Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[M4 Aqua] Zalany


thesebalek

Pytanie

Witam, mam nietypowy problem z telefon, otoz po oplukaniu telefonu slodka woda(z powodu tlustego ekranu), po kilku minutach aparat sam sie wlaczyl, uznalem, ze to przez jakas zlosliwa aplikacje lub algorytm systemu nawalil, ale jednak nie, przywrocilem ustawienia fabryczne, i problem nadal jest. Aparat co chwile sie wlacza, a gdy zostawie telefon, sam robi zdjecia. Gdy Ja sprobuje zrobic zdjecia za pomoca przycisku, to moge tylko uzyc focusa, a gdy ciut mocniej przycisne(aby zrobic zdjecie) to nic sie nie dzieje. Wiecie moze co mam w tej sytuacji zrobic?

Dodam, ze wczesniej(kilka tygodni temu) nawet plywal w basenie(byl plukany slodka woda po kapieli). I nic sie nie dzialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli masz tel. jeszcze na gwarancji to zgłoś usterkę przez support Sony. Prawdopodobnie masz do wymiany płytę główną. Miałem ostatnio problemy z wifi i bluetooth i wyszło, że płyta główna ma często jakieś usterki. Wcześniej ciągle mi się resetował. Mam już drugą płytę wymienioną. Na 99% nie zalałeś telefonu. Ja często robiłem zdjęcia i filmy pod wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko, ze jak dmuchnalem w przycisk aparatu wydostala sie woda, I gdy telefon polezal kilka godzin na sloncu problem ustal. Ale I tak musze go dac na gwarancje. Setki dead pikseli, sam sie wylacza I wlacza(nie, nie chodzi mi o zabicie serwera, wtedy nie pojawialo by sie logo Sony), nie swieci caly panel na tylnej klapce(swieci tylko czesc, a wczesniej caly swiecil), przedni digitzer sie pod wplywem lekkiego nacisku ugina(woda sie wylewa z pierwszego glosnika), . Tylko jeszcze mam pytanie, czy to normalne, ze temperatura CPU dochodzi do 103 stopni? Gdy robilem backup przez TWRP musialem wlozyc go na chwile do zamrazarki, zeby go ochlodzic...(na wersji 3.0.1 dochodzi do 70 stopni, a na wersji 3.0.2, do 103), I czy po zablokowaniu bootloadera mam jeszcze gwarancje?

A jezeli rzeczywiscie to plyta, to juz wiemy czemu wycofali M4 Aqua z sprzedazy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli masz TWRP to telefonu nikt Ci na gwarancji nie zrobi.m bo jej już nie masz... po zalaniu urządzenia nigdy nie daje się na słońce, ani nie ładuje się go... zamrażarka? Twój telefon to zgon.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak wyglądają temperatury, jak widać na ss, nie ma żadnych aplikacji które sprawiają taka wysoką temperaturę, więc skąd ta temperatura się bierze?

Screenshot_20170710-154549.png

Screenshot_20170710-153750.png

Screenshot_20170710-154247.png

Screenshot_20170710-153801.png

Screenshot_20170710-153846.png

Screenshot_20170710-154244.png

Nie mam już TWRP, zrelockowalem bootloader, ale chodzi mi o to czy mogą jakoś to wykryć, że bootloader był odblokowaywany 

Screenshot_20170710-154835.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Uszkodziłeś procesor itd dlatego osiąga takie tmp


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wykryć mogą jeżeli sprawdza imei


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ale ja bym próbował, jest nadzieja, że się nie dowala, ino zrób go tak by był w stanie takim jakim powinien byc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiem im, że próbowałem naprawić oprogramowanie(przez ten włączający się aparat), i oglądałem jakiś tam poradnik na temat tego, więc wykonywalem te kroki ale nie umiałem wejść w Android Debug Bridge. Jeżeli to lykna do będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności