Skocz do zawartości

DusieK

[LG K8] Wgrywanie czystego firmware/ systemu LG Flash Tool

Rekomendowane odpowiedzi

[LG K8] Wgrywanie czystego firmware/ systemu LG Flash Tool

Flashtool różnie reaguje z różnymi telefonami- często są problemy podczas instalacji. W razie czego piszcie i poszukamy rozwiązania. Nadmienię, iż jest to oficjalna metoda stosowana w serwisach, ale nie chwalcie się że z niej korzystaliście. 

Wymagania:

• stock firmware Treść widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj
  • program flashtool 2014 https://drive.google.com/folderview?id=0B7HOe5UtQXT-flJBOV9mdWNpU2Yxa1pKSVc5QTE0ZG9aVnlDcmdjTWZxTDRKdU5iUVdKT2c&usp=sharing
  • telefon oczywiście
  • kabel usb

1. Pobierz pliki, zainstaluj przede wszystkim sterowniki USB 
  2. Wchodzimy w tryb Download w telefonie ( wyłączamy go, na wyłączonym wciskamy Volume UP i podpinamy pod por USB- po chwili powinien uruchomić się tryb Download Mode)
    Otwieramy program LG Flash Tool - najlepiej jako administrator
  3. W pierwszym oknie zaznaczamy DIAG i CDMA
  4. W Select KDZ file - wybieramy plik z stock firmware
    Następnie możemy wybrać następujące opcje:
    flashtool1.pngflashtool2.png
  5. Normal Flash - instalacja bez wipe, czyli instalacja na istniejący soft
    CSE Flash  - instalacja z wipe, wymazuje wszelkie dane użytkownika
    flashtool3.png
  6. W kolejnym oknie wybieramy START
    flashtool4.png
  7. Jeżeli wszystko będzie w porządku, to wyskoczy nam kolejne okno:
    flashtool5.png
  8. Wybieramy kolejno:
    a. Clear phone Sofrware....
    b. Zmień z County na Different Country
    c. Laungage - wyszukujemy Polish
  9. Potem klikamy OK
    Po chwili powinno pojawić się okno, które rozpocznie nowe wgrywanie firmware. Może to potrwać nawet do 20 min.
    Po ukończeniu wgrywania uruchomi się telefon z nowym firmware. 

Poradnik jest dziełem Treść widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj , ja TYLKO zmieniłem go tak, by użytkownicy modelu LG K10 wiedzieli jak wgrać poprawnie software na swoje urządzenia

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A te stocki co są w linku są do single sim czy dual sim ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie to mam problem, bo wszystko robie git niby a jednak support mi wypisuje że mam sie z adminem skontaktować tak jakby nie chciał wczytać tego firmware

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mogę wyzerować telefonu :/ chciałem poprzez flashtool bo nie pamiętam hasła do Google (po resecie prosi o zalogowanie do Google) ale po około dwóch minutach pojawia się błąd. Ogólnie sam program działa dziwnie, mianowicie przy sprawdzaniu sterowników USB po dojściu do ok 35% gwałtownie cofa się o 10% do tyłu i dwie sekundy potem skacze do 100% i przechodzi do wypakowania softu. Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten sam problem co kolega.Wyskakuje  mi komunikat ze mam się skontaktować z lgservice.Mam włączone debugowanie usb.Co  to za sterowniki fastboot?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam taki problem, telefon nie jest widziany przez flashtool jak podłączony pomimo zainstalowanych sterowników, czy istnieje jakis inny sposob?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jesteś pewny, że podłączenie jest poprawne? Sprawny kabel? Przedni panel USB podłączony do płyty głównej? Sterowniki odpowiednie? Telefon w menadżerze urządzeń widoczny jest poprawnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można prosić więcej szczegółów? Najlepiej screeny bym poprosił

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie !!! Jak bym mógł prosić to pomóżcie w kwestii wgrania bez brandu softu do LG K8 LTE , otóż robię dokładnie wszystko jak wyżej jest pokazane i cały czas mam komunikat , że mam się połączyć z administratorem systemu i nie chce w ogóle mi telefonu zaktualizować. Dodam, że sterowniki mam wgrane , żadnych komplikacji w menedżerze urządzeń nie ma czyli sterowniki dobrze zainstalowane , debugowanie USB włączone... Bardzo proszę o pomoc bo ręce mi już opadają mówiąc kolokwialnie. Pozdrawiam

skan.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, android_reg_edit napisał:

Oryginalny kabel? Odblokowany bootloader?

Kabel od Samsunga :-( Nie mam pojęcia czy jest odblokowany bootloader i jak to sprawdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli masz nowy telefon i nic z nim nie robiłeś to masz zablokowany. Przy uruchamianiu telefonu na logo LG w lewym górnym rogu powinna być notka, że jest odblokowany. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może to głupie, ale jesteś na koncie admina?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi