkę ****
    adb reboot-bootloader 
  6. telefon powinien się zrestartować i powinno pojawić się informacje na telefonie dot. bootloadera
  7. Teraz wpisz wiersz poleceń :
    adb reboot oem-unlock
  8. Na telefonie powinno pojawić się zapytanie czy chcemy odblokować bootloader
    post-7223-0-69922900-1388851388_thumb.jp
  9. Jeżeli chcesz odblokować wciśnij Volume +
  10. Po prawidłowym przeprowadzeniu operacji pojawi się napis, iż nasza partycja /data została wyczyszczona
    post-7223-0-68269200-1388851446_thumb.jp
  11. Po otrzymaniu takiej informacji odłączamy urządzenie
  12. Wyjmujemy baterię
  13. Uruchomiamy i sprawdzamy status
  14. Uruchom dialer połączeń i wpisz : 3845#*880#
    bootloader unlock check > bootloader unlock check > unlock
  15. Jeżeli pojawi się informacja UNLOKED - to masz odblokowany bootloader!!
    post-7223-0-12117500-1388851590_thumb.jp

****gdyby były problemy z podłączeniem ADB to najpierw wpisz mode
adb shell
adb reboot-bootloader

 

Mała wskazówka dla tych co mają problemy


Napiszę może małą podpowiedź dla tych którzy tu jeszcze zaglądną i dla kolegi przede mną (@Matt26) Męczyłem się z tym 2 dni ale podołałem.
 
Były różne problemy - telefon stał przy czerwonym napisie "Download Mode" widocznym na drugim zdjęciu 1 postu, czasami stał przy logo LG i nawet ten tryb odblokowania bootloader'a się nie włączał. 
 
Miałem firmware 20c, wgrałem 20a ten z postu #32 z chomikuj. Potem Optimusa zrootowałem i odblokowałem ten piekielny bootloader z pomocą paczki "BL_unlock.bat" z postu #5.
Tu już było szybko i intuicyjnie - uruchomiłem konsole "BL_unlock" z paczki, podłączyłem telefon z  włączonym debugowaniem do komputera i ciągle klikałem enter, czytałem komentarze z konsoli i wszystko się zgadzało, pamiętam że na koniec było napisane "please" a pod tym "Aby kontynuować, naciśnij dowolny klawisz...". Wtedy go odłączyłem, włączyłem, sprawdziłem - 3845#*880# - i (nareszcie) był odblokowany

 

wątek xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2224020TYT

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem mam ponieważ nie wyskakuje mi to co w punkcie 8.Na telefonie powinno pojawić się zapytanie czy chcemy odblokować bootloader
Tylko pojawia się odrazu Running Factory Reset for the First Bootloader Unlock .... Please Wait  Doon-now ready i jak wyjmuje baterie włączam go to pózniej wchodze 

  1. Uruchom dialer połączeń i wpisz : 3845#*880#
    bootloader unlock check > bootloader unlock check > lock  :::::::::::::::(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierz starszą wersje firmware. 

Być może ta najnowsza sprawia ci problem.

 

Ja miałem to samo, próbowałem jednocześnie 3 metodami. nawet nie wiem kiedy odblokowałem bootloader.

 

V20a - polecają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć dzięki za wskazówki .nie dodałem nic do zmiennych środowiskowych. Od tego zacznę ale dopiero wieczorem. Jeszcze raz dzięki, dam znać czy poszło pozdrawiam

ps. jest północ i nie daje rady tego zrobić...NeoCM robię według Twojego poradnika po kolei

1 ściągam pliki sdk- adt bundle..... ze strony na którą przezuca mnie

2 tworzę folder na c.....SDK

3. tam przenoszę i rozpakowuję paczlkę...

4.Jave instaluję

5. szukam sdk setup.exe i nie ma....nie mogę znaleźć... co robić

chyba jestem za głupi na to.......

proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka....przeczytałem i nic....podejrzewam że mam problem ze sterownikami, gdzieś coś jest nie tak. Pewnie bym musiał odinstalować wszystko i jeszcze raz załadować. Czy to wystarczy czy przy okazji przeinstalować system w kompie i będzie spokój ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam taki problem: Zrobiłem roota, zainstalowałem RM Managera i potem przez ROM Managera CWM Touch. Teraz jak chcę odblokować bootloader to nie mogę bo nie wejdę w tryb recovery. Jest tylko na czerwono [lge security] i telefon się wyłącza. Czy można jakoś przywrócić stan fabryczny całego urządzenia tzn żeby zniknął root i żeby był oryginalny fabryczny recovery?? Czy pomoże wgranie stockowego ROM-u od nowa a jeżeli tak to jaką metodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem rozwiązanie ale na Google. Kolega się nie popisał. No cóż, nic na to nie poradzę. Mimo wszystko dzięki za chęci. 

Edytowane przez Pawliniak
Proszę nie cytować ostatnich postów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności