Skocz do zawartości

• 0
stoner88

[LG G2 Mini] komunikat niewłaściwa bateria

Pytanie

Witam. Niedawno ucegliłem telefon przez wgranie złego bootloadera, był w 2 serwisach, w drugim nie chcieli nic zrobić, w pierwszym nie umieli i podmienili mi baterię. Z tego co pamiętam telefon wcześnie nie reagował na nic a po powrocie z serwisu, gdy podłączyłem go do ładowarki czasami sam się włączał, ale po chwili gasł z komunikatem "niewłaściwa bateria", na przycisk włączania nadal nie reagował. Po jakimś czasie udało mi się wgrać oprogramowanie przez LG Flash Tool, telefon działa prawie normalnie ale po 2-3 minutach sam się wyłącza z wyżej wymienionym komunikatem. Telefon mam od 2014-15, baterią miała pojemność 2450 mah, telefon wrócił z serwisu z baterią która wygląda identycznie, ale ma 2100mah i datę produkcji 2016. Próbowałem kupić oryginalną baterię ale nie mieli, będą w środę, gość wciskał mi jakąś 2300mah (też wyglądała identycznie i udawała oryginał, może od jakiegoś innego LG) ale na niej było to samo, do tego mówił że to nie wina bateri tylko softu w co wątpię bo wgrywałem już łącznie 5 (4.4 kitkat bez brandu, 4.4 od t-mobile bo z tej sieci miałem telefon, 5.0 poland, 5.0 european baltics i jescze jakiś 4.4 nie pamiętam już). Słyszałem że na niestandardowym sofcie jak np. CM13 problem mógł by zniknąć ale nie dam rady go wgrać na telefonie który działa 3 minuty, ledwo udało mi się go skonfigurować, zalogować do konta google itp. i to w kilku podejściach. Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc w rozwiązaniu lub ustaleniu przyczyny problemu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

No LG nie lubi nie oryginalnych baterii, serwis "ukradł" tą twoją i dał podróbke

Urządzenie po tych 3 min restartuje się czy jak?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0

Wychodzi na to, że bez oryginalnej się nie obędzie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0

Pamiętam, że miałem jakiś LG, który wystarczyło podłączyć do ładowania bez baterii a on odpalał. Twój tak nie ma? To by rozwiązało sprawę w zasadzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta