Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod

Jak wgrać/zainstalować Rom Samsung Galaxy Note N7000


Pawliniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !
Przedstawię w kilku prostych krokach jak zacząć swoją przygodę z modowaniem ;)

Pamiętaj że każda ingerencja w telefon można powodować jego uszkodzenie. Ja jak i całe forum nie ponosimy odpowiedzialności za usterki.

Co będzie potrzebne:

  • Telefon
  • Kabel USB
  • Komputer
  • Sterowniki

Co będziemy wgrywać:

  • Recovery
  • Rom + Gappsy

Skąd pobrać potrzebne pliki:

Proces instalacji:
Instalacje rozpoczynamy od zainstalowania programu kies który zainstaluję nam wszystkie potrzebne sterowniki. Następnie pobieramy wszystkie potrzebne nam pliki recovery, rom, gappsy i wrzucamy na telefon najlepiej do głównego katalogu. Przechodzimy do Recovery:

  • Wyłączamy telefon
  • Przytrzymujemy vol +, home, power
  • Po pojawieniu się podświetlenia puszczamy power (nadal trzymamy vol+ oraz home)
  • Za pomocą klawiszy głośności wybieramy "apply update from sdcard"
  • Naciskamy Home żeby zatwierdzić
  • Wybieramy pobrane recovery
  • Restart za pomocą reboot system now

Sukces ! Telefon uruchomi się ponownie. Ostatni etap to Rom:

  • Wyłączamy telefon
  • Przytrzymujemy vol +, home, power
  • Po pojawieniu się podświetlenia puszczamy power (nadal trzymamy vol+ oraz home)
  • Zauważamy ze inaczej wszystko wygląda. Poruszamy się za pomocą dotyku.
  • Wybieramy Wipe wykonujemy (Cashe, Dalvic Cashe, Format Data)
  • Wracamy do głównego ekranu
  • Wybieramy Install następnie wybrany rom (http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/forum/265-mody-romy/)
  • 60 sekund i mamy nowy rom
  • Wracamy do głównego ekranu wybieramy ponnownie install i Gappsy
  • 10 sekund i mamy gappsy
  • Wracamy do głównego ekranu i wybieramy Rebote

Bardzo dobrze ! To już wszystko czy było trudno ? NIE ! :)

 

Jeżeli jest problem z żółtym trójkątem warto zajrzeć -> http://forum.cyanogenmod.pl/index.php/topic/335-usuwanie-tr%C3%B3jk%C4%85ta-bez-wtyczki-galaxy-note-n7000triangle-away/

Jeżeli jakieś zagadnienie jest Ci nie znane sprawdź tutaj http://forum.cyanoge...-dla-zielonych/
Dałeś radę ? Kliknij rep_up.png;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Super Su udało sie zrobić bo mam w aplikacjach ale jak wejde w recovery to nieda sie zainstalowac romu oco może chodzic  niema dotykowego recovery


bo jakbym chciał wgrać Roota z CMW recovert tak jak tu http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1901191 moze oto chodzi że nieeiwm jaki plik wybrac  numer wersji mojego nota to N7000XXLT5 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

mi coś nie działa, robię wszystko jak opisane jest wyżej.

Zamiast"Za pomocą klawiszy głośności wybieramy "apply update from sdcard"" mam " apply update from external storage" wybierając używam przycisku "power" ponieważ "home" nie działa.

Następnie wybieram plik recovery idzie mi jakiś proces dochodzi do końca i tel mi się wyłącza:/

co jest nie tak? wszystkie wymagane pliki mam zgrać na karte sd czy to pamięci telefonu? kiedy wgrywam to wszystko powinienem mieć telefon czysty?


recovery wgrywam "recovery-clockwork-6.0.4.3-n7000"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam, że nie ma blokowanych bootloaderów w samsungach.

Jedynym blokowanym telefonem był Samung Galaxy S (pierwsze serie)

Od tego czasu się tego nie stostuje.

 

Nowe telefony od SGS III LTE mają Knox-a i to on powoduje takie problemy.

On potrafi zblokować funkcje telefonu, lub nie pozwala wgrać nawet kernela. Jest już taki cwany.

 

Ale Note nie posiada go.

Musisz wykonać Hard reset. Twój firmware nie przyjmuje po prostu tej modyfikacji i dlatego tak krzyczy.

Spokojnie to jest samsung, on tak ma.. 

Ja zanim wgrałem Custom recovery na Note 2 to musiałem go flashować az 15 razy zanim zaskoczyło recovery. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cześć

 

Siedzę z tym już trzeci dzień i nie mogę się ogarnąć. Za dużo informacji jak na moją małą głowę.

Telefon N7000 wersja JZO54K.N7000XXLTD.

Chcę docelowo posiadać na nim Android Lollipop.

Kies zainstalowany.

Root zrobiony (ten z pierwszego postu).

Podczas robienia recovery thor-kernel-jb-v0.37-02-mr2.zip pojawia się komunikat E: signature veryfication failed

Podczas robienia recovery recovery-clockwork-6.0.4.3-n7000.zip po kilku sekundach gaśnie wyświetlacz

 

Nie wiem co ugryźć, jak ruszyć temat.

 

Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz narobiłem. Próbowałem to zrobić programem, który podałeś post wyżej, ale coś na końcu nie wyszło i teraz nie mogę właczyć telefonu.

Mam ekran z żółtym wykrzyknikiem.

Ufff tak to jest jak ktoś nie wie a się bierze za robotę ;)

Pobawię się po pracy a tym czasem muszę zorganizować jakiś telefon na podmianę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK udało się przywrócić do fabrycznego softu, dziękuję za cierpliwość :)

Tylko, że teraz jestem w punkcie wyjścia. Wchodząc w tryb recovery nie mam opcji advanced a gdzieś czytałem, że to jest potrzebne, żeby wgrać najnowszy soft.

 

Pawliniak wybacz, ale tyś moim zbawieniem ;)

Proszę o dalsze wskazówki a później zamilknę na wieki ;)

 

Przy każdej próbie wgrania recovery wyskakuje mi komunikat signature verification failed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności