Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

Telefon sam się resetuje/wyłącza, czasem RAM DUMP MODE


PVL94

Pytanie

Witam.

Otóż jakis czas temu kupiłem sobie Samsunga Galaxy S+. Wiedziałem, że telefon czasem sam się resetuje, myślałem, że to wina softu. Wgrałem na nim SmoothieJB i wciąż jest to samo. Czasem telefon potrafi sie sam wyłączyć i wtedy muszę wyciągnać i włożyć baterie i dopiero działa. Czasem się wyłącza i pokazuje sie ekran RAM DUMP MODE czy coś takiego, wtedy też jedyną opcją jest wyjęcie baterii. 

Ogólnie mi to nie przeszkadza, ale czasem dzieje się to akurat w momencie kiedy muszę mieć dostęp do telefonu.

 

Czy jest jakas szansa na zniwelowanie tego właśnie poprzez jakis inny soft, czy to wina czegoś innego? Wymieniłem w między czasie baterie na nową i myslałem, że może jest luźna, dlatego mam zgiętą kareczke pod obudową, żeby dociskała baterie, jednak wciąż dzieje sie to samo. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

coś jest nie tak.

odłącz i spróbuj jeszcze raz...

tu masz poradnik:

http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/979-wgrywanie-czystego-firmwaresystemu-na-galaxy-s-plus-i9001/#entry5376

 

Zmień port USB.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Próbuje teraz w Odin v1.85 i też coś dłuugo. Po odłączeniu od tamtego Odina telefon normalnie sie włączył jak gdyby nigdy nic. Teraz tak patrze, ze na wyświetlaczu u mnie jest tylko ikonka androida, ten napis 'Downloading' i o nie wyłączaniu fona, a nie ma w lewym górnym rogu tych danych jak na screenach wszyscy maja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie, nic takiego nie ma tam. 

 

 

O, probowałem teraz w v3.04 to sie troche ruszyło i pokazało cos takiego:

 

<ID:0/004> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> I9001BUKPC_I9001VODKP5_I9001BUKP7_HOME.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/004> Odin v.3 engine (ID:4)..
<ID:0/004> File analysis..
<ID:0/004> SetupConnection..
<ID:0/004> Complete(Write) operation failed.
<ID:0/004> Added!!
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wiesz co... zmieniłem poradnik.. wprowadziłem cie lekko w błąd..

Musisz użyć innego Odin-a

Teraz zerknij do poradnika i sprawdź...

Powinno być dobrze... 

Brakuje plika ops... dlatego nie flashuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wgrałem i wciąż to samo. Sciągam innego firmware'a z tej stronki - http://[link nie zgodny z regulaminem]/f431/spis-chronologiczny-roma-w-oryginalnych-104771/ Myślisz, ze może pomóc? ściągam bodajże taki sam jak miałem gdy kupilem tel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I9001XXKG3 Android 2.3.3 (CSC - LUX)

 

Jak najstarszy wgraj.

 

tam powien być wieloplikowy... one są lepsze od one package. Ale jak widzisz... jak nie pobierzesz to nie zobaczysz jaki to jest plik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystko idzie ok, pojawia sie taka informacja: <1> Close serial port and wait until rebooting.

Wtedy jest pierwszy restart, po którym pokazuje sie ludzik androida wychodzący z pudełka, pasek ładowania pod nim dochodzi do końca i wtedy zaczyna sie bootloop..

Zastanawiam sie czy nie powinno sie wtedy odłączyć tel albo cos? W starych SE w połowie flashowania trzeba było wypiąć i wpiać jeszcze raz tel. 

Sciągniety soft jest jednoplikowy niestety i jest to najstarszy jaki dałem radę ściagnać z tamtej strony,. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

tego resetu to wpisywać nie musisz jak nie ma takiej opcji...

a ten reboot..to czy ty go zrobisz...czy samo... to będzie tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znalazłem gdzieś tam na xda temat o tym jak to mozna naprawić przy użyciu CWM, problem tylko, że nie mam tego wgranego. Ktos tam pisał, że można wgrać CWM Odinem i wtedy przez Recovery to ogarnać. Tylko jak wgrać tego CWM? Albo chociaż to TWRP, żeby wgrać. Gdy chcę odpalic tel tak jak normalnie do recovery to pokazuje RAMDUMP MODE, czyli że nie mam tego wgranego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no ten komunikat hmm

jak nie wstanie telefon to nic nie zrobisz... 

 

http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-I9001&pcode=SER#firmware

 

tu pobierz ruski...

 

Ja ruskim softem uratowałem Ace 2... a tak sie uwalił boot, że tylko działał download...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Uf udało sie. Poczytałem trochę jak wejsć w oryginalne Recovery przy użyciu kabelka USB, zrobiłem factory reset i włączył sie normalnie. :) Także teraz w odpowiedniej kolejności CM wgrać i mam nadzieję, ze będzie śmigać. 

 

Dzięki przeogromne za pomoc i wszelkie porady, bez Ciebie pewnie bym cos spie*dolił. ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sam rozwiązałeś problem...

Kolego moze napisałbyś jak to zrobiłeś..

Jako poradnik?

 

Problem tych romów 1 plikowych jest taki, że one nie wgrywają wszytskiego od podstaw (bootloader, recvoery) tylko sam firmware...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności