Skocz do zawartości
Forum Android | CyanMod
  • 0

[Sony Xperia L] Błąd aktualizacji CM13


arash82

Pytanie

Witam!

 

Mam zainstalowane Cm13 na mojej wiekowej XperiaL.  Chciałem zainstalować pobraną aktualizację i po restarcie telefonu nie może jej zainstalować, tylko wyświetla się otwarty ludzik androida. Mogę tylko ponownie uruchomić telefon, który normalnie startuje na dotychczasowej zainstalowanej wersji. Problem wystąpił już przy aktualizacji z 4.12.2106, ale stwierdziłem, ze poczekam za kolejnym wydaniem aktualizacji. Niestety problem się powtórzył.  Co może być tego przyczyną?  Z góry dziękuję za sugestie i propozycje rozwiązania problemu.

 

Pozdrawiam

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W informacjach o telefonie -> Aktualizacje, wyszukuje mi aktualizacje, pobieram je i chcę zainstalować. Do niedawna nie było z tym problemu. CM mam już bardzo dawno i ngdy nie było problemu z aktualizacjami, a od ostaniej wersji z listopada nie mogę już żadnej zainstalwoać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Recovery mam od danej wersji CM.

 

Zflashowałem wczoraj telefon od nowa do najnowszej wersji CM. Zobaczymy co będzie przy następnej aktualizacji.

 

Mam tylko jeszcze pytanie. Czy macie dostęp do jakiegoś konkretnego boot.img, żeby mi wszystko wyczyściło, bo mam jakiś boot.img Phil..., ale nie czyści całej pamięci telefonu i zostają stare śmieci, podobnie jest z oryginalnym plikiem CM.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!

 

Troszkę się pogubiłem.

 

Czym się różni TWRP od tego boot.img Phil?

 

Jestem nowicjuszem w tych tematach i opierałem się na poradnikach i metodach prób i błędów.

 

Może jesteście w stanie mnie gdzieś przekierować, albo dacie wskazówki co mam po kolei zrobić, żeby dokładnie wszystko w telefonie wyczyścić i wgrać system bez zbędnych śmieci?  Byłbym bardzo wdzięczny.

 

Co do pytania kolegi NeoCM, to z tego co widziałem w telefonie, to po wgraniu i zainstalowaniu Cm13, recovery z nowego Romu automatycznie zastępuje Phila.

 

Pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

TWRP to jak już wiesz Custom recovery, przez które wgrasz custom rom..

 

Jakbyś spojrzał w system to boot.img - to m.in składnik, który pozwala na rozruch androida i włączenie go lub w przejście w tryb recovery.

W przypadku sony wgrywa się czasami plik z romu z nazwą boot.img. - To tak naprawdę Custom recovery. Sony nie raz nie podmienia tego pliku podczas instalacji i telefon nie chce się uruchomić. Dlatego też zalecane jest zainstalowanie tego pliku boot.img po wgraniu jakiegoś recovery. 
A robi się to m.in przez flashtoola.

 

Co do phila - widocznie ten custom rom skoplinowany jest na tym recovery. Dlatego on się włącza i jest na stałe.

Ale większość nowych cutom romów działa na TWRP Recovery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za wyjaśnienie.

 

Wgrałem TWRP, ale jak przechodzę do trybu recovery to mruga mi ekran i muszę celować w przyciski, żeby trafić i wykonać odpowiednie operacje.  Czy to normalne? Czy może mam zastosować inne recovery?

 

Dzięki za poświęcony czas :-)

Pozdrawiam

 

Arek

 

Problem z miganiem zniknął po ponownej instalacji.


Pytanko, co lepiej zainstalować CM13 czy może [ROM] [7.1.1] [OFFICIAL] [Taoshan] Resurrection Remix Nougat v5.8.0 [17/12/2016]?

Edytowane przez arash82
Kolejne próby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zainstalowałem RR, i nawet nieźle to chodzi, ale oczywiście musiał wystąpić problem:

1. Duże zużycie baterii - wymiana na nową nic ie pomogła. To samo przy CM13 zaczęło mi się dziać.

2. najważniejszy problem -  nie działa mi Hot Spot Wifi. W telefonie pokazuje błąd. Laptop pomimo, że widzi moją sieć nie może się z nią połączyć. Jak mogę to rozwiązać?

 

Napisałem osobnego posta z problemem o tetheringu, bo chyba tego wymaga regulamin :-) Mam nadzieję, że ktoś pomoże :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz - Warunki użytkowania, Polityka prywatności