Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Odblokowywanie Bootloadera - metoda oficjalna (official bootloader unlock) Huawei U8815/G300


Pawliniak

Rekomendowane odpowiedzi

Odblokowywanie Bootloadera oficjalną metodą.
 
post-1-0-43680000-1384170807.gif

Poradnik dla osób doświadczających rebootów telefonu np. podczas przełączania sieci 2G/3G. Odblokowanie bootloadera tą metodą (tylko oficjalną) niweluje praktycznie wszystkie nie pożądane restarty.

Instrukcja:

0) pobierz i wrzuć na kartę SD pliki:


1) wyślij e-mail na ten adres: mobile@huawei.com 
Temat: Request - Bootloader unlock code U8815 
treść: 

Dear Huawei, Could you please Provide the bootloader unlock code for my phone. Model: Huawei Ascend G300 U8815 System: Android 4.0.3 version B952 IMEI: tu piszesz swój IMEI - znajdziesz go na nalepce pod bateriąThank you

2) dostaniesz odpowiedź, którą możesz zignorować: 

Dear Customer, Thank you for Contacting Huawei device. We has retailed your needs to our correlative department. And there will have expert to help you with your needs in three working days. Please wait a period of time. Once again thank you for Contacting Huawei device. Best Regards. Huawei Device Customer Care Team.

3) za jakiś czas (do 3 dni) dostaniesz kolejnego maila, tym razem z kodem odblokowującym:

Dear Customer, Thank you for Supporting Huawei device. If your device has upgraded to Android 4.0 That your unlock code: 123456789123456789 (numer zmieniony), please keeping your unlock code properly. Thank you! Huawei Terminal Company Limited

4) Odłącz kabel USB i wyłącz telefon. Uruchom tryb recovery (power+vol+). wybierz Backup and Restore następnie wykonaj backup obecnego romu. 

5) Jeżeli masz odblokowany bootloader metodą nieoficjalną musisz go teraz zablokować. W tym celu pobierz i wrzuć na kartę SD ten plik: Relock-Bootloader-ICS.zip.
Osoby z zablokowanym bootloaderem mogą przejść do punktu 9). 

6) w CWM i wybierz Install zip > Choose zip from sdcard external. Znajdz plik, który wrzuciłeś na kartę (relock-Bootloader-ICS.zip) i potwierdź. Teraz masz z powrotem zablokowany bootloader.

7) wróć do strony głównej CWM i wybierz Power off. Jeżeli wystąpi ostrzeżenie, potwierdź.

8) Teraz pobierz ten plik: Official-Unlock-Bootloader-by-Alkalinorap-v4.zip i wypakuj gdziekolwiek na dysku. 

9) Przytrzymaj power i vol- na telefonie przez parę sekund aż pokaże się logo Huawei. Następnie podłącz kabel USB.

10) Otwórz plik Check-Status.bat z katalogu który wypakowałeś (punkt 8). wpisz 2 i kliknij enter. Teraz kliknij enter kolejne dwa razy. Jeżeli robiłeś wszystko dokładnie jak w instrukcji w oknie powinno być napisane: LOCKED (tak jak chcemy). Możesz zamknąć okno.

11) Otwórz drugi plik - Unlock-Bootloader.bat. Kiedy otworzy się okno, ponownie wpisz 2 i kliknij enter. Naciśnij enter jeszcze raz. Teraz wpisz swój kod odblokowujący, który dostałeś w e-mailu i kliknij enter. Następnie wpisz Y i kliknij enter. Jeżeli wszystko poszło dobrze, zamknij okno i wróc do punktu 10). Jeżeli się udało powinno być napisane:UNLOCKED (tak jak chcemy). Możesz zamknąć okno.

12) Teraz musisz zainstalować CWM recovery ponownie. Pobierz plik ClockworkG300_forum_cyanogenmod_pl.rar i uruchom. 

13) Po restarcie telefonu uruchom tryb recovery (power+vol+). Jak widzisz, masz starą wersję CWM. Wybierz Install zip and > Choose zip from external sdcard i wybierz ten plik:recovery-clockwork-hybrid-6.0.2.7-u8815-R4.zip. W ten sposób zaktualizujesz recovery do najnowszej wersji. Na stronie głównej CWM przejdź do Advanced, a następnie Reboot recovery.

14) Po tym zabiegu powinno włączyć się zaktualizowane recovery. Ponownie wybierz Backup and Restore i wybierz Restore from external sdcard, wybierz swoją kopie zapasową i potwierdź - yes. 

Teraz możesz uruchomić ponownie telefon i będziesz mieć wszystko jak wcześniej, lecz z oficjalnie odblokowanym bootloaderem. Czyli bez przypadkowych restartów w nieoczekiwanych momentach.

 

Temat został dodany za zgodą autora: http://forum.android.com.pl/members/56758.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ok. :) a wiesz jak wgrać CM do huaweia G300? :) BO ja nie i potrzbuej pomocy bo neiche uceglić fona? :(


Nie mam pojęcia jak wgrać Cyanogen Mod do mojego fona.
Po prostu chcę mieć najnowszego Jelly Beana a nie wiem wogule jak zrobić tego Bootloadera, roota i jak wgrac cynogena mod i top wszytko bez kompikacji dlatego wolaym żęby ktoś mi na bieżąco podawł instukcje itp. :)
Pomożesz?


UWAGA! Mam problem i proszę o pomoc mianowiec mam już cyanogen mod na huaweig300 mod dziala ale nie ma gapps chyba juz wszystkie paczki wybrubowalem (CM 10.1 - 4.2.2) dltego prosze o pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności