Skocz do zawartości

• 0
jamal4

[TP Link C5L] Czy znajdzie się jakiś custom rom na moje urządzenie?

Pytanie

Witam.

Z racji, że piszę w tematach "Dla zielonych" jestem nim w 100%. Pytanie moje brzmi.. Czy zainstaluje Cyanogenmod'a na mojego smartfona TP Link C5L ? Posiadam Android 5.1.1 Lollipop.

Nie znalazłem w sieci nic na temat tego, że obsługuje cyanomod ten telefon.

Powie Mi ktoś, czy da rade na ten sprzęt wgrać Cyanogenmod'a?

Z góry, dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

Przeglądając internety jak na razie nic nie spotkałem, ciężko będzie cokolwiek znaleźć na to urządzenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Dzięki za zainteresowanie ;) , szkoda wielka, telefon mi zaczął mulić, instalka Cyanmod by zapewne pomogła, tak przynajmniej wszyscy opisują...

15 godzin temu, DusieK napisał:

Przeglądając internety jak na razie nic nie spotkałem, ciężko będzie cokolwiek znaleźć na to urządzenie

Znalałem coś, ale nie wiem czy o to chodzi, zerkniesz? 

Treść widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj

Dzięki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
19 godzin temu, android_reg_edit napisał:

Tak , to o to chodzi. Powinno zadziałać.

Mam prośbę, ponieważ jest to stronka po angielsku, tłumacze m wariują, bo tłumaczą bezsensu czasami.. A nie chce zrobić błędu ;/ Mógłby mi ktoś przetłumaczyć to na spokojnie lub wie jak to sie robi i objaśnić Mi? Z góry dzięki ;-) 

Nie rozumiem, więc czekam aż ktoś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Hmmm jest taka sprawa że.

Kiedyś instalowałem na nietypowy tel cyanogenmoda, był to port z jakiegoś innego (tak samo jest tutaj w twoim linku). I wyglądało to tak że instalacja się dziwnie odbywała ale doszła do skutku. Tylko że room nie działał tak jak miał by działać, więc jeśli chodzi o mnie to odradzam takową instalacje.;) Lepiej będzie wyczyścić i przywrócić ustawienia fabryczne.

Chyba że nie masz nic do stracenia to niema problemu a być może że tutaj będzie to świetnie działac ;).

1.Zainstaluj platformtools (ADB i fastboot), wykonaj kopie zapasowe plików.
2.Pobierz pliki recovery.zip -->

i install.zip -->

3.Archiwa przenieś na kartę SD telefonu.
4.Podłączamy kabel USB do komputera i zrestartuj do bootloadera:
czyli wchodzisz w adb i wpisujesz

adb reboot bootloader

Telefon zrestartuje się i zawiesi na wygaszaczu "TP-LINK" (jest to bootloader).
5.Rozpakuj archiwum recovery.zip i zflashuj TWRP:

(w adb wpisujesz)

fastboot flash recovery recovery.img

To polecenie zadziała, jeśli plik recovery.zip znajduje się w folderze roboczym (tym, z którego jest uruchamiana konsola), w przeciwnym wypadku należy określić bezwzględną ścieżkę do pliku.
Na przykład,

Fastboot flash recovery C: \ CyanogenMod \ recovery.zip

na końcu wpisz (ale tutaj nie klikaj ENTER na klawiaturze):

fastboot reboot

6.Przytrzymujemy przycisk zwiększania głośności w telefonie i trzymając go, naciśnij ENTER na klawiaturze, wykonując wcześniej wprowadzone polecenie. Naciśnij przycisk głośności, aż na ekranie telefonu pojawi się wygaszacz ekranu TWRP.
7.Wyczyść(Ostrożnie, zostanie usunięte wszystkie informacje na telefonie, z wyjątkiem tego, co znajduje się na dysku flash): Naciśnij przycisk Wyczyść(WIPE), na ekranie, które pojawi się, kliknij przycisk Zaawansowane czyszczenie(Advanced Wipe), zaznacz następujące pozycje: "Dalvik / ART Cache "," Cache "," Data "," System ". Wykonujemy swipe na odpowiednim elemencie w celu potwierdzenia operacji (Swipe to wipe). Wracamy do głównego menu TWRP.
8.Kliknij przycisk Zainstaluj(Install), wybierz wcześniej przeniesiony na kartę plik install.zip i zainstaluj go. To zakończy instalację.

Tyle... Jeżeli coś pomieszałem proszę poprawcie mnie ale myślę jamal4 że sobie poradzisz. Jest to w miarę proste tylko rób dokładnie według instrukcji. Jeśli coś jest nie jasne pisz ;)

*Oczywiście wszystkie operacje robisz na własną odpowiedzialność, ja nie ponoszę takowej odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenie tel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

@GrzechU Szkoda, że nie możesz być pod ręką podczas instalacji.. :D chyba, że jakiś czat? no nie wiem, są we mnie obawy, ale on Mi strasznie muli, potwornie, i to nie jest tak że nic nie robiłem, bo było tu sporo robione ;)  Kurde, Wielkie dzięki za sprecyzowanie tego! ;)

..słuchaj a "Zainstaluj platformtools (ADB i fastboot)" to są jakieś pliki? gdzieś je znajde? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Wiesz czat, czatem. Poczatować możemy tylko że ja wolę mieć telefon obok siebie jak z nim robię. Nie ukrywam że przy każdej ingerencji w soft się "boję" zwłaszcza jeżeli to robię komuś i na jakimś nowym tel (samsung i xiaomi nie sa już dla mnie przeszkodą :P). Ale potem jaka jest satysfakcja jeśli się uda ;) Może i nie za pierwszym razem się udaje no ale udaje ;). Jeśli się odważysz to napisz... Zwłaszcza jeżeli coś jest nie jasne dla Ciebie. Tylko musisz się liczyć z tym że masz hmmm... około 99% że nie zepsujesz tel, ale to przy każdej ingerencji w soft tak jest ;) Ja Cię tylko uświadamiam to co każdy wie co się bawi w te klocki. Możesz się przerazić ale to normalne. Także jest ryzyko jest zabawa :P

Więc jeśli coś to pisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Nie zapomnij o kopii systemu!! Jak coś pójdzie nie tak to zawsze można przywrócić. Ja pierwszego dnia udupiłem system wgrywając super su, ale nie ma się co zrażać. Przywracamy kopię i lecimy od nowa nie powtarzając błędu :D

ADB Fastboot 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi